Граємо у «Цитаделі» та розвиваємо архітектурні навички
Всі, хто хоча б раз грав у «Цитаделі», знають, наскільки непросто бути успішним головним архітектором середньовічного королівства. У цю справу потрібно не лише золото вкладати, а й знаходити альтернативні способи будівництва. Наприклад, вчасно вийти на потрібних людей і домовитися з ними. А, можливо, взяти участь у змові або зважитися на щось більш підступне. І це не перебільшення. Перед вами настільна гра, котра славиться «інтригами, скандалами та розслідуваннями».
Підготовка повинна бути правильною
Перед тим, як грати в «Цитаделі», вам потрібно провести підготовчий ритуал. Але не лякайтеся, він дуже простий:
- візьміть 8 жетонів персонажів, які вказані у таблиці, та розкладіть їх на столі;
- перемішайте карти основних і особливих кварталів, роздайте гравцям по 4 штуки;
- зробіть колоду з інших карт і помістіть золоті монети до банку;
- дайте кожному учаснику гри 2 монети — це так звані «кишенькові гроші»;
- виберіть гравця, якому дістанеться корона і колода з картами персонажів.
До персонажів відносяться вбивця, злочинець, чарівниця, король, єпископ, купець, архітектор, воєначальник. Особливі квартали — це брама дракона, фабрика, таємничий квартал, скарбниця імперії, лабораторія, бібліотека, колодязь бажань та інші.
Хід гри: деякі тонкощі
Партія складається з декількох раундів, а кожен раунд починається з фази вибору — визначення своєї ролі. Далі переходьте до фази скликання, де учасники виконують певні дії та займаються будівництвом нових кварталів у своєму місті.
У будь-який момент ходу гравець може використовувати індивідуальні особливості свого персонажа. Але це робиться лише раз і за умови, що немає додаткових обмежень. Головне в грі — це властивості персонажів, за ними потрібно стежити з особливою увагою.
Гравці не мають права приховувати один від одного кількість монет і карт кварталів. Обмежень щодо об’ємів золота немає, карт кварталів на руках також може бути, хоч греблю гати.
Як тільки всі 7 кварталів зведені, значить гра «Цитаделі» підійшла до кінця — такі правила. Щоб визначитися з переможцем, досить підрахувати зароблені бали. Їх дають за наявність кварталів в місті, за ефекти особливих кварталів, за швидкість у будівництві міста. Якщо під час підрахунку балів виявляється нічия, перемагає персонаж з найбільш високим рангом.
Як урізноманітнити ігровий процес
Є ще один момент, про який потрібно знати. Це можливість удосконалення гри за допомогою готових комбінацій карт — персонажів і особливих кварталів. Різні колоди припускають ведення гри в різних стилях. Обов’язково спробуйте такі комбінації:
- амбіції аристократів (шанс побудувати відразу кілька кварталів за один хід);
- закулісні інтриги (використання хитрощів і підступних дій під час гри);
- таємна слава (можна приховувати свої наміри, дізнаватися про плани суперників, будь-якими способами захищати свої володіння).
Якщо ви хочете отримати максимум задоволення від гри, експериментуйте з властивостями персонажів. Наприклад, вбивця вбиває і позбавляє ходу, відьма чаклує, злодій краде, шпигун підглядає за картами суперників, чарівник дозволяє взяти будь-яку карту іншого гравця, імператор збільшує золоті запаси, архітектор дає дві додаткові карти кварталів.
І це лише верхівка айсберга. Більше інформації щодо персонажів та інших важливих моментів ви знайдете у загальних правилах українською та англійською мовою гри «Цитаделі». Уважно перегляньте кожен з розділів, щоб завжди бути напоготові і вибрати найбільш ефективний план для майбутньої перемоги.