Ігри асоціацій: розвиваємо пам'ять та увагу


Навіть якщо ви збираєте компанію, в якій ніхто не знайомий з настілками, ви можете сміливо взяти кілька ігор на асоціації. У них низький поріг входження, прості правила і при цьому велике розмаїття. Можна знайти варіант, який сподобається дітям і дорослим, досвідченим ігроманам і новачкам. А ще вони часто компактні, і в них можна грати вдома, на пікніку або навіть в офісі.

Але крім іншого, такі ігри ще й дають змогу вам стати розумнішими. Яким чином? Читайте далі, щоб дізнатися.


Основні механіки ігор на асоціації


Хоча здається, що настільні ігри на асоціації — одні з найпростіших настолок, і правила можна пояснити за кілька хвилин, але тут теж бувають різні механіки. Ви можете їх враховувати при виборі гри.
  • Скажи інакше. Одна з найпопулярніших механік, яку ви точно зустрічали в Аліас і їй подібних. У такій грі асоціації формуються через натяки, метафори, синоніми або контекст. Завдання гравців — пояснити слово або вираз, не називаючи його безпосередньо і не використовуючи однокореневі слова.
  • Вгадування за зображеннями. У таких іграх найчастіше ведучий вибирає картку з картинкою, загадує на неї асоціацію, а гравці повинні вгадати перебіг його думок.
  • Зв’яжи слова. Ведучий загадує асоціацію на кілька слів, фраз або понять. А гравці намагаються вгадати їх. Часто зв’язок буває неочевидним, оскільки слова занадто різні.
  • Створення історії. Варіант гри, за якого учасники спільно складають сюжет, ґрунтуючись на випадкових елементах. Це можуть бути картинки або слова. Кожен гравець вигадує свою частину історії з наявних матеріалів, а решта вгадують або доповнюють.
  • Суб’єктивне сприйняття. Ведучий загадує слово або фразу, а гравці мають вгадати, що із запропонованих асоціацій або зображень найбільше підходить під неї.
  • Асоціативні підказки. Ігри на кшталт Данетки, в яких учасники отримують підказки або можуть ставити навідні запитання, щоб вгадати асоціацію.
  • Творчі загадки. У деяких іграх асоціація загадується за допомогою творчості, наприклад, малюнка, фігурок із пластиліну або пантоміми.
  • Ігри на пам’ять. Механіка, за якої потрібно запам’ятати певні слова, образи або комбінації, щоб асоціювати їх із попередніми подіями або діями.


Вплив гри асоціацій на розвиток пам’яті


Окрім веселощів, асоціативні настолки, як і головоломки, можуть ще й принести користь для мозку. Таке дозвілля розвиває пам’ять, стимулює мислення та фантазію, а також роботу з образами та ідеями.

Як ігри на асоціації впливають на пам’ять:
  1. Під час гри учасник шукає зв’язки між елементами гри (словами, зображеннями тощо). Коли мозок пов’язує нову інформацію з уже знайомою, йому стає легше її запам’ятати.
  2. У деяких іграх використовуються картки з абстрактними зображеннями. Часто потрібно їх не тільки інтерпретувати, а й запам’ятовувати, щоб потім вибрати потрібну. Це тренує візуальну пам’ять.
  3. Покращення семантичної пам’яті. Це довготривала пам’ять, яка зберігає факти та поняття. Її добре тренують настільні ігри на асоціації, в яких потрібно підбирати або вгадувати слова за описом або зв’язками з іншими словами.
  4. У деяких асоціативних іграх одні й ті самі слова або зображення повторюються кілька разів. А повторення — важливий спосіб тренування і зміцнення пам’яті.
  5. Розвиток епізодичної пам’яті. Вона зберігає в собі події, ситуації, їхні деталі. Ігри з сюжетними лініями або в яких учасники створюють історію, якраз допоможуть розвинути здатність запам’ятовувати події.
  6. Прийоми мнемоніки присутні в деяких настолках на асоціації. Під час них гравці вигадують образи, які допомагають їм легше запам’ятовувати складні комбінації слів або зображень. 


Застосування ігор асоціацій у навчальних цілях


Як ви вже зрозуміли, настільні ігри на асоціації, це не тільки весело, а й корисно. Багато вчителів, вихователів і репетиторів взяли їх собі на озброєння, щоб допомагати учням простіше і приємніше запам’ятовувати потрібну інформацію, а також розвивати когнітивні навички.

Особливо добре ігри такого жанру працюють з малюками та дітьми молодшого шкільного віку, яким нудно просто вчитися і важко довго утримувати увагу на навчанні. Але якщо ви батько, то можете просто купити асоціативні ігри, щоб проводити час зі своєю дитиною. І пограєте, і допоможете розвинути пам’ять і мислення.

Як настільні ігри на асоціації допомагають у навчанні:
  • Розвивальні ігри, в яких потрібно знаходити спільні риси між різними поняттями, допомагають формуванню нових нейронних зв’язків у мозку.
  • Візуалізація слів чи понять тренують пам’ять і допомагають краще запам’ятовувати.
  • Під час гри учень має зосередитися на конкретному завданні, що допомагає тренувати концентрацію уваги.
  • Пошук незвичних асоціацій розвиває творче та гнучке мислення.
  • Під час групових ігор, коли потрібно обговорювати ідеї з іншими, розвивається здатність висловлювати свої думки та розуміти співрозмовника.

Крім того, такі ігри можуть бути корисними й для дітей старшого шкільного віку, студентів і дорослих. Якщо ви готуєтеся до іспиту або вивчаєте іноземну мову, використовуйте спеціальні ігри або спробуйте створити свої тренувальні картки. Використовуйте прийоми мнемотехніки та повторень, щоб краще запам’ятати.

Спробуйте використовувати асоціативні настільні ігри для навчання. Для ефективного результату робіть це регулярно, поступово підвищуючи рівень складності. Щоб процес не перетворився на нудне навчання, додавайте різноманітності, підбираючи різні ігри або механіки. А якщо ви навчаєте групу дітей, додайте в гру елемент змагання, щоб тренування стали ще більш захопливими.


Приклади популярних настільних ігор асоціацій


У нашому інтернет-магазині Ігромаг є великий вибір настолок на асоціації. Якщо ви не знаєте, яку вибрати, то придивіться до найпопулярніших варіантів:
  • Кодові імена. Гравці діляться на 2 команди, капітан загадує своїй команді асоціацію на якомога більше слів на столі. Гравці повинні запам’ятати зв’язки та використовувати їх в наступних ходах.
  • Аліас. Гра механіки «скажи інакше». Гравці діляться на пари та по черзі пояснюють одне одному якомога більше слів за хвилину.
  • Діксіт. Візуальні асоціації. Ведучий загадує асоціацію на одну зі своїх карт. Решта вибирають, що з карт підходить під опис. Карти перемішуються і гравці намагаються вгадати карту ведучого.
  • Містеріум. Ведучий грає роль примари, яка за допомогою абстрактних зображень намагається розповісти медіумам (гравцям), хто, як і коли його вбив.
  • Декодер. Дві команди, у кожної по 4 слова і картки з цифровими кодами. Кожен гравець по черзі загадує своїй команді асоціації на наявні слова в певному порядку. Завдання гравців — вгадати не тільки слова, а й порядок. А також вам потрібно вгадати слова противника.
  • Вечорниці. Творча гра, в якій ви загадуєте асоціації кількома способами: скажи інакше, покажи пантоміму, намалюй, зліпи з пластиліну, проспівай або «данетки».

Як бачите, граючи в асоціативні настолки можна не тільки повеселитися з друзями та близькими, а й потренувати свій мозок або навіть підготуватися до іспитів! Бажаємо вам яскравих і захопливих партій, а якщо вам потрібна нова коробочка — наші маги по роботі з клієнтами допоможуть оформити замовлення.

 
Інші записи
Детективні настільні ігри: розгадуймо загадки разомДетективні настільні ігри: розгадуймо загадки разомМовно-незалежні настільні ігри: граємо без мовних бар'єрівМовно-незалежні настільні ігри: граємо без мовних бар'єрівМафія та подібні ігри: як розважитися великою компанієюМафія та подібні ігри: як розважитися великою компанієюНастільні ігри як хобі: чому вони так приваблюютьНастільні ігри як хобі: чому вони так приваблюютьШвидкі настільні ігри: як розважитися за короткий часШвидкі настільні ігри: як розважитися за короткий часНастільні ігри для відпочинку: як розслабитися та зняти стресНастільні ігри для відпочинку: як розслабитися та зняти стресНастільні ігри англійською: поєднуємо навчання та розвагиНастільні ігри англійською: поєднуємо навчання та розвагиНастільні ігри для дошкільнят: розвиваємо дитину через груНастільні ігри для дошкільнят: розвиваємо дитину через груКооперативні настільні ігри: разом до перемогиКооперативні настільні ігри: разом до перемогиНастільні ігри для однієї особи: як провести час самотужкиНастільні ігри для однієї особи: як провести час самотужкиВаргейми: історія, типи та популярні настільні ігриВаргейми: історія, типи та популярні настільні ігриПравила покеру: як грати та виграватиПравила покеру: як грати та виграватиНастільні ігри для дітей: як вибрати гру для дитиниНастільні ігри для дітей: як вибрати гру для дитиниКонтроль території в настільних іграх: стратегії та тактикиКонтроль території в настільних іграх: стратегії та тактикиДекбілдінги: як створити унікальну колоду картДекбілдінги: як створити унікальну колоду картІгромаги: огляд найпопулярніших настільних ігорІгромаги: огляд найпопулярніших настільних ігорНайсмішніші настільні ігри, які звеселять будь-яку компаніюНайсмішніші настільні ігри, які звеселять будь-яку компаніюStar Wars: найкращі настільні ігри у всесвіті Зоряних воєнStar Wars: найкращі настільні ігри у всесвіті Зоряних воєнГоловоломки: тренуємо мозок та логічне мисленняГоловоломки: тренуємо мозок та логічне мисленняРозвиток цивілізації в настільних іграх: створюємо власну імперіюРозвиток цивілізації в настільних іграх: створюємо власну імперіюАксесуари для настільних ігор: що потрібно для комфортної гриАксесуари для настільних ігор: що потрібно для комфортної гриНастільні ігри для школярів: розвиваємо розум та увагуНастільні ігри для школярів: розвиваємо розум та увагуНастільні ігри з кубиками: правила та стратегіїНастільні ігри з кубиками: правила та стратегіїІгри на виживання: як протриматися якомога довшеІгри на виживання: як протриматися якомога довшеРольові настільні ігри: як створити власний світРольові настільні ігри: як створити власний світНастільні ігри з хижаком: хто стане жертвою?Настільні ігри з хижаком: хто стане жертвою?Левада. Історія створення найкращої сімейної настільної гриЛевада. Історія створення найкращої сімейної настільної гриНастільні ігри з котиками: частина другаНастільні ігри з котиками: частина другаІгромаг на Книжковій країніІгромаг на Книжковій країніЗбір для джедаїв ППОЗбір для джедаїв ППО


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись