Настільна гра Тераформування Марса. Експедиція Арес (UA) / Terraforming Mars: Ares Expedition (UA)

8    Відео
код: 6746
Тераформування Марса. Експедиція Арес — це окрема гра, авторів якої надихнули спроби людства підкорити Марс. Ця карткова версія гри розроблена автором оригінального видання Якобом Фрюкселіусом спільно з Ніком Літтл і Сідні Енгельштейн, чиї імена прикрашають коробки чудового карткового декбілдера Aeon's End.

Тип: карткова стратегія, науково-популярна
Видавництво: Kilogames (Україна), FryxGames (Швеція)
Час гри: 45-60 хв
Кiлькiсть гравцiв: 1-4
Вiк: 14+
Мова: українська


Тераформування Марса. Експедиція Арес – це, так би мовити, «спрощена» і швидка версія Тераформування Марса, в якій гравці спробують побудувати найкращий двигун для отримання переможних балів. Гравцям доведеться налаштувати свої виробництва на максимальний прибуток до того, як рівень кисню на Марсі підніметься до 14%, температура зросте до 8 градусів, а на мапі планети опиняться 9 токенів морів.

  


Ігровий процес.

Як і в оригінальній грі, учасники очолять різноманітні корпорації з унікальними бонусами і отримають унікальні карти проектів. Всі зображення на картах та й їх дизайн були повністю перероблені і, варто зазначити, стали яскравішими і цікавішими. Сама гра ділиться на раунди, які складаються з трьох різних фаз.

Перша фаза – Планування.


 Ігровий процес нагадує основну механіку гри Боротьба за Галактику. У всіх гравців є однаковий комплект з п'яти карт різних фаз. На початку раунду вони обирають, яку саме фазу вони будуть розігрувати і викладають її карту в центр столу сорочкою вгору. Після чого виставлені гравцями карти відкриваються одночасно.
 

Друга фаза – Активація.


 Обрані гравцями фази доступні всім учасникам. Але додатково на кожній карті фази є бонусна дія, яка може бути виконана тільки гравцями, які зіграли цю карту.

Існують наступні фази:

 • Фаза розвитку. Під час цієї фази гравці можуть розіграти зелені карти, сплативши їх вартість.
 • Фаза будівництва. У цю фазу розігруються сині (структури) або червоні картки (події).
 • Фаза дій. Викладені карти містять дії, які можуть бути зіграні в цю фазу.
 • Фаза виробництва. Виробничі карти приносять ресурси.
 • Фаза досліджень. Гравці дотягують карти з колоди.


Третя фаза – кінець раунду і підготовка.


 Учасники готуються до наступного раунду, скидаючи з руки зайві карти. Максимальний розмір руки — 10 карт.
 

 
   Тераформування Марса. Експедиція Арес — це ідеальний подарунок для всіх поціновувачів космічних стратегій і комплексних карткових ігор. Вона більш динамічна, ніж її предок, але при цьому має не менший спектр емоцій і відчуттів першопроходця, вченого та інженера, що підкорює червону планету. Варто лише натиснути на кнопку "Купити", аби ваша космічна подорож розпочалась вже завтра!

Комплектація гри «Тераформування Марса. Експедиція Арес (Terraforming Mars: Ares Expedition) UA»:

 • Коробка з ложементом
 • Ігрове поле
 • 4 двошарові планшети гравців
 • 5 жетонів фаз
 • 20 карток фаз
 • 9 жетонів океану
 • 208 карт проектів (106 зелених, 64 синіх, 38 червоних)
 • 12 карт корпорацій
 • 24 жетони лісів
 • 52 куби гравців
 • 2 прозорих кубика (для шкал температури та кисню)
 • 148 ресурсних кубів
 • 2 контейнери для кубів (з накривками)
 • Посібник для швидкого старту
 • Правила гри
Додати відгук

Тетяна (27-10-2023 | 14:13)

Доброго дня.

Не могли б ви підказати, як людині яка дуже хоче ТМ, але ніколи не грала у важкі євро-гейми, краще для занурення взяти класичну версію, чи для ознайомлення почати з Аресу?
Доброго дня, Тетяно!
Ваші бажання мають здійснюватися! Звісно, якщо вам до вподоби Тераформування Марса та ви маєте безмежне бажання саме в нього пограти, то не думаємо, що це дуже тяжка гра для початківців. Багато хто для себе відкриває світ єврогеймів саме з базового Марса. Звісно він буде довше гратися, трохи складніше, більше нюансів, ніж в Арес, але саме від наповнення та комплексності гри увесь кайф. Декілька разів погортати правила, подивитися огляди та летсплеї на гру і сміливо можна грати, а механіка та стратегія гри зрозуміла вже через декілька ходів. Тому не бійтеся, Марс чекає Вас:)
Дякуємо за звернення та бажаємо Вам скоріше пограти в омріяний Марс!

Олексій (29-07-2023 | 15:51)

Доволі непогана комбінація тераформування марсу і битви за галактику. Я фанат обох ігор, особливо останньої, дуже подобається механіка з вибору фаз. Однак як на мене є декілька відмінностей від битви за галактику, і це здебільшого мінуси. Для гри вдвох немає ніяких окремих правил, тому гра буде тривати доволі довго. Нагадаю що в битві за галактику при грі вдвох можна вибирати по 2 фази, що значно прискорює гру. Також гра трохи затягується, адже треба не просто виставити свої 12 проектів(як в битві за галактику), а тераформувати повністю Марс. Зробити це можна здебільшого тільки в 1 фазу. Також, на відміну від оригінального тераформування Марсу, прибуток гравці не отримують автоматично після кожного ходу, а їм треба вибрати для цього фазу отримання прибутку. І як на мене, гроші тут відіграють можливо навіть більшу роль, аніж в оригінальному тераформуванні Марсу.
+ Спрощена гра тераформування Марсу(меньше компонентів)
Більш прості правила ніж в оригінала
Дуже багато карток проектів
Гарний арт
Добре що вже є готові планшети, яких так не вистачає в оригіналі
- Є відмінність в отриманні ресурсів в порівнянні з оригіналом, тому треба більш ретельно прочитати правила по цьому поводу. Наприклад, сталь і титан більше не накопичуються, а прибуток сталі чи титану враховуються кожен раз при будуванні відповідних проектів.
Гроші, зелень і тепло натомість накопичуються.
Електрики білше немає, зато є трек прибутку карток(деякі проекти дають можливість брати більше карт в фазі прибутку)

Доброго дня, Олексію!
Дякуємо за ваш детальний аналіз-відгук!
Ви праві - Експедиція Арес була створена саме для тих людей, хто хотів би швиденько (за годинку з невеличким) зіграти у Тераформування Марса)
Бажаємо вам гарних партій та проектів!)

Ігор (30-01-2023 | 22:42)

Чудова гра з великою кількістю стратегій та можливостей, цікава тематика та захоплюючі механіки, особливо механіка будівництва виробництва.
+ Крутий дизайн, різноманітність карток та цікаві механіки.
Шикарні двошарові планшети та кубики.
- Кубики ковзають на головному планшеті гри та трішки замало місця на треку для 4 гравців.
Доброго дня, Ігорю!
Дякуємо за ваш відгук, який стане у пригоді наступним відвідувачам сайту і тішимося, що ви знайшли гру, що вам так до вподоби :)
Бажаємо мирного неба та вдалих партій!

Аркадій (05-07-2022 | 22:04)

Гарна гра. Була заявлена як пришвидшена і осучаснена, але не менш цікава і глибока версія ТМ - і загалом ця обіцянка виконана.
Грається швидко, не перевантажена механіками, не затягуєтсья при більшій кількості гравців завдяки одночасним діям. Оновлене оформлення дуже порадувало — виглядає стильно, читається легко. Якість і виконання компонентів на висоті.
Разом з тим, трапляється ледачий ігровий дизайн і перевага форми над змістом — деякі механіки відчуваються поверхневими і не надто продуманими. Коротше, не безумовний шедевр, але достатньо хороша для 5 зірок.

Стосовно локалізації: знайшлося кілька некритичних помилок у книзі правил. На сторінках де зображені карти проектів (5, 8 і 15) скрізь продубльована одна і та ж зелена карта. На с. 8 це має суто естетичне значення, але на с.5 та с.15 зображення розходиться з текстом. Окрім цього все чудово, гарний переклад і гідне поповнення у колекції
Доброго дня, Аркадію!
Ого! Щиро дякуємо за такий докладний, розгорнутий та крутий відгук!
Най ваша Мегакорпорація принесе на марс кисень і добробут ;)

Показати більше

   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись