Настільна гра Зона. Таємниці Чорнобиля (UA) / Zona: The Secret of Chernobyl (UA)

1    Відео
код: 9019
Настільна гра Зона. Таємниці Чорнобиля (UA) / Zona: The Secret of Chernobyl (UA)
кількість гравців
1-4
вік
18+
час гри
120-180
Укр
У 1986 році на ЧАЕС сталася катастрофа, що спотворила навколишні території. Зона відчуження сповнена агресивними мутантами та аномаліями, що не підкоряються фізичним законам. В наші дні Зоною нишпорять шукачі, які заради вигоди готові ризикнути власною шиєю.

Тип: стратегія, виживання, пригоди, наукова фантастика
Видавець: Geekach Games (Україна), Rebel
Кількість гравців: 1-4
Час гри: 120-180
Вік: 18+
Мова: українська

Ознайомитися з правилами настільної гри Зона. Таємниці Чорнобиля можна тут

Зона. Таємниці Чорнобиля (Zona: The Secret of Chernobyl) – це тематична пригодницька гра для 1-4 гравців, які зіткнуться з небезпеками зони відчуження на шляху пошуків легендарного артефакту – «Джерела».


То як грати у настільну гру Зона. Таємниці Чорнобиля?


На початку партії кожен гравець отримує собі одного з 10 шукачів, який має унікальне вміння, початкові предмети та певний набір характеристик. Гра проходить серією раундів, які складаються з певних фаз. Задля перемоги гравцеві необхідно дістатись до Саркофага та успішно пройти там подію і, звісно ж, випередити у цьому суперників.

Щоправда, на початку гри про Саркофаг шукачі знають лише те, що він знаходиться десь в глибині Зони. Аби знайти інформацію щодо його точного розташування, гравцеві необхідно розкрити дві таємниці – прийти до двох різних таємних локацій та успішно пройти там події. Таємними вони називаються не просто так – на початку гри вони зачинені. Аби потрапити всередину, гравцеві необхідно сплатити ціну, яку вимагає жетон з замком. Після розблокування локація стає доступною для всіх шукачів. Втім, саме її першовідкривач отримає найсмачніші бонуси.

Випробування у Саркофазі складні та багатоетапні. Перевірки у таємних локаціях легкими теж ніяк не назвеш. Можна стрімголов побігти туди, сподіваючись на вдалий кидок кубиків, але гарно підібране спорядження значно підвищує шанси на успіх. Подорож до Саркофага – білет в один кінець. Щойно ви туди дістанетесь, все що залишається вашому персонажу – уривати крихти відпочинку та подію за подією намагатись пройти випробування, втрачаючи все більше корисних речей, отримуючи все більше пошкоджень, слабкостей, відчаю.

Перш ніж приректи себе на це – досліджуйте Зону, бийтеся з мутантами, лізьте в аномалії, відпочивайте, лікуйтесь, торгуйте та ще раз торгуйте. Місця у рюкзаку не так вже й багато, а одягнути на себе можна ще менше, тож кожна річ повинна бути вам корисна. Втім, не забувайте слідкувати за прогресом суперників – в першу чергу, це гра-перегони.

Якщо ж усі гравці зволікатимуть занадто довго, переможця може не бути взагалі. Коли вичерпається колода чуток, «Джерело» самознищиться, й усі шукачі зазнають поразки.


Тож тепер, ознайомившись з пріоритетами гри, детальніше розглянемо структуру раунду.

1.Фаза дій. Починаючи з першого гравця – Голосу Зони – гравці по черзі виконують по 2 дії (або менше):

 • переміщуються до сусідньої локації та зустрічаються з місцевою загрозою, якщо вона там є
 • шукають загрозу у своїй локації
 • виконують унікальну дію локації
 • відпочивають, зменшуючи значення втоми на 1
 • розблоковують таємну локацію

Усі дії, крім дії локації можна повторювати.

2.Фаза подій. Гравці у бункерах та локаціях ЧАЕС, Прип’яті й «Дуги» пропускають цю фазу. Позосталі гравці контактують з колодами, що відповідають їхньому місцеперебуванню. Карти цих подій можуть посилатись на конкретні локації або репутацію шукача. Деякі події ставитимуть гравців перед моральним вибором, інші – будуть «нагороджувати» позачерговими зустрічами з загрозами або просто змушувати проходити перевірки, від результату яких залежатимуть вигоди та покарання.

Будь-яка перевірка у грі складається зі значення відповідної характеристики та кидка трьох кубиків, які можуть як покращити це значення, так і погіршити. На результат кидка можна впливати предметами, а один з кубиків можна одноразово перекинути за втому.

3. Фаза чуток. Голос Зони бере верхню карту колоди чуток та застосовує її ефекти, починаючи з того, що рухає жетон забруднення по шкалі забруднення. Якщо жетон досягає останньої поділки, відігрується викид: оновлюється ринок та жетони загроз, а шукачі, що знаходяться поза захистом бункерів та не встигають сховатись в них ціною останнього ривку, отримують суттєву дозу пошкоджень. Після цього розігрується тестова частина карти чуток – у Голосу є шанс своїми виборами трішки зіпсувати життя суперникам.

В кінці раунду використані постійні предмети оновлюються, а жетон Голосу Зони передається наступному гравцеві – ще один крок до тріумфу або до смерті. Остаточного вибування з партії немає: якщо шукач гине, гравець починає свій шлях за нового персонажа. Та чи встигне він наздогнати та навіть перегнати своїх більш живучих суперників? Шанс існує.


То чому варто купити настільну гру Зона. Таємниці Чорнобиля?


Зона. Таємниці Чорнобиля (Zona: The Secret of Chernobyl) – атмосферна гра, що обов’язково полонить серце поціновувачів пост-апокаліптичних жахіть та всесвіту S.T.A.L.K.E.R. Якщо ж ви надаєте перевагу дружньому опору потворам, а не перегонам, Ігромаг радить звернути увагу на «Прадавній жах (UA) / Eldritch Horror (UA)». За ігроладом ці дві гри мають чимало спільного, втім Таємниці Чорнобиля радують гравців багатьма цікавими знахідками. Ба більше, Зона – універсальна гра, прекрасно збалансована хоч для дуелі, хоч для більшої кількості учасників за допомогою двобічного поля, сторони якого відрізняються кількістю непрохідних меж, що суттєво впливають на логістику пересування.

Комплектація настільної гри «Зона. Таємниці Чорнобиля (UA)» (Zona: The Secret of Chernobyl):

 • ігрове поле Зони
 • 1 планшет ринку
 • 10 фігурок персонажів
 • 10 планшетів персонажів
 • 4 планшети наплічників
 • 207 малих карт
 • 108 великих карт
 • 56 жетонів аномалій і мутантів
 • 131 інший жетон
 • правила гри
Додати відгук

Аноним (05-05-2024 | 00:39)

Есть ли новости по переводу???
Доброго дня!
За даними видавця наразі очікується дата друку світового накладу. А саме від нього залежить, коли ми отримаємо цю круту настілку. Сподіваємося, що друк буде скоро:)
Бажаємо вам гарного настрою!


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись