Користь від настільних ігор: ТОП-10 можливостей покращити життя


 До настільних ігор звикли ставитись як до хобі та способу проведення відпочинку на вихідних чи по святам. Але ми впевнені, що настільні ігри — це набагато більше, ніж просто приємне проведення часу. У цій статі ми розкажемо, який позитивний вплив вони мають. А також розглянемо деякі з переваг настільних ігор та те, чим вони можуть бути корисні для розвитку різних аспектів нашого життя.
 

 Настільні ігри є однією з найдавніших форм розваг та розвитку для людства. З часом вони стали не тільки популярними серед різних вікових груп, але і отримали визнання в якості корисного засобу для розвитку різних навичок та культури спілкування. У настільні ігри грати може кожен, і в цьому їх величезна перевага. Під кожен вік можна підібрати цікаву і корисну гру, починаючи від 3-річного малюка та закінчуючи людиною похилого віку, поки в людини буде бажання та можливість мислити.
 
1. Проводити більше часу з близькими та друзями, заводити нові знайомства
 
 Однією з головних переваг настільних ігор є те, що вони є відмінним засобом для розвитку соціальних навичок. Граючи у гру, ми вчимося спілкуватися з іншими, ділитися ідеями, використовувати свій розум для вирішення проблем, узгоджувати дії з іншими гравцями та розвивати свою емпатію. Ці навички доволі важливі в нашій сучасній культурі, яка все більше віддаляється від живої комунікації між людьми, замінюючи її роботизацією процесів і більшою взаємодією з технікою.
 

 І звісно, що соціальні настільні ігри є чудовим засобом для спілкування з друзями та родиною. Граючи разом, ми можемо насолоджуватися проведеним спільним часом, обговорювати різні теми та взаємодіяти один з одним. Деякі ігри навіть психологічно допомагають нам піднімати теми, які ми, можливо, боїмося проговорювати або просто не задумувались над ними. Усе це добре відображається на наших взаємовідносинах з іншими. Звісно, якщо ми не будемо серйозно сваритися і ображатися на інших через програш. Всі ж пам’ятають, що головне у іграх не перемога, а захоплюючий ігровий процес?
 
2. Тренувати пам’ять
 
 Настільні ігри також можуть бути корисним засобом для розвитку когнітивних навичок. Обираючи розвиваючі ігри, ми навчаємось розв'язувати складні завдання, тренувати своє логічне та аналітичне мислення, вчимося орієнтуватися в складних ситуаціях та приймати обґрунтовані рішення. Такі навички є необхідними для багатьох професій та повсякденного життя.
 

 Багато настільних ігор для тренування пам’яті вимагають запам'ятовування деталей, таких як імена персонажів, кольори, форми та числа. Граючи в такі ігри, ми можемо вдосконалювати нашу короткочасну та довготривалу пам'ять. Це особливо корисно для молодшого та старшого покоління, коли потрібно створювати і підтримувати нейронні зв’язки мозку.
 
3. Розвивати логіку
 
Головоломки та логічні завдання в іграх допомагають покращити наше логічне мислення. Вони також допомагають зрозуміти нам, як потрібно грати в настільні ігри, щоб перемагати в них. Також тренування логічного мислення змушує наш мозок напружуватись, шукати нестандартних шляхів для розв’язання проблем. Це потрібно задля розуміння та оцінки різноманітних аргументів та доказів, що дозволяє приймати кращі рішення на основі фактів. Після таких ігор гравець може відчувати втому, але це абсолютно нормальна реакція мозку на навчальний процес.
 
4. Вчитися мислити стратегічно
 
 Ігровий процес часто вимагає вибудовування стратегії. Стратегічні ігри вчать нас робити виважені рішення та планувати свої дії, передбачувати наслідки. Ці навички знадобляться усім хто займає керівні посади і думає, як краще розвивати свою справу, щоб досягти успіху. 
 
5. Підвищувати рівень уважності та реакції
 
 Існують настільні ігри на уяву і реакцію, де потрібно бути максимально зосередженим і зануреним у процес, так як деякі елементи можуть змінюватися з раунду в раунд, чи потрібно швидше за суперників знаходити однакові зображення на картках. Все це допомагає нам вдосконалювати свою увагу.
 
6. Розвивати аналітичне мислення
 
 Те, чому не можна навчитись прочитавши книжку чи подивившись урок на ютубі. Аналітичне мислення потрібно постійно тренувати задаючи мозку складні завдання і виклики. І їх можна знайти в змагальних настільних іграх, які допомагають узагальнювати та відновлювати важливу інформацію, вчать визначати проблеми та шукати їм оптимальне рішення.
 
7. Вчитися здоровому спілкуванню одне з одним
 
 Є безліч книжок по етикету та діловому спілкуванню. Взаємодіяти з іншими людьми нас вчать батьки у дитинстві. Але чи замислювались ви наскільки настільні ігри також допомагають нам спілкуватись як з незнайомцями, так і зі своїми друзями, родичами?  Майже в усіх іграх існує порядок ходу, який вимагає того, щоб кожен гравець мав відведений йому час на свій хід. Це вчить нас терпінню, вмінню слухати інших і висловлювати свої думки. Адже кожен хоче бути почутим, та для цього потрібно вміти чути інших також. 

 Існує декілька видів взаємодій гравців між собою і з грою:
  • Кооперативні ігри. Коли вся команда об’єднується разом проти гри і ціль  — переграти гру. Такі ігри найкраще об’єднують разом людей, які можуть ворогувати у житті, але гра спонукає їх шукати разом спільне рішення і може навіть примирити їх (так, ми віримо у найкраще в людях).
  • Напівкооперативний режим. Це коли команда виступає проти одного гравця. Це сприяє виокремленню однієї людини, яка отримує шанс максимально проявити себе, адже їй необхідно переграти всіх інших. Якщо виграє не команда, а такий гравець, до нього підвищується рівень поваги і звісно це не може не тішити, тому що чим складніше перемогти, тим приємніше отримати цю перемогу.
  • Кожен сам за себе. Такі режими теж корисні, тому що ставлять усіх гравців в однакове справедливе положення. І це гарний спосіб показати хто на що здатен і як звик мислити.
  • Командний режим. Гравці діляться на команди і грають одне проти одного. Саме в таких іграх може народжуватись справжня дружба. Вони створюють відчуття єднання і спільної мети лише з декількома гравцями, що позитивно впливає на відносини з цими людьми. Особливо, якщо ви починаєте раптом розуміти одне одного з напівслова.
 

8. Стимулювати творче мислення і фантазію

 
 Цікаві настільні ігри також можуть стимулювати творче мислення та фантазію. У дитинстві наша уява працює на своїх максимальних потужностях, але з часом наше мислення змінюється, поступаючись місцем практичним навичкам і знанням. Та фантазія все одно необхідна, адже без неї не вийде створювати щось нове. Такі ігри, як Dixit, Геометрія Уяви, Живопис, Містеріум допомагають нам вийти за рамки звичного світосприйняття і подивитись на світ очима художників та своєї власної уяви. Для творчих особистостей це гарна можливість потренуватися, а тим хто, навпаки, далекий від творчих професій, буде особливо корисно задіяти ці частини мозку. 
 
9. Знижувати рівень стресу
 
 Ігри можуть допомогти знизити рівень стресу та тривоги, що стало актуальним в наш час. Граючи в настільну гру, ми занурюємось в іншу реальність. Це допомагає нам на деякий час забути про повсякденні проблеми та просто насолоджуватися часом, проведеним з друзями і родиною.

10. Формувати звички здорового способу життя 

 
 Настільні ігри   це чудова альтернатива комп'ютерним іграм, іграм у телефоні та інших гаджетах. Це чудова можливість відкласти свої телефони на 3-4 години і дати очам відпочити від екранів, що постійно оточують нас. Деякі ігри вимагають фізичного руху і вправ, що також добре відображається на дрібній моториці, наприклад. 

 Всі перелічені аспекти так чи інакше задіюються у нашому повсякденному житті. А величезне різноманіття настільних ігор допомагає розвивати їх із задоволенням. Ігромаг залюбки підкаже, які саме ігри підійдуть під ваш запит. Також ми завжди раді відвідувачам нашого клубу, що знаходиться в м. Києві за адресою: вул. В'ячеслава Липинського, 4в. Там ви зможете одразу протестувати наші найкращі настільні ігри та знайти найцікавіші варіанти для себе.

Корисних та цікавих вам партій і бережіть себе, ігромани!
 
Інші записи
Ігромаг на Книжковій країніІгромаг на Книжковій країніЗбір для джедаїв ППОЗбір для джедаїв ППОБлагодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Благодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Ігротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагІгротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагСередньовіччя в настільних іграхСередньовіччя в настільних іграх14 лютого: що подарувати коханим?14 лютого: що подарувати коханим?Все що потрібно знати про Dungeon and DragonsВсе що потрібно знати про Dungeon and DragonsЗвіт новорічного флешмобуЗвіт новорічного флешмобуІгротеки лютогоІгротеки лютогоГуцульські ігротекиГуцульські ігротекиНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуТОП карткових ігор: для двох чи компаніїТОП карткових ігор: для двох чи компаніїКлуб настільних ігор: розклад на січеньКлуб настільних ігор: розклад на січеньЗ Новим Роком 2024!З Новим Роком 2024!Плани видавництва на 2024 рікПлани видавництва на 2024 рікЗвіт видавництва за рікЗвіт видавництва за рікЗвіт благодійності за рікЗвіт благодійності за рікВітаємо зі святом Різдва Христового!Вітаємо зі святом Різдва Христового!Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Розклад пʼятничних ігротек в грудніРозклад пʼятничних ігротек в грудніЯк обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Як обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Ігромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Запас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівЗапас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагФінансова грамотність в настільних іграхФінансова грамотність в настільних іграхЯк з’явилась перша настільна гра?Як з’явилась перша настільна гра?Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись