Ігрова механіка Worker Placement


 Серед усього різноманіття механік в сучасних настільних іграх, мабуть, немає більш популярної ніж «Worker Placement» — механіка розміщення робітників.  Вона представлена ​​практично в кожній другій успішній грі з початку 2000-х та до нинішніх днів. Ймовірно, в колекції будь-якого шанувальника настільних ігор можна знайти з дюжину таких, в яких потрібно виставляти своїх помічників на поле для досягнення власних цілей.
 Неможливо точно сказати, в якій грі вперше була використана ця механіка. Знавці стверджують, що настільна гра Го, винайдена понад 4000 років тому, є чимось на зразок прототипу ігор на розміщення  робітників, проте Го радше є  позиційною грою, і її досить складно порівнювати з сучасними настільними іграми.
 У статті ми спробуємо заповнити прогалину в історії й  розповімо вам про 10 актуальних настільних ігор з механікою Worker Placement.

1. Alchemists / Алхіміки (2014)

 Корінь мандрагори й хвіст скорпіона; гриб губчастий і ропуха бородавчаста — це основи побуту, науки й мистецтва алхіміка. Але які таємниці приховують ці дивні інгредієнти? Настав час дізнатися. Гра проводиться в шість раундів. На початку раунду гравці обирають порядок гри. Ті, хто вирішив грати пізніше, отримують більше винагород.
 Гравці оголошують всі свої дії, розміщуючи кубики на різних областях дій, після чого кожна область дій оцінюється послідовно. Гравці здобувають знання, змішуючи інгредієнти та перевіряючи результати за допомогою програми для смартфонів (iOS, Android, а також Windows), яка рандомізує правила алхімії для кожної нової гри. 
 Після шести раундів і фінального розміщення репутація алхіміків буде конвертована в бали, які також нараховуватимуться за артефакти та гранти. Потім розкриваються таємниці алхімії, і гравці набирають або втрачають бали залежно від того, чи правильні їхні теорії. Переможцем стає володар найбільшої кількості балів. 

2. Caylus (2005)
  

 «Caylus» Вільяма Аттіа, виданий компанією Ystari у 2005 році, багато хто вважає першою грою з механікою розміщення робітників.  Хоча це не зовсім так, адже «Caylus» була першою грою в жанрі, яка стала дуже відомою і популяризувала свіжу механіку в широких масах та надихнула інших авторів на створення подібних ігор. У ній учасники допомагають королю у зведенні замку, паралельно займаючись будівництвом міста, виставляючи по черзі своїх робітників у різні локації, кількість яких зростає з кожним новим раундом гри.  Круглі циліндри різних кольорів – наймані робітники, які вимагають плату за свої послуги, і чим довше їм доведеться працювати понад норму, тим дорожче це коштуватиме їхнім начальникам – тобто Вам.
 Caylus – справжня класика, яка нещодавно була перевидана в сучасному, більш привабливому вигляді під назвою Caylus 1303.

3. Agricola (2007)

 

 

 Настільна гра Агрікола одного з найпродуктивніших авторів сучасності, Уве Розенберга, свого часу зробила справжню аграрну лихоманку. Гравці – господарі невеликого шматочка родючої землі, протягом 14 ігрових раундів намагаються перетворити свою ділянку на перспективну та успішну ферму, розводити різних тварин, орати поля, освоювати нові професії, розмножуватися. Один із найважливіших елементів цієї гри – постійна, дуже відчутна криза.  Агрікола стала однією з перших ігор у жанрі, в якій учасникам потрібно обов’язково годувати своїх членів сім’ї та у процесі робити це все частіше.
 Гра зберігає свою актуальність уже багато років і зовсім нещодавно була випущена в оновленому оформленні у вигляді ювілейного видання.

4. Century: A New World / Century: Новий Світ (2019)
 

Century: A New World — це третя й остання частина серії ігор Century від дизайнера Емерсона Мацуучі. Вона відправляє гравців до Америки на зорі 16 століття. Учасники змушені досліджувати нові землі, торгуватись з місцевими жителями, записувати свої знахідки та полювати, щоб вижити! У грі поєднані переконливі та неймовірно веселі механізми торгівлі ресурсами, використані в серії Century, з оригінальним механізмом розміщення працівників!
 
5. Архітектори західного королівства (UA) / Architects of the West Kingdom (UA) (2022)
 

Архітектори Західного королівства (Architects of the West Kingdom) – настільна гра з механікою виставлення робітників від Шема Філліпса, автора Вікінгів Північних морів. У 2022 році була випущена українська локалізація. Гравці у ролі архітекторів змагаються, щоб справити враження на свого короля та зберегти благородний статус, будуючи різноманітні пам’ятки в його новопризначеному володінні. Мета гри полягає у тому, щоб стати гравцем із найбільшою кількістю переможних балів наприкінці. Їх здобувають шляхом побудови різних будівель та просуванням роботи на соборі. Протягом гри гравцям потрібно прийняти багато рішень пов’язаних із мораллю та честю. Однак лише наприкінці їх чеснота буде оцінена. Кілька підступних угод можуть здатися не такими важливими, але перегнувши палицю ви здобуте покарання. Гра закінчується, коли буде завершено потрібну кількість будівель.

6. Крила: Птахи Азії (UA) / Wingspan Asia (UA) (2023)
 

Крила: Птахи Азії – це чергове самостійне доповнення до славнозвісної настільної гри «Крила». Щойно Джеймі Стегмайєр анонсував вихід цього доповнення, Ігромаг вже анонсував його локалізацію та запустив у продаж у 2023 році. Птахи Азії збагачують гру новими видами яскравих і чудових птахів цього континенту, які були обрані з понад 2800 локальних видів. Доповнення включає 3 нових режими: зграї (розширює базову гру до 6-7 гравців), дуету (використовує мапу дуету та відповідні двобічні жетони цілей) та режим Автоми (гра для одного).

7. Lost Ruins of Arnak (2020)

 Сімейний дует молодих авторів Міхаеля та Міхаїли Стахових у 2020 році створили чудовий продукт, який вкотре сколихнув настільну індустрію та став ковтком свіжого повітря серед ігор на worker placement. У «Загублених Руїнах Арнаку» гравці – лідери експедиції, які намагаються дослідити загублений острів, сповнений пригод, несподіванок та незвичайних знахідок.  Мабуть, найголовніша знахідка гри, яка й дозволила «Арнаку» зайняти місце в нашому списку – унікальна суміш механік розміщення робітників із колодобудуванням (декбілдингом).  Щоб розмістити свого робітника на одній з локацій розкопок Вам доведеться профінансувати транспорт до пункту призначення, завдяки картам у вашій особистій колоді.  Колода поступово росте з раунду в раунд, поповнюючись новими вигіднішими діями, як і в будь-якій іншій грі з механікою колобудування.
 Варто також відзначити ще одну гру, що вийшла приблизно в той же час, яка, вочевидь, розроблялася паралельно з «Арнаком». «Dune Imperium» Пола Деннена не менш популярна настільна гра за мотивами всесвіту «Дюни» Френка Герберта, яка працює на основі тієї ж вдалої суміші механік розміщення робітників та декбілдингу.

8. Tzolk'in: The Mayan Calendar (2012)

«Tzolk’in: Календар Майя» – гра, якою просто неможливо не милуватися.  Легендарний дует італійських авторів Данієле Ташіні та Сімоне Лучіані, відомі своїми унікальними дизайнами, створили найкращу гру у своїй кар’єрі саме у 2012 році.  Гравці по черзі розміщують своїх робітників на шестернях календаря Майя.  Функціонал ігрового поля вражає уяву, однак у наш топ «Цолькін» потрапив не лише через зовнішні якості.  Ця гра з механікою розміщення робітників була однією з перших у жанрі, яка використовувала у своєму ігроладі аспект часу.  Чим довше Ваші робітники знаходяться на шестернях календаря, тим вигідніші та сильніші дії стають вам доступні.  Ця унікальна концепція, а також безліч ігрових змінних дозволяють щоразу випробувати нові тактики.  Завдяки своєму унікальному ігровому полю та незвичайному ігровому процесу «Цолькін» зберіг свою популярність, і незабаром буде виданий і в Україні.
 
9. П'ять Каст (UA) / Five Tribes (UA) (2021)

 Розроблена Бруно Каталою, П'ять Каст (Five Tribes) спирається на давню традицію ігор у німецькому стилі, які включають дерев’яні міпли. Тут, в унікальному варіанті теперішнього стандартного жанру «розміщення робітників», гра починається з міплів, які вже знаходяться на місці, і гравці повинні спритно маневрувати ними над селами, ринками, оазисами та священними місцями, які складають плитки Naqala. Від того, як, коли й куди ви розмістите ці п’ять племен асасинів, старійшин, будівельників, торговців і візирів, залежить ваша перемога чи поразка. 2021 року вийшла українська локалізація гри. 
 
10. Вершники Скіфії (UA) / Raiders of Scythia (UA) (2021)

 Вершники Скіфії – це настільна стратегія від авторів Вікінгів Північного моря, яка переносить гравців в загадкову Скіфію, яка реально існувала приблизно на території Північного Причорномор'я тисячоліття тому. Гравцям належить очолити кілька загонів цих степових «вікінгів», щоб заробити якомога більше слави. Для перемоги потрібно стати гравцем із найбільшою кількістю балів наприкінці гри. Їх отримують здійснюючи рейди на поселення, грабуючи та виконуючи завдання. Гравцям потрібно буде зібрати команду, тренувати тварин і збирати провізію. Гра закінчується, коли на головному полі залишається лише 2 поселення або 2 квести, які не пройшли рейди.

 На цьому наша подорож історією розвитку ігрової механіки worker placement добігла кінця. У висновку стає зрозуміло, що ця механіка є універсальною, адже вона не створює обмежень для настільних ігор та не знижує їхній рівень реграбельності. Багато авторів вдало адаптували її під власні розробки, створивши й донині популярні ігри. Як завжди, усе залежить лишень від Вашої уяви!

Грайте у настільні ігри із задоволенням!

Ваш Ігромаг.

 
Інші записи
Ігромаг на Книжковій країніІгромаг на Книжковій країніЗбір для джедаїв ППОЗбір для джедаїв ППОБлагодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Благодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Ігротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагІгротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагСередньовіччя в настільних іграхСередньовіччя в настільних іграх14 лютого: що подарувати коханим?14 лютого: що подарувати коханим?Все що потрібно знати про Dungeon and DragonsВсе що потрібно знати про Dungeon and DragonsЗвіт новорічного флешмобуЗвіт новорічного флешмобуІгротеки лютогоІгротеки лютогоГуцульські ігротекиГуцульські ігротекиНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуТОП карткових ігор: для двох чи компаніїТОП карткових ігор: для двох чи компаніїКлуб настільних ігор: розклад на січеньКлуб настільних ігор: розклад на січеньЗ Новим Роком 2024!З Новим Роком 2024!Плани видавництва на 2024 рікПлани видавництва на 2024 рікЗвіт видавництва за рікЗвіт видавництва за рікЗвіт благодійності за рікЗвіт благодійності за рікВітаємо зі святом Різдва Христового!Вітаємо зі святом Різдва Христового!Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Розклад пʼятничних ігротек в грудніРозклад пʼятничних ігротек в грудніЯк обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Як обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Ігромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Запас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівЗапас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагФінансова грамотність в настільних іграхФінансова грамотність в настільних іграхЯк з’явилась перша настільна гра?Як з’явилась перша настільна гра?Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись