Настільні ігри по відомим медіафраншизам

Настільні ігри – це відмінний спосіб провести час з родиною та друзями. Однак, справжня насолода – це бачити в грі знайомі місця і відомих персонажів ваших улюблених медіафраншиз. З роками розвитку меді сфери у світі з'явилось чимало великих франшиз, по яким випускають фільми, комікси, відеоігри та багато іншого, тому не дивно, що цей тренд перенісся й у світ настільних ігор. Існує безліч ігор по франшизам: Гаррі Поттер, Володар Перснів, Підземелля і дракони, Зоряні Війни та багато інших найвідоміших серій втілені у різноманітних настілках.   

Однією з основних причин популярності цих настільних ігор є можливість побачити улюблених героїв та події з нової перспективи, а також створити нові деталі та сюжети. Крім того, ці ігри зазвичай дуже якісні, адже репрезентують імена найбільших медіагігантів. Настільні ігри на основі медіафраншиз також можуть стати ідеальним подарунком для шанувальників культових всесвітів, які хочуть розширити свою колекцію та насолоджуватися іграми, пов'язаними з їх улюбленими історіями.


 I. Підземелля і Дракони | Dungeons & Dragons

Коли хтось говорить про настільні ігри, багато людей думають про монополію, а гіки одразу згадують легендарний всесвіт підземель і драконів. Ця багатолітня франшиза з'явилась в далекому 1974–му році та з того часу домінує ринок Настільних рольових ігор. D&D — це фентезі–універсум, в якому гравці можуть відчути себе справжніми героями, беручи участь у захоплюючих пригодах у підземеллях, борючись зі страшними монстрами та розв'язуючи складні головоломки. 

DnD – настільна рольова гра у форматі pen–n–paper, себто для неї потрібен тільки папір, олівець і ваша фантазія, тому сказати, що існує одна настільна гра – важко. Видавець Wizzards Of The Coast має багато офіційних книжок, які є джерелами сценаріїв і правил. Основою всьому є біблія кожного гравця – Книга гравця, також відома як PHB(Players Handbook), в цьому довіднику на цілих 320 сторінок зібрані всі правила гри, а також безліч інформації про ігрові класи й раси. На тому-ж рівні всі гравці в днд цінять велич Книги майстра, неймовірно корисного довідника, що розкриває всі секрети підготовки до гри, а також розширює знання про монстрів й правила 5-го видання. Якщо розбирати кожну книгу, то не вистачить місця, адже за роки існування тільки 5-ї редакції правил, було випущено більш ніж 43 книги. Окрім того, існує велика кількість аксесуарів, які випускають самі WotC, взяти, наприклад D&D Dungeon Master's Screen Dungeon Kit, який пропонує невеличкий набір аксесуарів з ширмою майстра на чолі.

Крім того, існує повноцінна настільна гра на 5 гравців – D&D Lords of Waterdeep. Події в ній відбуваються у всесвіті підземель і драконів, в одному з найбільших й найпопулярніших міст побережжя мечів – Уотердіпі. Ви зможете відчути себе одним з лордів цього міста й зануритись в атмосферу днд, найголовніше, для цього вам не буде потрібен майстер, все у ваших руках.

II. Гра престолів

Від підземель і драконів до драконів і придворних чварів. Гра престолів – одна з найбільш популярних і впізнаваних франшиз цього десятиліття, в більшості через серіал, який почав транслюватись з 2011 року й закінчився у 2019 році(не враховуючи приквел, який виходить й досі). Базується всесвіт серіалу на однойменних романах відомого автора Джорджа Р. Р. Мартіна, хоч всі знають Це безсумнівно одна з найкрутіших фентезі франшиз, яка стала особливо популярної останні 10 років, проте, вас здивує, що настільна гра по цьому всесвіту вийшла набагато й набагато раніше за першу серію серіалу. Відбулось це у далекому 2003 році, компанією Fantasy Flight Games, яка також відома іншими своїми великими серіями ігор. 

Гра престолів: настільна гра

Настільна гра безумовно зайде усім фанам серії, адже в ній ви зможете приміряти на себе роль одного з очільників великих домів. Підіть у похід граючи за Старків (проте пам'ятайте: Старкам не щастить на півдні) чи знищить всіх флотом Грейджоїв, вибір тільки за вами. Ваша ціль не сильно відрізняється від цілей персонажів з серіалу – посядьте на залізному троні та зміцніть свою могутність контролюючи території та форти. Гра не примушує вас кооперуватись з друзями, проте залаштункові домовленості ніхто не скасовував, це додасть інтриги й зацікавить у грі ще більше. 

З часів випуску пройшло вже багато років, проте гра досі залишається в топі обговорень всіх фанів Гри престолів і настільних ігор загалом. За цей час також вийшло чимало оновлень й доповнень до цієї чудової гри. Наразі актуальною є друга редакція, яка зберігає загальний концепт механіки контролю територій. 

Також, як видавець який спеціалізується на карткових іграх, Fantasy Flight Games не могли обійти стороною й Гру престолів, створивш и A Game of Thrones: The Card Game 2nd edition, яка є настільною картковою стратегією у світі 7 королівств. До неї також існує багато доповнень і різних видань, як, наприклад A Game of Thrones: House of Thorns: The Card Game 2nd  Edition, яка додає в гру дім Тіреллів і нові території Простору.

Гра престолів це неймовірно широкий світ, який зможе порадувати фанів дуже якісними настільними іграми, кожна з яких відрізняється унікальними механіками та різноманітним ігроладом, проте найголовніше, це те, що вони зберігають загальну естетику й атмосферу жорстокого й непередбачуваного Вестероса.

 III. Гаррі Поттер

Ще одна неймовірно популярна франшиза, яка була перенесена у світ настільних ігор це сага про хлопчика зі шрамом. Неможливо уявити кількість фанів по всьому світу, які з нетерпінням очікують будь-який реліз пов'язаний з їх улюбленим всесвітом. Романи відомої авторки Дж. К. Роулінг запали в серце безлічі шанувальників гарного фентезі та й досі франшиза Гаррі Поттера з роками актуальність нікуди не зникла. Тому й тут настільні ігри не могли стояти осторонь.  

Настілок про Гаррі Поттера задосить, яскравим представником є Гаррі Поттер: Битва за Гоґвортс, колодобудівельна стратегія для кооперативної гри. В ній ви зможете зануритись у світ Гаррі Поттера і зустріти своїх улюблених героїв. Зберіться разом з товаришами й спробуйте протистояти силам Волдеморта. Його мета – пробратись у Гоґвортс, а ваша, завадити цим планам. Заручіться допомогою легендарних героїв і здолайте ворогів. Ця кооперативна гра потребує ваших спільних зусиль, тому вона чудово підійде для гри в компанії друзів, або сім’ї.

Відомість Гаррі Поттера настільки заполонила світ, що навіть інші видавці настільних ігор не втримались від використання світу магії у своїх релізах. Яскравим прикладом стане Dobble Гаррі Поттер, простенька настільна гра для найменших фанів всесвіту Роулінг. UNO Гаррі Поттера – легендарна гра, яка не потребує представлення, тепер з героями з книг й фільмів. Навіть Монополія має власну версію стилізовану під Гаррі Поттера.

IV. Володар Перснів 

Однією з найуспішніших медіафраншиз, на яких базуються настільні ігри, є Володар Перснів. На базі цього всесвіту було створено кілька настільних ігор, серед яких найбільш відомі – The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth та Війна Персня

В кожній з цих ігор, ви разом із друзями будете подорожувати землями Середзем'я, виконуючи різноманітні місії і долаючи перешкоди. До прикладу настільна гра Подорожі по Середзем'ю це кооперативна гра, в якій сюжет вибудовується за допомогою мобільного додатка, згенерувавши карту з модулів й населивши її різними суперниками вам доведеться вибрати одного з 6 легендарних героїв Толкінівських романів. Після цього ви будете готові відправитись в незабутню подорож, а куди заведе вас дорого буде залежати тільки від вас!

Володар Перснів це одна з найбільших фентезі франшиз, а автор всесвіту – Толкін вважається батьком-початківцем цього жанру. Тому не дивно, що настільні ігри у цьому сеттінгу збирають довкола себе тисячі й тисячі фанатів по всьому світу. 

V. Лавкрафт й Ктулху

Від найбільш популярних, до більш нішових франшиз, Г. Лавкрафт вважається одним з найкращих авторів, що коли–небудь жили на цьому світі. За час своєї кар'єри він створив безліч робіт пов'язаних з вигаданими жахами, культами, древніми богами й іншими монстрами. Всі його роботи, так чи інакше пов'язані спільним сеттингом, який зараз дуже тісно асоціюється з його найпопулярнішим творінням – Ктулху. Не дивно, що такий неймовірно цікавий і дуже деталізований світ не залишили без уваги розробники настільних ігор. На сьогодні існує дуже багато інтерпретацій світу Лавкрафта в настілках, проте найпопулярнішими й найкращими є серії Древній Жах й Жахи Аркгему у всіх їх варіаціях.

Жах Аркгему, наприклад, це дуже велика, а починаючи з 3 редакції, ще й дуже сюжетна настільна гра, де вам доведеться приміряти на собі роль дослідника, який намагається дізнатись, що за чортівня знову відбувається в Аркгемі. Гра кооперативна, що означає, що ви й ваші друзі будете працювати разом задля перемоги над древнім злом будь то бог, культ чи інша нечисть. Під час гри вам доведеться розкрити всі таємниці та дізнатись багато справді жахливих речей пов'язаних з містом, де відбуваються події. Як і у випадку з іншими великими настільними франшизами, існує багато доповнень й варіацій Жаху, наприклад та сама гра адаптована в картковому форматі – Жах Аркгема: Карткова Гра. Вона потребує менше ігрових елементів, але при цьому менш цікавою вона не стає. Картковий Жах це інша гра, в тому-ж моторошному Лавкрафтівському сетингу.

На контрасті з Жахом Аркгему, події настільної гри Eldrich Horror відбуваються не в одному невеличкому місті, на цей раз вас, як дослідників запроторить в різні місця по світу, відвідайте всі можливі лавкравтівські країни, збирайте підказки й розгадайте головну таємницю, якщо ваш розум витримає всі отриманні знання...

Крім того, не можна забувати й про систему настільних рольових ігор, реалізовану в тому-ж світі – Call of Ctulhu, поклик ктулху це НРІ в якій вам доведеться пережити на собі все, що можу відбутись з героями однієї з історій Лавкрафта. 

 VI. Star Wars

Важко знайти людину, яка ніколи не чула про Гаррі Потерра, проте ще важче знайти когось, хто нічого не знає про одну з найбільших медіафраншиз – Star Wars. Фільми, серіали, комікси, відеоігри абсолютно всі елементи цієї франшизи залишаються актуальними й сьогодні, ба більше, Disney продовжує випускати розширення всесвіту. Зоряні Війни це фантастична пригода в далекій, далекій галактиці, в небезпечному світі міжпланетних подорожей, бластерів й сили. Попри будь-яку небезпеку, абсолютно кожен фанат хотів би спробувати свої сили в подібній історії. З цим завданням чудово впораються комп'ютерні ігри, проте для "живого" заглиблення в атмосферу ми пропонуємо вам розглянути декілька настільних ігор випущених по мотивах світу Star Wars.

Як і у випадку з Лавкрафтом, Зоряні Війни мають власну настільно рольову систему. Під неї випущено багато літератури, книжок, в яких ви знайдете всі необхідні матеріали та правила для проведення цікавих ігрових сесій. Кожна НРІ (Настільні рольові ігри) відрізняється одна від одної, проте існує тенденція порівнювати все з D&D, що в цьому випадку недоцільно. Star Wars RPG – інша гра, в іншому сеттінгу. Рольова гра по Зоряним Війнам дозволить вам зануритись у всесвіт Star Wars і відчути себе героєм однієї з фантастичних історій в далекій галактиці. 

Star Wars Outer Rim – настільна гра в по мотивах зоряних війн. в жанрі пригод. Коли ми згадували, що настільні ігри пропонують "живе" занурення, мова була про саме цю гру. Адже це повноцінна пригодницька настілка, яка виконана у форматі пісочниці, а це означає, що всі дії, всі рішення вашого героя залежать тільки від вас. Гра дає вам змогу зіграти за улюблених персонажів франшизи, можете виконувати замовлення граючи за Боба Фетта, або вибрати шлях доставки товарів по далекій галактиці. Outer Rim пропонує вам абсолютно повну свободу вибору, надаючи всі умови, щоб створити власну історію. Ще одним безумовним плюсом цієї гри – це її локалізація! Star Wars the Outer Rim Зоряні війни існує українською, що дасть вам змогу поринути в гру рідною мовою. 

Крім того, існує безліч інших настільних ігор по мотивах Star Wars, наприклад Star Wars Deckbuilding game, яка являє собою протистояння світлої й темної сторін сили. Обирайте свою сторону і знищіть свого суперника підбираючи найкращі карти з колоди. 

Розробники UNO, монополії та звичайних гральних карт також не змогли обійти стороною надзвичайно популярну франшизу Зоряних Війн, створюючи власні релізи по мотивах цього медіагіганта.

VII. Dune

Багато хто хотів–би опинитись в пустелі, розглядаючи мальовничі краєвиди та попиваючи прохолодні коктейлі, проте Френк Герберт показав нам сувору пустелю в серії романів Дюна. Як не дивно, цей світ достатньо жорстокий і непривітний, хоч пейзажі часто можуть вразити й найбільшого естета. Велика частина нашого суспільства вперше дізналась про світ Дюни саме завдяки фільму 2021 року, проте як і у випадку з Грою престолів, виробники настільних ігор виявились швидше. Так, у 2020 році світ побачив останній реліз Dune Imperium, колодобудівельної гри, яка прикує вашу увагу на багато–багато годин.

Буквально на багато годин, адже щоб розібратись в одних тільки правилах потрібно буде провести вечір, а то й два, а самі партії, за досвідом гравців, тривають від 5 до 8 годин. Хоч це й звучить лячно, ви будете задоволені результатом, після першої партії гра буде відчуватись легкою й зрозумілою, а кожна наступна ігрова сесія буде приносити ще більше задоволення. Попри достатньо високий поріг входження, Imperium займає топові місця у авторитетних джерелах і в серцях кожного фаната як франшизи, так й настільних ігор. 

Ігри по мотивах Dune вже встигли стати класикою світу настілок, адже виходять вони з далекого 1979 року! За 43 роки на ринку зʼявилось чимало різноманітних релізів, як, наприклад Dune: Гра про Війну та Дипломатію. Як говорить нам назва, це настільна гра в якій ви будете воювати й домовлятись. Сама гра – це варгейм у всесвіті Дюни, де ви будете грати за одну з чотирьох фракцій: Імперію, Фрименів, Харокеннів чи Атрідів. Обравши її вам потрібно буде використовувати її військо й унікальні здібності, щоб здолати своїх суперників, або навпаки домовитись з ними, тим самим обʼєднавши сили проти одного спільного ворога.

Якщо війна і стратегічні плани це не ваше, ми пропонуємо вам звернути увагу на Дюна: Таємниці домів. Це кооперативна настільна гра в жанрі детективу, де вам потрібно об'єднавшись з товаришами пройти 4 пов'язані між собою сюжетні компанії. В кожній з них ви будете розгадувати загадки, брати участь у чварах найбільших домів і збирати докази, щоб в результаті знайти відповіді на всі поставлені питання. Такий детектив чудово підійде для гри в компанії й може стати вашим провідником у цей чудовий світ романів Герберта. 

Висновки

Настільні ігри це великий гравець на світовому ринку і як тільки в полі зору видавців зʼявляється нова медіафраншиза, повірте, настілки за її мотивами не змусять себе чекати. Це грає на руку усім — фанати мають настільну гру по своєму улюбленому всесвіту, видавець має вже готовий сетінг, а медіагігант ще більше прихильників по всьому світу. Тому хапайте своїх друзів і поринайте в улюблені всесвіти разом з настільними іграми.

З любов'ю до настільних ігор, 

Ігромаг. 

Інші записи
Ігромаг на Книжковій країніІгромаг на Книжковій країніЗбір для джедаїв ППОЗбір для джедаїв ППОБлагодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Благодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Ігротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагІгротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагСередньовіччя в настільних іграхСередньовіччя в настільних іграх14 лютого: що подарувати коханим?14 лютого: що подарувати коханим?Все що потрібно знати про Dungeon and DragonsВсе що потрібно знати про Dungeon and DragonsЗвіт новорічного флешмобуЗвіт новорічного флешмобуІгротеки лютогоІгротеки лютогоГуцульські ігротекиГуцульські ігротекиНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуТОП карткових ігор: для двох чи компаніїТОП карткових ігор: для двох чи компаніїКлуб настільних ігор: розклад на січеньКлуб настільних ігор: розклад на січеньЗ Новим Роком 2024!З Новим Роком 2024!Плани видавництва на 2024 рікПлани видавництва на 2024 рікЗвіт видавництва за рікЗвіт видавництва за рікЗвіт благодійності за рікЗвіт благодійності за рікВітаємо зі святом Різдва Христового!Вітаємо зі святом Різдва Христового!Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Розклад пʼятничних ігротек в грудніРозклад пʼятничних ігротек в грудніЯк обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Як обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Ігромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Запас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівЗапас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагФінансова грамотність в настільних іграхФінансова грамотність в настільних іграхЯк з’явилась перша настільна гра?Як з’явилась перша настільна гра?Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись