Настільна гра Арідник

5    Відео
код: 8651
Єк дужі, братчики та сестрині? Вітаємо з прибуттям до славних кичерів, безкраїх полонин, густих лісів та таємничих водойм заворожуючої місцевості, знаної як Карпати. Ви прості вічарі, які щоденно пасуть свою маржину, проте серед улюблених плаїв, колиб та граждів частенько натрапляєте на лісових духів. Тут вам і прародитель Карпат Арідник з Алеєм — Духом Божим, Дрізд з Вовком на додачу з Богом. Ось такі будні звичайного гуцульського вівчаря!

Тип: абстрактна, сімейна, карткова, євро, міфологія
Видавець: Boardova (Україна)
Кількість гравців: 1-4
Час гри: 60+ (20 для сімейної гри)
Вік: 10+ (6+ для сімейної гри)
Мова: українська

Ознайомитися з правилами настільної гри Арідник можна тут

Настільна гра про чари та вівчарів Арідник — це абстрактний картковий єврогейм на розміщення плиток для 1-4 гравців, які у ролі вівчарів піклуються про свою отару овечок протягом трьох раундів — весни, літа та осені —, збільшуючи поголів'я. Гра сповнена гуцульським колоритом, зокрема тутешніми віруваннями, завдяки мальопису Людмили Самусь «​Арідник. Сотворення світу​​​​​​». Хто ж такий Арідник? Це верховний дух Потойбіччя, який носить звання прародителя Карпат.

Мандруючи полонинами, водоймами та горами, вівчарі взаємодіють із загадковими духами Карпат, здобувають чарівні корисні речі — знадоби та виконують задуми — завдання, за які отримують нагороди. Головна мета — назбирати найбільшу отару овець. Для цього гравці викладають плитки місцевості, під час розміщення яких спрацьовують певні ефекти, здійснюють задуми, відвідують білі плитки та використовують ефекти знадобів.


Хід гри: мої вівці з тобою не підуть!


Перед початком партії гравці розкладають 9 стартових плиток, де по центру стоїть фігурка Арідника. Також викладаються 3 плитки весни, які становлять обрій. Поруч з ними розміщують по 3 відкриті картки задумів та знадобів. Всі учасники отримують по 2 карти задумів та по 2 плитки весни на руку, після чого виставляють на поле свого вівчаря. Гравці почергово здійснюють свій хід, під час якого можуть:

 • Розмістити плитку з руки — обов'язкова дія, під час якої потрібно розмістити одну з чотирьох плиток місцевості: гори, ліси, луки або водойми. Плитки розміщуються за двома правилами: плитка повинна дотикатись принаймні однією стороною до вже розміщеної та НЕ перекривати русло річки (виняток — плитка водойми). Якщо на доданій плитці зображений дух, тоді на ній потрібно розмістити відповідного духа.
 • Взяти плитку з обрію — обов'язкова дія з додаванням плитки з обрію, який завжди має складатись з трьох плиток.
 • Зіграти карту знадобу — необов'язкова дія. Такі картки володіють потужними ефектами. За хід вівчар може зіграти щонайбільше одну таку картку.
 • Зіграти карту задуму — дія, здійснити яку можливо лише за умови виконання завдання однієї з карток задуму на руці гравця. Зі хід можна зіграти необмежену кількість таких карток, отримуючи певні бонуси. Найчастіше — це жетони овець.

Значення символів


Гра Арідник володіє різноманітними символами, зображеними на ігрових елементах:
 • Чорні символи — приносять бонус після розігрування карти або розміщення плитки.
 • Білі символи — надають бонус після того, як фігурку було розміщено на відповідній плитці.
 • Дух — гравець переносить духа на певну кількість кроків.
 • Людина — учасник переносить свою фігурку на певну кількість кроків.
 • Карта — вівчар на вибір тягне карту знадобу чи задуму, після чого поповнює відповний ряд карт.
 • Вівця — гравець отримує вказану на картці кількість овечок.
 • Перекреслена вівця — вівчар повинен скинути відповідну кількість овець.
Окрім ілюстрацій, заснованих на гуцульській міфології та культурі, настільна гра Арідник володіє різними режимами (змагальний, кооперативний, соло-режим та спрощений для молодших гравців віком від 6 років) та модифікаціями, які урізноманітнюють гру. Реграбельність, динамічність та простота правил цієї настілочки викликають захват, не кажучи вже про атмосферну тематичність гри. Арідник — це поєднання чарів, вівчарів, лісових духів та гуцульського колориту. Хутчіш вирушайте у мандри Карпатськими місцинами. Ваша отара чекає на Вас!

Комплектація настільної гри «Арідник»:

 • 45 плиток місцевості
 • 52 карти задумів
 • 40 карт знадобів
 • 8 карт персонажів
 • 4 карти-пам’ятки
 • 4 фігурки вівчарів
 • 5 фігурок духів
 • 80 жетонів овечок
 • книжка правил
 • книга історій
 • правила сімейної гри
Додати відгук

Роман (05-05-2024 | 22:23)

Досить динамічна гра з гарним артом. Можете підказати як трактувати карту Капкан: гравець може зупинити переміщення або отримати 5 овець при переміщенні духа іншим гравцем? Чи правильніше трактувати: або зупиняється переміщення, або в довільний час отримуємо 5 овець?
Доброго дня, Романе!
Дякуємо за звернення. По вашому питанню - на карті чітко зазначено, що ви можете або зупинити переміщення божества іншим гравцем, або ж скинути цю карту, отримавши при цьому 5 овець! Отже, ваш другий варіант є правильним!
Гарних вам пасовищ та краєвидів:)

Юлія (07-03-2024 | 23:46)


Гра приємно вразила. Той випадок, коли хочеться дуже підтримувати українських розробників, адже продукт крутий!

У ній поєднується одночасно "ходіння", що набирати очки-овечки, викладання тайлів та виконання квестів, які теж дуже різноманітні. Зарахунок цього партії завжди різні, немає якогось секрету, який ти розкусив, і далі всі грають однаково. Навпаки - тут оцей рандом того, які випадуть плитки та квести, хто з гравців яку обере стратегію, робить Арідника дуже реіграбельним.

Сподобався дуже дизайн. Дійсно автентичний та цікавий. Думаю, гра могла б бути чудовим подарунком якимось друзям з-за кордону)) Цікаво, чи є/плануються англомовні коробки.

Ще сподобалось, що є кілька форматів гри: можна за більш складними правилами, за більш простими, у кооперативному режимі і т.д.

Грали на різну кількість гравців, мабуть оптимально - 3, але в принципі по-всякому теж норм. Як це часто буває і в інших іграх, якщо удвох, то кожен занадто сам у собі. А якщо у чотирьох, то всі аж занадто псують плани)

Загалом гра хороша. Якщо її вартість для вас не дуже критична, то варто витратитись, як мінімум заради гарної коробки на полиці та підтримки українських авторів)
+ Дуже привабливий та автентичний дизайн. Загалом цікавий сеттинг та історія. Гарні компоненти
Досить прості правила
Можливість однаково цікаво грати на різну кількість людей та у різних режимах
Реіграбельна
- Іноді можуть випадати погані задуми-квести, які складно втілити. А оскільки їх не можна брати просто так, потрібно витрачати на це очки або витрачати ходи на певні дії, то швидко втрачається перевага перед іншими гравцями. У цьому сенсі може бути трошки рандомною
Не дуже зручний органайзер всередині
Є правило, що за гру кожен гравець може обмінятися з духом лише один раз. А духів 5. І якщо гравців багато, і гра активна, то важко тримати в голові, хто з ким обмінявся. Було би прикольно, якби якось це можна було маркувати. Можна, звісно, записувати просто))) Але я більше про те, щоб в грі було щось для цього моменту передбачено

Доброго дня, Юліє!
Ви абсолютно праві - проєкт дійсно дуууже якісний та крутезний. Автентичність, фольклор, різні механіки - то коханнячко:)
Дякуємо за шикарний відгук та бажаємо вам гарненької отари та високої ватри!

Оленка (13-02-2024 | 07:42)

Хто вже пограв? На яку кількість гравців грається найцікавіше?
Доброго дня, Оленко!
Наразі ми пробували грати вдвох, втрьох та вчотирьох - гра чудово балансується і виглядає динамічною та насиченою на будь-яку кількість гравців:)
Бажаємо вашим овечкам гарних пасовищ!

Артур (09-02-2024 | 11:02)


Ця гра гарантовано складе про себе у вас позитивне перше враження. Дуже визначний візуальний стиль поєднаний з високою якістю компонентів є великою насолодою для очей. Це гарна сімейна гра, в якій дуже проста умова перемоги, тому її легко пояснити і можна одразу починати грати. Іконографіка досить зрозуміла навіть інтуїтивно, хоча чорні та білі дії часто-густо буває плутаються. Трохи пізніше збиває те, що, виявляється, стратегічне вибудовування ландшафту для виконання задумів приносить менше овець за більше зусиль, ніж збирання овечок по полонинам. До того ж, інші гравці швидко побачать яку фігуру ти вибудовуєш і поспішать вставити недоречний тайл. Проте, якщо не гнатися за перемогою, то це досить приємний та простий процес викладення тайлів та бігання по полю. Овечки будуть постійно сипатися навіть без особливих зусиль - запитання лиш в кількості
+ Якість компонентів
Простота гри
- Не відчувається, як змагальницька
Доброго дня, Артуре!
Дякуємо вам за такий гарний та докладний огляд цієї чарівної та барвистої української гри. Сподіваємося, що про неї дізнаються у всьому світі:)
Бажаємо Вам мальовничих краєвидів Карпат!

Оксана (15-10-2023 | 10:25)

Добрий день які слід купити протектори до цієї гри
Доброго дня, Оксано!
Картам з цієї гри будуть личити протектори розміром 70 х 120 мм:)
Дякуємо за звернення та бажаємо мирного неба!

1650грн.

   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись