Топ 11 настільних ігор для компанії та домашньої вечірки.

Зібравшись компанією друзів або влаштувавши невеличку вечірку у себе вдома іноді може виникнути питання: «А чим зайнятись?». Тут на допомогу і приходять настільні ігри для компаній і вечірок. Ви будете здивовані, але навіть бари та заклади, що орієнтовані на компанії мають власні невеличкі ігротеки, адже не потрібно бути гіком, щоб захотіти пограти в UNO або Манчкін за філіжанкою кави або пінтою хмільного. 

Якщо ви задумувались над питанням, а які настільні ігри підійдуть для гри в компанії або на вечірці, Ігромаг зібрав невеличкий списочок рекомендацій оформлених у вигляді топу. Ігри у списку підійдуть як для гіків, так й для новачків, що шукають варіант для власної вечірки.

УВАГА! Місця у топі не відображають якість ігор, а тільки показує порядок.

 

11. UNO 

Весело, швидко, драйвово, смішно - усі ці прикметники стосуються цієї легендарної настільної гри. Прості правила і дуже динамічний ігролад поєднуються в одну з найкращих настільних ігор для вечірок. UNO це інтуїтивно зрозуміла карткова гра, яка не потребує окремого представлення. Ця гра неодноразово доводила, чому саме вона є однією з найпопулярніших настільних ігор у світі й завжди буде гарним вибором будь-яких компаній або для вечірки. Окрім базової гри UNO існує багато доповнень, придбавши які ви зможете урізноманітнити ваш ігролад. 
 

10. Codenames

Кодові імена - ще одна не менш крута настільна гра для вечірок. В цій настілці ви будете ділитись на команди і вгадувати картинки по асоціаціях ведучого (вашої команди). Це швидка і дуже весела настільна гра, яка подарує вашій компанії дуже багато приємних, смішних спогадів. Крім того, Кодові Іменна зможуть здивувати вас різноманіттям різних версій, адже окрім базової гри існують: 

  • Кодові Імена: Під Глибоким Прикриттям 18+ - доросла версія гри, з більш відвертими асоціаціями.
  • Кодові імена: Гра слів - ті самі кодові імена, проте з новою механікою
  • Кодові імена: Малюнки
  • Codenames XXL - набір який поєднує усі механіки

Майже усі варіанти гри є в українській локалізації, що стане приємним бонусом усім любителям грати державною.

9. Країна снів 

Разом зі грою Країна Снів ви поринете у веселу пригоду асоціацій і сну. Ця гра ідеально підійде усім фанам асоціативних, швидких ігор. Правила і перебіг гри максимально прості, один гравець надягає маску і «засинає», інші ж гравці стають феями, дрімотою й бабаями. У кожного створіння своя ціль: 

  • Феї мусять давати правильні асоціації, щоб сплячий гравець правильно вгадав слово
  • Бабаї мусять відвести сплячого від правильної здогадки
  • Дрімоті для перемоги потрібно, щоб сплячий гравець вгадав і не вгадав порівну слів.
  • Сплячий гравець мусить правильно вгадувати слова, щоб заробити переможні бали. 

Країна снів - це швидка, проста, але дуже цікава гра для вечірок, адже поєднує всі основні елементи хорошої настільної гри для компаній. Вибравши її як гру для своєї вечірки ви обов'язково отримаєте море задоволення та емоцій.  

8. Ходу Героям Нема

Від асоціативних паті-геймів, до більш серйозних релізів. Ходу Героям Нема - одна з останніх локалізацій Ігромагу, яка отримала неабияку популярність серед гравців в настільні ігри. Багато хто грав або уявляв себе на місці героя, який заходить у темне й сповнене монстрів підземелля, долає дракона і виходить зі скринями скарбів. Проте чи думали ви про цей самий сценарій, але зі сторони монстрів, що населяють підземелля? 

Ця гра дозволить вам зануритись у захопливі пригоди різноманітних монстрів, ваша ціль – зберегти скарби й подолати героїв, які будуть нескінченно штурмувати вашу домівку. Гра пропонує велику кількість сценаріїв, які дозволять вам грати в Ходу героям нема знову й знову. Ця настільна гра чудове підійде для компаній різних розмірів і зможе прикрасити вашу вечірку.

7. Монополія

Мастодонт світу настільних ігор, легендарна гра, яка стала причиною сварок багатьох дружніх компаній. Але жарти в сторону, Монополія це справді неймовірно цікава настільна гра у жанрі економічної стратегії. Вона ідеально підійде для компаній і вечірки, адже кожна партія в монополію супроводжується потоком емоцій і веселощів, які прекрасно гармонують з основною тематикою економічної стратегії. Існує безліч різних варіацій монополій, які підійдуть для вечірок з будь-якою тематикою й компаній з будь-якими захопленнями.

Саме атмосфера змагання і викид адреналіну робить Монополію очевидним вибором з ряду настільних ігор для компаній.
 

6. Dixit

Один з представників найпопулярніших франшиз настільних ігор, який по своїй популярності може позмагатись навіть з такими титанами як UNO й Монополія. Як і дві вищезгадані гри, Dixit має безліч доповнень й різних кастомізацій, що дає вам широкий вибір того, у що саме ви хочете пограти. Діксіт — ще один представник асоціативних ігор у цьому списку. Правила гри доволі прості, але це аж ніяк не впливає на різноманіття ігроладу. Серед всіх гравців є оповідач, який загадує карту серед вибраних й дає певну асоціацію, будь то слово або речення. Після цього гравці беруть свої токени й мусять покласти їх біля карти, яка на їх думку підходить під асоціацію, названу оповідачем. Як тільки всі зробили свій вибір, починається підрахунок переможних балів. Такий динамічний і в тий-же момент медитативний ігровий процес створює ідеальну атмосферу для обміну думок в компанії та плавного плину вечірки.
 

5. Манчкін 

Ну яка-ж вечірка без відомої на весь світ серії Манчкін. Ця гра ніби направлено розроблялась для великих компаній  і вечірок, адже в ній вам доведеться багато комунікувати з товаришами, яких по ходу гри ви зможете й втратити. Проте, Крім того, одним з аспектів цієї настільної гри є вміння переконати інших, адже у Манчкіні у разі того якщо ви переконаєте інших в існуванні вигаданого правила ви зможете грати по цьому правилу. 

Манчкін складніша ніж асоціативні ігри з цього списку, проте в неї дуже легко «втягнутись», а після того, як ви зрозумієте ази, ця настілка принесе вам море задоволення. Кожна партія відрізняється від попередньої, а реграбельність Манчкіну одна з найбільших з ігор у цьому списку, а якщо вам не цікаво грати вже зі стандартним набором карток, то ви завжди можете придбати одне або навіть декілька доповнень. Вони існують усіх розмірів і тематик, від маленького доповнення з принцесами, до великих доповнень по типу Манчкін Стімпанк, кожне доповнення можна комбінувати з іншими і використовувати з базовою грою. Це надасть вам максимальний простір для фантазії та кастомізації партій. Настільна гра Манчкін орієнтована на гру в компанії й на вечірках, адже вона заохочує вас веселитись, а деякі картки змусять вас співати та малювати, що тільки придасть веселощів за столом.

 

4. Листи Закоханих 

Якщо ви шукали простеньку, швидку настільну гру з мінімальною кількістю ігрових елементів - вітаю, Листи Закоханих саме для вас. Ця гра не про асоціації та медитативний ігролад, а про справжнісінькі баталії у палаці, адже вона переносить нас в атмосферу залаштункових інтриг і таємниць. В цій грі ви будете так чи інакше конфронтувати з іншими гравцями, використовуючи власні карти і їх властивості. В грі можуть одночасно грати аж до 6 гравців, що робить Листи Закоханих чудовою настільною грою для компаній й вечірок.

3. Carcasonne 

Каркассон - це класика настільних ігор, коли хтось каже про типовий Єврогейм, більшості першим на думку спадає саме Каркасон. В цій настілці немає важких правил або великої кількості ігрових елементів, проте її ігролад чудово підійде для гри в невеликих компаніях, виставляйте тайли й будуйте власні замки або заважайте своїм друзям збудувати їх. 

2. Catan

Catan - ще один класичний представник Єврогейму, створений в далекому 1995 році, він завоював серця тисяч й тисяч прихильників, які й досі віддають перевагу старим і перевіреним Колонізаторам. Ця настільна гра буде змушувати вас домовлятись з товаришами, чи то про обмін ресурсів, чи про розташування ваших поселень, що створює дуже круту атмосферу для веселощів під час вечірки.

1. Мафія 

Ну яка вечірка, та без мафії, неможливо перерахувати ту кількість настільних ігор, які мають мафієподібні механіки, а класична мафія залишається однією з найпопулярніших ігор у світі. На сьогодні існує багато варіації цієї настільної гри, деякі з них навіть мають власні механіки, що вдосконалюють класичний ігролад Мафії. Як приклад ми рекомендуємо вам розглянути настільну гру Secret Hitler, яка у своїй основі має класичну мафієподібну механіку, але з неймовірно цікавим елементом виборів, драфту і блефу.

Кожна компанія має власні уподобання, коли мова заходить про вибір настільної гри для вечірки, проте ми намагались зібрати найпопулярніші й найуніверсальніші приклади таких настілок. Кожна гра з цього списку могла б зайняти перше місце, адже тема настілок для компаній дуже індивідуальна, тому цей топ потрібно розглядати як список рекомендацій,  а не рейтинг. 

Бажаємо вам приємних ігор і веселих домашніх вечірок! 

З любов'ю до настільних ігор, 

Ігромаг 
Інші записи
Ігротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагФінансова грамотність в настільних іграхФінансова грамотність в настільних іграхЯк з’явилась перша настільна гра?Як з’явилась перша настільна гра?Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Культура настільних ігор: мейнстрім сучасностіКультура настільних ігор: мейнстрім сучасностіІгротека в Моїй книжковій полиці від Клубу настільних ігор ІгромагІгротека в Моїй книжковій полиці від Клубу настільних ігор ІгромагНайдешевші настільні ігри: економимо і насолоджуємосьНайдешевші настільні ігри: економимо і насолоджуємосьМинуле та майбутнє: як з шахів дорости до GloomhavenМинуле та майбутнє: як з шахів дорости до GloomhavenУніверсальна настільна гра для дітей, фанатів філлерів, сімейних настілок і навіть гіків!Універсальна настільна гра для дітей, фанатів філлерів, сімейних настілок і навіть гіків!ТОП кооперативних настільних ігор цього літаТОП кооперативних настільних ігор цього літаКращі настільні ігри для дівчатКращі настільні ігри для дівчатІгромаг вітає з Днем Незалежності!Ігромаг вітає з Днем Незалежності!Кращі настільні ігри для хлопчиківКращі настільні ігри для хлопчиківПодорожуй яскраво: компактні кишенькові настільні ігри в дорогуПодорожуй яскраво: компактні кишенькові настільні ігри в дорогуНастільна гра Крила: пізнавальний огляд вашого авіаріюНастільна гра Крила: пізнавальний огляд вашого авіаріюІгрові механіки в настільних іграхІгрові механіки в настільних іграхСупергеройська читанка від Ігромагу та книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Супергеройська читанка від Ігромагу та книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Меми, як частина настільних ігор: сміємось разомМеми, як частина настільних ігор: сміємось разомНастільні ігри для 4 стихій і всіх знаків зодіакуНастільні ігри для 4 стихій і всіх знаків зодіакуКлубу Ігромаг — 11 років! Турнір з гри Крила!Клубу Ігромаг — 11 років! Турнір з гри Крила!Вижити за будь-яку ціну: настільні ігри на виживанняВижити за будь-яку ціну: настільні ігри на виживанняУява? Фантазія? Асоціація!  Найкращі асоціативні настільні ігриУява? Фантазія? Асоціація! Найкращі асоціативні настільні ігриНастільні ігри в жанрі дуель: змагання для сміливцівНастільні ігри в жанрі дуель: змагання для сміливцівІгромаг на Книжковому АрсеналіІгромаг на Книжковому АрсеналіРозвіюємо страхи та сумніви! Відповіді на часті запитання наших клієнтівРозвіюємо страхи та сумніви! Відповіді на часті запитання наших клієнтівЯк обрати цікаву настільну гру для для сім'їЯк обрати цікаву настільну гру для для сім'їІгрова механіка Worker PlacementІгрова механіка Worker PlacementБільше не сплю: найцікавіші локалізації настільних ігор від магазину ІГРОМАГ 2023Більше не сплю: найцікавіші локалізації настільних ігор від магазину ІГРОМАГ 2023Пухнасте щастя: настільні ігри з котикамиПухнасте щастя: настільні ігри з котикамиСловник термінів настільних ігор і лагідна українізаціяСловник термінів настільних ігор і лагідна українізація


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00