Настільні ігри про космос: відправляймось у пригоду

 

Настільних ігор за останні 20 років вийшло так багато, а жанри настільки різноманітні, що мабуть вже немає жодного хобі, жодної сфери інтересів, яка не була б згадана в настільній грі, або ще більш ймовірно не стала її центральною темою.

Настільні ігри є для любителів тварин, колекціонерів платівок, любителів історії та науки, шанувальників літератури та музики, вестернів та детективів і звичайно ж космосу. Пригоди в безмежних просторах всесвіту, освоєння галактик і контакти з неземними цивілізаціями дуже давно підігрівають письменників фантастів, художників, режисерів кіно, а також ігрових дизайнерів, як у відеоігровому форматі, так і в нашому улюбленому, аналоговому.

Сьогодні ми пропонуємо вам поглянути на найвизначніші настільні ігри в цьому жанрі, які з'явилися на світ за останні 40 років і залишили після себе справжню настільну спадщину. Більшість цих ігор у тематиці космосу вже справжня класика і ми щиро радимо вам ознайомитися з кожною з них.
 

1. Космічний Контакт (1977)


«Космічний Контакт» було створено за часів, коли писати імена авторів на коробці було ще досить непопулярним рішенням. Опинившись на прилавках магазинів ще далекого 1977 року «Космічний Контакт» буквально протягом кількох місяців став абсолютним хітом у кожному американському домі на той час. У «Космічний Контакт» грали всі, від малого до великого, і мабуть головним елементом гри була і залишається неймовірна реграбельність та дипломатія, без якої цю гру просто неможливо уявити.

У «Космічному Контакті» гравці представляють космічні фракції з різних куточків всесвіту, які борються за панування в галактиці, намагаючись побудувати певну кількість колоній на різних планетах. У процесі гри, щоб перемогти, вам доведеться розігрувати карти сили, зводити колонії на чужих планетах, сперечатися, дуже багато домовлятися між собою, укладати та розривати союзи та відчувати дуже широкий спектр емоцій.
 


Головний ігровий елемент «Космічного Контакту» — асиметрія ролей, яка дуже впливає на ігровий процес, роблячи абсолютно кожну гру новою і не схожою на інші. Кожна роль має свої особливості, які у певному сенсі "ламають" правила на користь цього гравця. Вступаючи в альянси, ви частково отримуєте можливості тих гравців, які знаходяться у вашому альянсі, а вони, у свою чергу, отримують якісь особливості і від вашої раси. Цей елемент дозволяє створювати просто незабутні ситуації за столом, які ви точно згадуватимете дуже довго. Відчайдушний блеф, дипломатія та постійні емоційні сплески створюють атмосферу, яку можна порівняти хіба що з партією в покер.

«Космічний Контакт» можна сміливо назвати найкращим патигеймом для гіків. Ми рекомендуємо «Космічний Контакт» для досвідчених гравців, які люблять емоційні ігри із взаємодією, де ваші навички блефу та дипломатії — ключ до перемоги.
 

2. «Космобійники» (2007)


У кожного гарного геймдизайнера, як у видатних художників та письменників, є свій особливий, неповторний почерк. Зігравши в пару ігор Метта Лікока, Бруно Катали або Райнера Книції, ви ніколи не переплутаєте їх особливий стиль. Так само і з Владею Хватилом, автором безлічі незвичайних ігор, які зачаровують своїми унікальними механіками та незвичайним ігроладом.

«Космобійники» — мабуть одна з найунікальніших настільних ігор про космос на ринку, геніальний витвір Владі Хватила, пропонує гравцям приміряти на собі на перший погляд досить романтичну роль космічного далекобійника. Літаєш просторами безкрайніх галактик, доставляєш вантажі клієнтам, що може піти не так?
 


Насправді ж, галактика сповнена неприємностей!  Метеоритів, космічних піратів, військових кораблів озброєних до зубів, і до цього слід підготуватися! Процес гри у «Космобійників» поділено на дві захоплюючі стадії:
  1. У першій стадії в режимі реального часу гравці одночасно намагаються побудувати корабель з компонентів, які лежать на столі. Всі ці компоненти складаються між собою як пазл, дозволяючи вам зібрати з них якусь подобу космічного корабля з турбінами, захисними щитами, відсіками для екіпажу та вантажу, бластерами та іншими речами, які можуть допомогти у космічній пригоді.  То як виглядатиме ваш корабель і з чого він складатиметься, повністю залежить від вас самих.
  2. Коли кораблі будуть зібрані, гравці беруть участь у гонці, яка представляє собою подорож по галактиці. У цей момент кораблі гравців починають розвалюватися на частини від ударів метеоритами, вантаж та екіпаж розкидає по далеких куточках всесвіту, всі бережуть свої кораблі, від яких майже нічого не залишається і це дуже весело!
Величезний запас реграбельності, безліч ігрових карт та елементів гарантують, що гра вам ніколи не набридне. «Космобійники» — абсолютно унікальний ігровий досвід, який не здатна подарувати більше жодна інша настільна гра.

Якщо вам здається, що ви вже бачили в настільному хобі все що тільки можна, і вас особливо нічим не здивуєш, зверніть увагу на «Космобійників». Це справді незвичайна космічна гра, неповторна в цьому жанрі і на наш погляд, має бути абсолютно в кожній колекції без винятку.
 

3. Хижа планета (2016)


«Хижа Планета» на тлі інших представників жанру в цьому списку може виглядати досить скромно і непомітно. Тут немає гори компонентів, гра виглядає дуже просто і не особливо амбітно, проте вона є представником унікального жанру — напівкооперативного космічного хорору.

Команда гравців зазнала кораблетрощі на планеті Артемія. Усі члени екіпажу живі, залишилося лише дочекатися евакуаційного корабля та повернутися додому, проте планета не хоче цього допустити. Планета своєю хижою, жорстокою екосистемою хоче асимілювати своїх гостей, змусити їх залишитися на Артемії, стати частиною цієї екосистеми, залишившись на ній назавжди.
 


У цій асиметричній грі гравці колективно намагаються перехитрити Артемію, іншого гравця, який ставить підлі пастки і полює на інших, намагаючись виконати свої умови перемоги якнайшвидше. Це досить витончена гра про блеф, розрахунок і опортунізм із чудовою темою та незвичайними механіками, яка занурює гравців у темний, ворожий світ сповнений небезпечних несподіванок.

«Хижа Планета» одна з тих ігор, яка змусить ваші долоні потіти, а в особливо напружених моментах навіть застигати кров у жилах. Це справжній настільний космічний хорор у маленькому форматі, який ховає під своєю невеликою кришкою хвилюючу гру повну емоцій та несподіваних поворотів подій.

Ми рекомендуємо її компаніям, які хочуть глибокого, тематичного ігрового досвіду з невеликою кількістю правил та глибоким потенціалом, який ставатиме все глибше з кожною новою партією.
 

4. «Тераформування Марса» (2016)


Письменників фантастів у всьому світі, серед усіх незвіданих планет сонячної системи завжди приваблювала тема Марса. І справді, книг про Марс так багато, що за бажання можна зібрати цілу полицю з одним лише словом "Марс" у назві. Та ж сама історія і з настільною індустрією. Сакральна тема планети Марс також приваблює настільних видавців та геймдизайнерів, роблячи її, мабуть, найпопулярнішою темою серед настільних ігор про космос. Однак є лише одна, мабуть найпопулярніша настільна гра, яка зібрала всі можливі нагороди та регалії та удостоїлася звання сучасної класики, легендарна гра 2016 року «Терраформування Марса».
 


У цій грі учасники виступають у ролі великих міжнародних корпорацій, які намагаються протягом десятків поколінь зробити Марс придатним для життя людей. Люди вичерпали ресурси Землі, і тепер нам потрібне нове місце, щоб підтримувати життєдіяльність на звичному рівні.

Гравці по черзі розігрують контракти та наукові проекти, поступово готуючи планету Марс для життя людства. Ви будете будувати мережі електростанцій, створювати водоймища, розводити в них мікроорганізми та рибу, висаджувати дерева, піднімаючи тим самим рівень кисню, що дозволить заводити на поверхні Марса свійських тварин. Також на Марсі дуже холодно, тому вам доведеться зайнятися і підвищенням температури, достатнім для життєдіяльності. Іноді цивілізованими методами, а іноді жорсткими, наприклад, зваливши на поверхню планети один із її супутників. Все це разом із дуже захоплюючою системою ігрової економіки створює приголомшливий, дуже іммерсивний ігровий досвід, досить глибокий, щоб пізнавати його роками.

У «Тераформуванні Марса» вражає дуже детальна, копітка увага до всіх ігрових нюансів та тонкощів. Всі елементи гри є відносно реалістичною науковою моделлю світу, настільки наскільки це можливо, а деякі елементи навіть були взяті з різних науково-фантастичних романів різних років.

Тематичне наповнення, азартний ігролад та відмінні ігрові механіки виділяють «Терраформування Марса» на тлі інших ігор у цьому жанрі. Долю цієї гри цілком можна порівняти з «Домініоном» або «Агріколою». Це був черговий амбітний крок, величезний поштовх для індустрії, який знову показав усім, що складні настільні ігри потрібні, цікаві широким масам, і, головне, можуть продаватися величезними тиражами. Інтерес до «Тераформування Марса», як і раніше, дуже великий, гра займає високі позиції у всіх можливих рейтингах. Ігромаг рекомендує «Тераформування Марса» всім досвідченим гравцям, які хочуть грати у глибокі стратегічні ігри з великою кількістю компонентів та тривалими партіями близько 2-3 годин.

Це справді незабутній досвід, який складно порівняти з чимось ще. «Терратформування Марса» — справжня глобальна стратегія на вашому столі, яка варта уваги.
 

5. «Дюна: Імперіум» (2020)


Завдяки фільму голлівудського режисера Дені Вільньова, заснованого на науково-фантастичному романі Френка Герберта «Дюна», до величезної пустельної планети населеної гігантськими хробаками прийшла нова хвиля популярності, яка цілком очікувано принесла великі продажі книг, графічних романів і звичайно ж ігор на франшизі, що знову повстала з попелу. Головна і найвидатніша з цих ігор стала гра «Дюна Імперіум» Пола Деннена, який може бути знайомим багатьом як автор відомої настільної гри «Кланк».

У «Дюні Імперіум» учасники представляють голову одного з найвпливовіших будинків у всесвіті Дюни, які борються за владу над Арракісом, величезною пустельною планетою на якій знаходиться безцінний компонент — прянощі. Ці прянощі, меланж, дорожчі за гроші і золото, особлива субстанція яка дозволяє жити вічно, бачити майбутнє і орієнтуватися навіть у найвіддаленіших куточках всесвіту.
 


«Дюна Імперіум» являє собою напрочуд вдалий коктейль з механік розміщення робітників, декбілдингу та контролю територій. Гравці розміщують своїх агентів у різних локаціях Арракіса, збирають прянощі, наймають воїнів, намагаються налагодити дипломатичні відносини з місцевими фракціями, що мають вплив і владу, а також плетуть інтриги проти інших будинків, намагаючись стати найвпливовішими на цій планеті.

Унікальний набір механік і ідеальний баланс можливостей у цій грі вже довгий час тримають її в топ — 10 кращих настільних ігор порталу Boardgamegeek. Процес гри витончений і захоплюючий, а драматизм деяких битв часом просто зашкалює, особливо ближче до кульмінації гри. Ігрове оформлення було створено на основі концепт-артів з фільму, який на момент виходу гри тільки готувався до прокату, проте навіть якщо ви не дивилися фільм, не читали книг і навіть нічого не чули про світ "Дюни", вам все одно варто зіграти в неї.  Вам зовсім не обов'язково знати хто такі Бене Гессеріт і що таке Січ Табр, щоб отримувати задоволення від гри «Дюна Імперіум».

Ми рекомендуємо «Дюну Імперіум» всім, хто має хоча б невеликий настільний досвід, а також усім, хто любить настільні ігри за мотивами наукової фантастики.  Це той рідкісний випадок, коли космічна гра по відомій франшизі вийшла неймовірно вдалою і була справді зроблена з любов'ю та увагою до деталей.

Сподіваємося, цей топ ігор про космос буде корисним для вас! Ми зібрали найвизначніші космічні ігри, які є в наявності в нашому магазині і ми будемо раді, якщо цей топ допоможе вам відкрити для себе щось нове, розпалити полум'я кохання з ще однією настільною грою, яка сяятиме яскравіше за найяскравіші зірок на небі!

Класних і незабутніх партій! Бережіть себе!
Ваш Ігромаг

 
Інші записи
Настільні ігри з котиками: частина другаНастільні ігри з котиками: частина другаІгромаг на Книжковій країніІгромаг на Книжковій країніЗбір для джедаїв ППОЗбір для джедаїв ППОБлагодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Благодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Ігротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагІгротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагСередньовіччя в настільних іграхСередньовіччя в настільних іграх14 лютого: що подарувати коханим?14 лютого: що подарувати коханим?Все що потрібно знати про Dungeon and DragonsВсе що потрібно знати про Dungeon and DragonsЗвіт новорічного флешмобуЗвіт новорічного флешмобуІгротеки лютогоІгротеки лютогоГуцульські ігротекиГуцульські ігротекиТОП карткових ігор: для двох чи компаніїТОП карткових ігор: для двох чи компаніїКлуб настільних ігор: розклад на січеньКлуб настільних ігор: розклад на січеньЗ Новим Роком 2024!З Новим Роком 2024!Плани видавництва на 2024 рікПлани видавництва на 2024 рікЗвіт видавництва за рікЗвіт видавництва за рікЗвіт благодійності за рікЗвіт благодійності за рікВітаємо зі святом Різдва Христового!Вітаємо зі святом Різдва Христового!Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Розклад пʼятничних ігротек в грудніРозклад пʼятничних ігротек в грудніЯк обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Як обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Ігромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Запас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівЗапас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагФінансова грамотність в настільних іграхФінансова грамотність в настільних іграхЯк з’явилась перша настільна гра?Як з’явилась перша настільна гра?Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись