Настільна гра Суша Проти Моря (UA) / Land vs Sea (UA)

2    Відео
код: 8056
  Море. Я люблю його до божевілля, сидячи на пляжі.

Дуглас Вільям Джерролд

Тип: сімейна, абстрактна стратегія
Видавництво: Ігромаг (Україна), Good Games Publishing (Австралія)
Кiлькiсть гравцiв: від 2 до 4 гравців
Час гри: ~ 40 хвилин
Вiк: від 14 років
Мова: мовонезалежна

Ознайомитися з правилами можна тут

Суша проти Моря – гра-головоломка про одвічне протистояння протилежностей – моря та суходолу. Обирайте свою сторону, розміщуйте тайли з частинами суходолу та моря та завершуйте ділянки карти, що відповідають тій стороні, на боці якої ви граєте. Залежно від того, скільки плиток виявиться у завершеній області, стільки наприкінці гри ви отримаєте переможних балів. Учасник, який таким чином набере найбільше, виграє гру.

 
 Насправді, гра має дуже багато спільного з подібними іграми на розміщення плиток-тайлів. З найвідоміших, вона дуже навіть нагадує Каркасон, в якому також було потрібно викладати плитки певним чином, щоб отримати якнайбільше переможних балів.

Тим не менше, Land vs Sea має в собі декілька цікавих поворотів, які ми зараз постараємось описати.

  Більше – не значить краще


 В основному гра побудована навколо одвічного протистояння моря та суші (що цілком зрозуміло вже з назви). Кожен тайл двостронній, з зазначенням частини моря та частини суходолу. Потрібно буде не лише викладати їх таким чином, щоб до кінця гри завершити область з якнайбільшим числом тайлів у ній, але і щоб завадити, чи хоча б ускладнити викладання своїх зон для вашого опонента. Також, якщо вже порівнювати гру з хітовим Каркасоном, то тут не потрібно створювати якнайбільшу область, щоб отримати за неї більше очок. У нашій грі Суша проти Моря ви будете отримувати однакову кількість балів за плитку і в маленьких ділянках, і у великих зонах.

Звичайно, приємно скласти велику і красиву ділянку, проте, враховуючи, що ваш супротивник буде робити все, щоб стати вам на заваді, варто не намагатися зробити все за один раз, а створювати маленькі ділянки у великій кількості.

Перемогти чи завадити перемогти?


 Власне, в цьому і полягає особливість Land vs Sea. Тут є ще один варіант здобути перемогу – зосередитися не на набиранні максимальної кількості переможних балів, а на заваді вашому опоненту зробити те саме. А якщо ви одночасно оберете таку стратегію, спокійна і розмірена гра перетвориться на справжню баталію.
 


 Загалом, грати в Суша проти Моря досить легко, особливо якщо ви вже знайомі з механікою розміщення тайлів. Розрахована гра на дуель, в ідеалі 2-х гравців, проте можливий варіант не лише з 4-ма учасниками, а і з трьома, в останньому випадку один з учасників стане Картографом та буде отримувати очки за поєднання ділянок противників.Комплектація настільної гри «Суша проти Моря»:

 • стартовий тайл
 • тайл вулкану/виру
 • 58 двобічних тайлів
 • 2 двобічні пам'ятки підрахунку переможних балів
 • поле підрахунку переможних балів всередині коробки
 • 7 дерев'яних маркерів:
  • 3 маркери суші – 1 для підрахунку балів, 2 для позначення маршрутних точок при грі вчотирьох;
  • 3 маркери моря – 1 для підрахунку балів, 2 для позначення маршрутних точок при грі вчотирьох;
  • 1 маркер картографа для підрахунку балів при грі втрьох
Додати відгук

Наталія (06-01-2024 | 02:14)

Доброго дня. Гра дуже цікава, але виникло важливе питання: від якої кількості кораблів/караванів вважається «торговим шляхом»? Наприклад: наприкінці гри лише два каравани поруч (без кораблів) - чи вважається торговим шляхом? І чи має гравець за сушу отримати додаткові два бали в кінці гри?
Доброго дня, Наталіє!
Якщо у вас навіть два тайлики поруч з кораблем таабо караваном - це вже вважається торговим шляхом. Тому у вашому випадку гравець за сушу отримає наприкінці гри 2 переможних бали за ці каравани:)
Дякуємо за звернення та бажаємо отримувати насолоду від партій!

Рустам (03-01-2024 | 22:59)

Гру купив із-за арту в першу чергу, подобається такий стиль). Від гри не очікував нічого, бо, думаю, буде схоже на Каркассон, який я не дуже люблю в силу його простоти. На щастя, я помилявся і"Суша" мене приємно здивувала. Так схожість із Каркассоном є. Але Суша трохи складніша, більш тактична, краще реалізований елемент планування, більш агресивна. В колекції є обидві ці гри. Доньці (7 років) подобаються і Каркасон і Суша однаково, мені та сину (5 років) більше Суша зайшла, дружина поки не визначилась). Компоненти якісні і приємні. Плюс, що тайли не потрібно вичавлювати. Для тих, кому Каркассон набрид, або залегкий, але подобається викладати тайли - рекомендую спробувати Сушу. Сподіваюсь мій сумбурний відгук буде комусь корисний)
+ Швидкі партії. Якісні компоненти. Приємний арт, дітям подобається розглядати малюночки на тайлах. Невелика коробка. Простота правил. Приємний ігролад.
- Може бути невеликий даунтайм за рахунок кількості варіантів, як же краще зіграти. В грі можна поцупити чужий тайл - агресія може бути критична для когось.
Доброго дня, Рустаме!
Дякуємо вам за ваші враження та думки!
Бажаємо вам захоплюючих партій всією сім'єю!

998грн.

   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 5% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись