Настільні ігри в жанрі дуель: змагання для сміливців

 

Настільні ігри дуже часто мають різні механіки, які спонукають гравців до протистояння. Виграти в настілці зазвичай означає перемогти всіх інших, обігнати їх по балах або й навіть вбити їх ігрових персонажів. Конфронтація гравців завжди була частиною настілок, адже зазвичай перемогти може тільки один. Звичайно, існують кооперативні ігри, де ви спільними силами будете намагатись дійти до перемоги разом виконуючи різні завдання, проте це тема для окремої статті. Сьогодні ми хочемо поговорити про найстаріший жанр настілок – дуельні настільні ігри (першою грою у світі вважають Ур — гру-перегони для двох гравців, їй по деяким оцінкам не менше 4500 років, і в неї грали шумери на Близькому Сході).

Трошки пізніше за Ур, проте теж дуже давно, джентльмени врегульовували свої суперечки через дуелі – вони вибирали зброю, розходились і стрілялись, або навіть проводили двобій на холодній зброї. Також інтелігенція використовувала інтелектуальне поле для двобоїв — наприклад шахи, які є ще одним прикладом дуельної настільної гри з дуже багатою історією. Шахи залишались вибором номер один, коли мова йшла про настільну гру для двох гравців, тим паче вони без сумніву завжди були найпопулярнішою дуельною грою. Проходить час і світ настільних ігор розвивається, даруючи сучасним фанам все більше й більше якісних дуельних настілок. Саме тому Ігромаг зібрав список найкращих дуельних настільних ігор.

Пропонуємо вам розглянути невеликий список рекомендацій від Ігромагу та найбільшого ресурсу настільних ігор BoardGamesGeek: 

 

8. Azul — BGG: 7.8

Azul —логічна абстрактна гра, в якій гравцям належить складати плитки різних кольорів, вибудовуючи візерунки та заповнюючи відповідні комірки на планшеті. Гра відрізняється цікавим ігроладом і красивими компонентами. Хоч вона і підходить для 2-4 гравців, в неї дуже цікаво грати дуельно, партії гри стають швидкими, а елемент змагання затягне вас і вашого оппонента з головою. 

 

7. Джайпур — BGG: 7.5

Джайпур — це дуельна карткова гра на збір сетів, в якій гравці приміряють на собі ролі купців, які прагнуть завоювати прихильність Магараджі та стати його персональними постачальниками. Гра розрахована на двох гравців. Це швидка настілка з досить цікавою концепцією змагань між гравцями. Хоч де-факто ви не вступаєте в пряму конфронтацію, бій ведеться за ціль — отримати дві печатки Магараджі та стати його персональним постачальником. Як цього досягнути? Звичайно, продаючи й купуючи все більше й більше товарів. 

Якщо вам близька тема економічних стратегій, рекомендуємо розглянути Джайпур як чудовий варіант для швидких і цікавих партій на двох гравців. 

6. Carcassonne — BGG: 7.4

Каркасон — класика настільних ігор, гра локалізована українською мовою. Гравці повинні розміщувати плитки, дотримуючись нехитрих правил, викладати на плитки своїх міплів-робітників, заробляти за це бали та намагатися вибороти лідерство на планшеті підрахунку балів. Це класичний приклад єврогейму з механікою виставлення міплів. Каркасон розрахований для більшої кількості гравців, проте вам нічого не заважає зіграти в неї вдвох. До того ж, вдвох гра буде динамічнішою й в деяких аспектах навіть цікавішою.

 

5. Abalone — BGG: 6.5 

Abaloneце абстрактна дуельна гра, що нагадує суміш шашок і го: зіткнення відбувається на ігровому полі між білими та чорними фігурами (в цьому випадку кульками) двох гравців. Для перемоги в грі учасникам потрібно «виштовхнути» з поля шість кульок супротивника. До речі, поле в грі цікаве -  являє собою шестикутник. Abalone це не найпопулярніший представник дуельних настільних ігор, проте вінпропонує вам нове бачення класичних шахів, го і подібних настілок. 

 

4.Крила — BGG: 8.1

Крилаце одна з кращих сімейних настільних ігор світу. В ній ви будете спостерігати за птахами, збирати корм, розселяти пернатих у звичному їм ареалі проживання, активувати їх унікальні здібності та створювати з карт ефективні ланцюжки заробітку переможних балів! Крила це надзвичайно цікава настільна гра з красивим дизайном. Крім того, в крилах є досить велика змагальна складова. Базова гра крила розрахована на кількість до 5 гравців, проте навіть так граючи вдвох ви отримаєте масу задоволення і зможете на 100% відчути гру. Якщо ви шукаєте саме дуельний формат, розробники крил продумали та цей варіант, створивши доповнення до базової гри під назвою Крила. Птахи Азії. Крім того, що воно розширює можливості базового набору гри, доповнення виступає в ролі повноцінної дуельної гри, з новими механіками для гри вдвох. 

3.Серія настільних ігор Unmatched — BGG: 7.8

Unmatchedсерія карткових настільних ігор з мініатюрами, більшість ігор серії розраховані виключно на дуельний формат. Unmatched це представник Американської школи настільних ігор, тому приготуйтесь до протистоянь Чака Норіса і Брюса Лі, Робін Гуда проти Біґфута та Доктора Сетлера проти Тиранозавра. Якщо ці пари супротивників викликають у вас посмішку і захват, обов'язково спробуйте цю чудову настільну гру. Велика кількість різноманітних доповнень дозволить вам вибрати тих героїв, результат сутички яких цікавить саме вас.

2. Star Wars: The Deckbuilding Game — BGG: 8.0

Star Wars: The Deckbuilding Gameчудова колодобудівельна гра, яка стане must-have настолкою для будь-якого фаната всесвіту Зоряних війон. Любителі карткових ігор також можуть гідно оцінити цю настільну гру і зі свого боку познайомитися з легендарною серією фільмів, серіалів і коміксів Star Wars.

1. 7 Wonders: Duel — BGG: 8.1

7 Wonders: Duelдуельна версія знаменитого настільного хіта «7 Чудес». Побудуйте найбільш розвинене античне місто, прикрашене розкішними Чудесами Світу. Оригінальна механіка драфту карт будівель і декілька шляхів перемоги, зокрема науковий та військовий. Назву цієї гри можна дуже часто почути у відповідь на запитання: “Яку дуельну гру ви вважаєте найкращою”. І це без перебільшення одна з кращих ігор, яку можна вибрати для гри вдвох.

Майбутні дуельні ігри

Окрім восьми ігор наведених вище у списку, ми пропонуємо вам також розглянути не менш популярні варіанти дуельних настільних ігор, деякі з них, на момент написання статті ще не поступили у продаж, проте варті того, щоб зачекати їх.

  • Пиво та хліб (BGG: 7.5) — дуельна настільна гра в жанрі економічної стратегії. В цій настілці ви будете змагатись за переможні бали, для отримання яких потрібно вирощувати врожай та виготовляти товари. Автор гри дуже відомий в колах фанатів настільних ігор, мова про Скотта Алмеса, розробника серії ігор Tiny Epic.

  • Оріон Дуельшвидка дуельна настільна гра, в якій учасники займуть місце пілотів космічних кораблів та будуть намагатися швидше за суперника здобути перемогу. Для цього вони будуть вдосконалювати космічні кораблі, будувати флоти та насамперед застосовувати свої тактичні та стратегічні навички у плануванні рухів та атак.

  • Pagan: Fate of Roanoke (BGG: 8.1) —  це асиметрична карткова гра на дедукцію, суть якої полягає в боротьбі відьми проти мисливця. Поки відьма намагається завершити свій ритуал, мисливець намагається викрити її та знищити. Обидва гравці мають доступ до жетонів, планшетів та колод карт (по 50 карт у кожній) та використовують їх, щоб перемогти одне одного.

 

Хороша дуель зміцнює дружбу!

Якщо у вас є друзі, з якими ви граєте в настілки, обов'язково спробуйте жанр дуельних настільних ігор. Хороша дуельна гра подарує вам багато вражень і стане обов'язковим елементом вашої колекції. Добре, що вибір дуельних настільних ігор досить широкий, щоб кожен зміг підібрати для себе ідеальну гру. Якщо в цьому списку ви не знайшли бажаної настілки, пропонуємо вам переглянути наш розділ присвячений іграм для двох гравців.

З любов'ю до настільних ігор,

Ігромаг

Інші записи
Настільні ігри з котиками: частина другаНастільні ігри з котиками: частина другаІгромаг на Книжковій країніІгромаг на Книжковій країніЗбір для джедаїв ППОЗбір для джедаїв ППОБлагодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Благодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Ігротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагІгротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагСередньовіччя в настільних іграхСередньовіччя в настільних іграх14 лютого: що подарувати коханим?14 лютого: що подарувати коханим?Все що потрібно знати про Dungeon and DragonsВсе що потрібно знати про Dungeon and DragonsЗвіт новорічного флешмобуЗвіт новорічного флешмобуІгротеки лютогоІгротеки лютогоГуцульські ігротекиГуцульські ігротекиНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуТОП карткових ігор: для двох чи компаніїТОП карткових ігор: для двох чи компаніїКлуб настільних ігор: розклад на січеньКлуб настільних ігор: розклад на січеньЗ Новим Роком 2024!З Новим Роком 2024!Плани видавництва на 2024 рікПлани видавництва на 2024 рікЗвіт видавництва за рікЗвіт видавництва за рікЗвіт благодійності за рікЗвіт благодійності за рікВітаємо зі святом Різдва Христового!Вітаємо зі святом Різдва Христового!Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Розклад пʼятничних ігротек в грудніРозклад пʼятничних ігротек в грудніЯк обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Як обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Ігромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Запас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівЗапас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагФінансова грамотність в настільних іграхФінансова грамотність в настільних іграхЯк з’явилась перша настільна гра?Як з’явилась перша настільна гра?


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись