Настільна гра Azul: Master Chocolatier / Азул: Майстер Шоколатьє

1    Відео
код: 8046
Ви закінчили прикрашати палац Альгамбри і можете відсвяткувати це! Саме час влаштувати розкішне чаювання. А доповнять чай шедеври від придворного шоколатьє — вишукані цукерки. Обережно — в Azul: Master Chocolatier краще не грати на голодний шлунок, тож налийте собі чаю в гарну чашечку, покладіть поруч коробку цукерок і приступаємо!

Тип: абстрактна стратегія
Видавництво: Asmodee (Франція)
Кiлькiсть гравцiв: від 2 до 4 гравців
Час гри: від 30 до 45 хвилин
Вiк: від 8 років
Мова: мовонезалежна

Ознайомитися з правилами настільної гри Azul: Master Chocolatier можна тут

Азул: Майстер Шоколатьє (Azul: Master Chocolatier) — це лімітована версія абстрактної стратегії Азул, у якій замість мозаїки ви складаєте набори шоколадних цукерок. Гра розрахована на 2–4 гравців віком від 8 років.


Правила гри Азул: Майстер Шоколатьє

 

Початок знайомий усім, хто вже грав у класичну версію цієї абстрактної стратегії: поставте маркер підрахунку балів на 0, викладіть посередині столу картонні кружки, які тепер стали тарілочками для цукерок, і розмістіть на них цукерки. Якщо гравців двоє — викладіть 5 тарілочок, якщо вас троє — 7, якщо четверо — 9. Тепер дістаньте по 4 цукерки для кожної тарілочки. Робиться це випадковим чином — які цукерки дістали з мішечка, ті й кладете. І починайте гру!


Хід гри

 

 1. Виберіть, який ряд на планшеті ви хочете заповнити. Пам’ятайте, що в одному ряду можуть бути цукерки тільки одного кольору.
 2. Візьміть доступну кількість цукерок потрібного кольору з тарілочки та покладіть їх у свій ряд. Розміщуйте цукерки справа наліво. Решту скиньте в центр столу.
 3. Якщо ви взяли більше цукерок, ніж потрібно (наприклад, у ряду 2 місця, а ви взяли 3), ті, що залишилися, доведеться відправити в «ряд для відходів», починаючи з лівої комірки.
 4. Перший шоколатьє, хто взяв цукерки зі скиду в центрі столу, отримує жетон першого гравця. Він дає вам право першого ходу в наступному раунді, але забирає бал у поточному раунді.
 5. Продовжуйте заповнювати ряди цукерками за порядком ходу гравців.
 6. Коли цукерок не залишиться — раунд закінчено, починається підрахунок балів.


Підрахунок балів наприкінці раунду

 

 • Якщо поруч із цукеркою в ряду немає сусідніх плиток по вертикалі або горизонталі — ви отримали 1 бал.
 • Якщо є сусідні плитки — порахуйте скільки плиток загалом вийшло в горизонтальному або вертикальному ряду. Кожна кількість цукерок у ряду дає вам відповідну кількість балів. Наприклад, якщо по горизонталі у вас 4 цукерки, а по вертикалі 2 — ви отримуєте 6 балів.
 • Цукерки в ряду відходів забирають у вас бали — у кожній комірці вказано, скільки саме. Враховуйте їх так само під час підрахунку.
 • Пересуньте маркер на відповідну кількість балів, отриманих у цьому раунді, видаліть цукерки з ряду відходів і розпочинайте наступний раунд.


Мета настільної гри Азул: Майстер Шоколатьє

 

Завдання кожного гравця — отримати якомога більше переможних балів. Гра закінчується, щойно один із гравців заповнить перший горизонтальний ряд у своєму наборі цукерок. Після цього починається підрахунок балів:

 • кожна завершена горизонтальна лінія в коробці — 2 бали
 • кожна завершена вертикальна лінія — 7 балів
 • зібрані всі цукерки (5 штук) одного кольору — 10 балів

Перемагає шоколатьє, який зібрав найбільше балів!


Інший варіант гри


Гра Azul: Master Chocolatier забезпечує високу реграбельність та варіативність партій. Інший варіант ігроладу передбачає використання боку планшету з коричневою коробкою. Відмінність ігрового процесу полягає лише у тому, що гравець може перенести цукерку з заповненої полички своєї майстерні на відповідну горизонталь у коробці на будь-яке місце на власний розсуд. Решта правил залишається незмінною, включно з головним — кожен колір та дизайн повинен зустрічатись у кожній горизонталі та вертикалі лише один раз.


Гра зі спеціальними фабриками


Цей режим гри розкриває золоту сторону вітрин фабрик — Особливі Фабрики (ОФ). Всі вони певним чином впливають на гру: деякі з них можуть вплинути на підготовку до раунду, а інші на поточний раунд наступним чином. Існує всього 5 різних видів Особливих Фабрик:

 • ОФ№1 — після підготовки до раунду, додайте 1 цукерку з мішечка на вітрину фабрики.
 • ОФ№2 — завершивши підготовку до раунду, візьміть по 1 цукерці відповідного дизайну з сусідніх вітрин зліва та справа (якщо вони там є) та покладіть їх на вітрину фабрики.
 • ОФ№3 — якщо один з гравців обирає цукерки з вітрини з цієї фабрики, то решту цукерок залишають на цій вітрині замість того, щоб скинути їх до центру стола.
 • ОФ№4 — як і на попередній фабриці, решта цукерок після вибору гравця не скидаються до центру стола. Замість цього гравець переміщує їх на вітрини фабрик (сині та/або золоті) поруч зліва та/або справа, розділивши ці цукерки між цими двома вітринами. Цукерки одного кольору розділяти не можна.
 • ОФ№5 — коли гравець обирає цукерки з цієї вітрини фабрики, залишкові цукерки переміщуються у центр столу. Потім цей гравець викладає вітрину ОФ на стіл як додаткове місце для відходів до завершення раунду. Наступна цукерка, яка повинна потрапити у відходи, поміщається на цю фабрику, внаслідок чого гравець уникає штрафних балів.

Кому варто купити гру Азул: Майстер Шоколатьє? Якщо ви любите абстрактні ігри, ще й на тему їжі, то Azul: Master Chocolatier — ідеальний варіант для вашої колекції. Це медитативна сімейна гра, яка проста в освоєнні, в неї буде цікаво грати навіть дітям. Вона дуже красиво оформлена і стане чудовим подарунком.

Комплектація настільної гри «Azul: Master Chocolatier» (Азул: Майстер Шоколатьє):

 • 100 пластикових плиток
 • 4 планшети гравців
 • 9 дисків-блюдець
 • 4 фішки підрахунку балів
 • 1 жетон першого гравця
 • 1 мішок
 • правила гри
Додати відгук

Тетяна (28-01-2023 | 22:31)


Игра интересная, увлекательная. На двоих и четверых играется по-разному, оба варианты понравились. Красивая, тактильно приятная. Пока играли в классический вариант, но имеет усложнения и вариации, а значит не надоест. Не похожа на другие.
Доброго дня, Тетяно!
Дякуємо за ваш відгук, який стане у пригоді наступним відвідувачам сайту і тішимося, що ви знайшли гру, що вам так до вподоби :)
Бажаємо мирного неба над головою та вдалих солодких комбінацій на планшеті!

1999грн.

   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись