Настільні ігри англійською: поєднуємо навчання та розваги
Ми, як ніхто, розуміємо, що сьогодні мова відіграє важливу роль у становленні нації. А знання міжнародних мов відкриває нові кордони та прокладає шлях до більших можливостей. Англійська є найпоширенішим способом комунікації, тож вкрай важливо її розуміти.
Відомий факт — починати вивчати різні мови світу краще в зовсім юному віці. Адже дитині набагато легше запам’ятати нову інформацію. Та як правильно досягти бажаного результату, та щоб малеча не нудьгувала при цьому? Все просто! Потрібно лиш зацікавити дітлахів грою, під час якої їм буде весело та цікаво.
Як вивчити мову під час гри?
Хоч дітям й легше здобувати нові знання, ніж дорослим, але їм також буває складно зосереджуватись. Ігровий формат допомагає утримувати їх увагу, концентруватись на завданні та ще й отримувати насолоду від процесу. Існує безліч методів вивчення мови через гру:
- Розширення словникового запасу. Граючи в настілки, дітки знайомляться з новими англійськими словами та виразами. Через цікавий формат та асоціації їх легше буде запам’ятати.
- Практика говоріння та слухання. В деяких випадках, гравці мають багато говорити, слухати та пояснювати щось. Це покращує їх вербальні навички та впевненість.
- Контекстне навчання. Багато настільних ігор вимагають від учасників читати інструкції, картки чи інші матеріали англійською мовою. Таке контекстне використання мови сприяє кращому розумінню та практичному застосуванню.
Тож
розвивальні ігри підвищують рівень іноземної мови, коли малеча навіть й не здогадується про це. Під час захопленої гри в настілки, діти й не розуміють, що навчаються. Це просто закарбовується та відкладається в окрему скарбничку в голові.
Цікавіше буде, якщо один гравець буде носієм мови. Так дітки чують автентичні особливості, що надалі допоможе поставити правильну вимову.
Інтеграція ігор в навчальний процес
Більшість, хто вже пройшов такий великий етап, як «школа», скоріше за все, згадують цей час, як веселий і безтурботний. Та в моменті, всі ми відчували дещо нудьгу та роздратування. Постійне навчання, домашні завдання — суцільне занудство. Хоча наразі, безперечно, ми всі дякуємо так чи інакше батькам, вчителям, собі, що витримали це все.
Тож як правильно об’єднати веселощі та навчання? Як зацікавити дітлахів та до останнього тримати їх увагу? Є кілька порад, на що варто звернути увагу при інтеграції настільних ігор в навчальний процес:
- Зверніть увагу на рівень мови у дітей. Обирайте гру відповідно до цього, аби малеча навчалась, але й не було занадто складно.
- Об’єднайте гру з тематикою занять. Не робіть настілку окремим інтерактивом. Краще органічно вплести її в урок, щоб учні не відривали уваги від загальної теми.
- Пояснення правил англійською. Незалежно від рівня мови учнів, намагайтесь просто та легко донести основні правила. Це допоможе їм у вивченні нових слів та сприйнятті все на слух.
- Рефлексія після гри. По закінченню веселощів, обговоріть перебіг настілки, що сподобалось, а що ні. Краще за все, звісно, дискутувати англійською.
Об’єднання забавок та вивчення мов має відбуватись максимально природним та легким шляхом для кожного гравця. Цей процес має бути поступовим та органічним. Але варто не забувати, що забагато ігор може призвести й до шкідливих наслідків. Тож краще за все, поєднувати розвивальні настільні ігри з навчанням десь 1-2 рази на тиждень.
Ігри англійською — що обрати?
Окрему увагу варто приділити підбору настілок. Існує велике різноманіття
настільних ігор, що направлені на різні напрямки вивчення англійської мови. Якщо плануєте вивчити багацько нових англійських слів, то варто звернути увагу на гру
Скрабл (Scrabble) та схожі за тематикою настілки. А якщо маєте на меті розвиток розмовних навичок, то ідеально підходять ігри на кшталт
Вгадай Хто? (Guess Who?).
В першу чергу, дітей завжди варто заохочувати до навчання в лагідний спосіб. Вивчення нового, мови чи математики, має бути цікавим та захопливим. Тож Ігромаг завжди радий прийти на поміч вам і вашим маленьким науковцям, та обрати найкращу розвивальну гру.