ТОП-10 настільних ігор 2020: огляд найцікавіших настолок року від команди «Ігромагу»

 
Оновлено 28.12.2020: додано рейтинг
 
 2020 рік вже готується тікати. Ще декілька тижнів і шукай вітру в полі. А чим він запам’ятається для кожного з нас, окрім наслідків пандемії COVID-19? Як не дивно, але рік виявився багатим і на різні позитивні події, досягнення, відкриття.
 

 
 Наприклад, у лютому ми успішно запустили космічний апарат для дослідження Сонця Solar Orbiter, а у червні американська альпіністка Ванесса О’Брайєн підкорила Маріанську западину.
 
 8 листопада у Лас-Вегасі нарешті випробували надшвидкісний вакуумний потяг від компанії Virgin Hyperloop з пасажирами на борту. Капсула успішно розвинула тестову швидкість 172 км/год, але кінцева мета розробників – 1223 км/год. Так, при згадуванні такої швидкості навіть найспритніші пілоти «Формули-1» нервово палять на ґанку.
 
 Багато хто з талановитих вчених був відзначений нагородами у межах заходу під назвою «119-й Нобелівський тиждень»:
 
 1. Британські вчені у сфері медицини і фізіології максимально наблизилися до повної ліквідації такої проблеми, як вірус гепатиту С.
 2. Фізики істотно просунулися у вивченні чорних дір і продовжують відкривати нові тіла в галактиці.
 3. Хіміки зі світовим ім’ям створили так звані «генетичні ножиці», які допоможуть максимально точно змінювати ДНК і лікувати рак.
 
 Це лише мала частина того, що сталось у 2020 році. І ходять чутки, що багато вчених не досягли б потрібних результатів, якби не грали систематично у настільні ігри. Не знаємо, наскільки це правда. Але те, що настолки ефективно тренують мозок – факт.
 
 Команда «Ігромагу» підготувала перелік із 10 найкрутіших, найбільш захоплюючих і найкорисніших настільних ігор 2020 року. І цей список взято не зі стелі. Він створений з урахуванням відгуків покупців, а головні критерії відбору саме цих позицій такі:
 
 • максимально прості й зрозумілі правила для новачків і професіоналів, що дозволяють залучатись до гри без прикладання особливих зусиль, мотивують грати знову і знову;
 • не віднімають багато часу і в них можна грати хоч удома, хоч на роботі;
 • різноманітність стилів, форматів і рівнів складності – мафієподібні, кооперативні, стратегічні, асоціації, патігейми.
 

Рейтинг покупців

№п/п Назва Жанр
1 Каркассон Стратегія, середньовіччя
2 Catan Стратегія, розвиток цивілізації
3 Пандемія Стратегія, постапокаліпсис
4 Цитаделі Стратегія, рольова
5 Азул Абстракт
6 7 Чудес: Дуель Стратегія, розвиток цивілізації
7 Крила Сімейна стратегія
8 Тераформування Марса Стратегія, космос
9 Кодові імена Асоціації
10 Діксіт Сімейна, асоціації

Найкращі настільні ігри 2020: класика вічна, вона безсмертна

 
 Хтось із розумних і спостережливих людей одного разу сказав: «Класична музика – основа цивілізованого суспільства і ознака витонченого розуму». В принципі, те ж саме можна сказати і щодо класичних настільних ігор.
 
 Ми впевнені, що найцікавіші настільні ігри не втратять актуальності навіть у 2050 році. Постійні гості магазину «Ігромаг» відносять до категорії класичних настолок:
 
 • культову історико-економічну стратегію «Каркассон»;
 • не менш популярну економічну стратегію «Колонізатори»;
 • кооперативну стратегію «Пандемія»;
 • карткову середньовічну стратегію «Цитаделі».
 
 Давайте про них і поговоримо. Можливо, в якусь з цих ігор ви ще не грали, і у вас буде можливість виправити недолік. Доки 2020 рік не попрощався з нами остаточно, можна ще встигнути. Або ж поставити собі таку мету на 2021 рік.
 

Подорожуємо до Середньовіччя разом з грою «Каркассон»

 

 
 Назва гри «Каркассон» походить від найменування старовинної фортеці, яка свого часу вдало розташувалася у південній частині Франції. Всі дії відбуваються саме в цьому регіоні, а завдання учасників ігрового процесу – скласти карту середньовічного князівства, включно з дорогами, полями, монастирями та цілими містами.
 
 Зробити це просто: достатньо витягнути плитку і зістикувати її з тією, котра вже лежить у центрі столу. Малюнки повинні збігатись, інакше нічого не вийде. У грі є піддані і залежно від ситуації вони можуть бути селянами, розбійниками, лицарями, ченцями.
 
 Щойно вільні плитки земель закінчуються, настає етап підрахунку балів. Що більш розвиненим стане ваше королівство, то більше шансів перемогти. Триває ігровий процес від 30 до 60 хвилин. Цього часу цілком достатньо, щоб весело провести дозвілля і прокачати стратегічне мислення.
 

«Колонізатори» – економічна стратегія для всієї родини

 

 
 Перед вами ще одна настільна гра, яка впевнено займає лідируючі позиції серед класичних стратегій. Тут все починається з того, що гравці засновують свої поселення й усіма силами намагаються розширити володіння. Можна добувати ресурси, щось будувати, вести переговори, укладати угоди.
 
 Як перемогти у грі «Колонізатори»? Однозначної відповіді на це питання немає. Крім тактичного мислення, багато що залежить від банального везіння. Нерідко бувають такі ситуації, коли один з учасників вже ось-ось на фінішній прямій, але удача від нього відвертається. Н – непередбачуваність.
 
 Для зимового вечора кращої гри просто не знайти. У середньому одна партія триває близько години, але її можна розтягнути і на півтори. Процес настільки затягує, що важко зупинитися. Оптимальна кількість учасників – 3-4, а їх мінімальний вік – 8 років.
 

Віруси наступають, «Пандемія» триває

 

 
 Хто сказав, що сучасні настільні ігри не можуть перейти до категорії класичних? Звичайно ж, можуть. «Пандемія» – яскравий тому приклад. За ігровим полем збираються від 2 до 4 гравців і вирішують, як врятувати людство від злісних мікроорганізмів. Тепер пошук ліків від пандемії – ваше першочергове завдання.
 
 Для досягнення поставленої мети важливо правильно пересуватися. Для цього можна використовувати авто, прямі, чартерні та службові рейси. Також ви будуєте дослідні центри, обмінюєтеся знаннями, експериментуєте з ліками. Тільки після винайдення ліків від усіх 4 хвороб гра закінчиться перемогою.
 
 Ролей у грі досить багато: експерт з надзвичайних ситуацій, диспетчер, лікар, інженер, спеціаліст з карантину, дослідник, вчений. Зрозуміло, що у кожного з них свої здібності, навички та можливості. У тих, хто часто грає у «Пандемію», звичайно ж, є свої улюбленці. А яка роль вам найбільш симпатична?
 

Зводимо міста, граючи у «Цитаделі»

 

 
 Кожен будівельник у глибині душі мріє стати головним архітектором. У гравців «Цитаделі» є така можливість: запасайтеся золотом, домовляйтесь із впливовими мешканцями, будуйте ідеальне королівство. Ще один важливий момент – вибір правильного персонажа. Це може бути вбивця, відьма, шпигун, чиновник, король, шантажист, провидець, кардинал, купець... У кожного з них свої особливості.
 
 До речі, гра сама по собі досить різноманітна. Наприклад, крім великого вибору персонажів і ролей, у ній є 5 різних типів кварталів: дворянський, церковний, торговий, військовий, особливий. Є окремі карти, готові комбінації, інші сюрпризи.
 
 Відкрили коробочку з грою «Цитаделі»? Відразу ж приготуйтеся приблизно до годинної захоплюючої подорожі в минуле. Вимкніть телефони, закрийте ноутбуки, заховайте планшети – вони вам не знадобляться.
 

Круті настільні ігри для ефективного прокачування мозку

  
 Друзі, якщо ви стежите за активністю у блозі «Ігромагу», то, найімовірніше, знаєте, наскільки настільні ігри корисні для нашого з вами мозку. Їхню ефективність підтверджують світові нейробіологи і нейропсихологи. З цим впевнено погоджуються і гравці – від малюків до людей пенсійного віку.
 
 Не будемо товкти воду у ступі. Краще ознайомтеся з цією темою у нашій статті «Мозок + настільні ігри = прокачаний мозок». Ми ж опишемо найкращі настільні ігри 2020 для стимулювання мозкової діяльності. На думку наших покупців, їх чотири:
 
 • «Азул» обирають ті, хто цінує справжній палацовий стиль в архітектурі;
 • «7 Чудес: Дуель» переносить гравців до загадкового світу стародавніх міфів та легенд;
 • «Крила» сподобаються усім любителям різноманітних пернатих – від канадської сороки до крякви;
 • «Тераформування Марса» – шанс покинути Землю й опинитись на іншій планеті.
 
 Погодьтеся, що це якась фантастика: кожна із перерахованих ігор виконує одну задачу – прокачує мозок, і в той самий час охоплюються абсолютно різні тематики та напрямки. Що ж вибрати? Вирішувати лише вам, адже на колір і смак товариш не всяк.
 

Гра «Азул»: думайте, вирішуйте, прикрашайте

 

 
 Головне завдання кожного гравця – оформити стіни палацу за допомогою красивої мозаїки. Як стіни виступають персональні планшети, а оздоблювальний матеріал – це різноманітні плитки. Фазі будівництва передує етап накопичення плиток, і щойно роботи завершені, всі підраховують переможні бали. Перший раунд змінюється другим і т. д.
 
 У грі «Азул» дійсно потрібно думати. Тут без цього нікуди. Хоч правила гри максимально прості, але завжди можна знайти лазівку, щоб підставити противника або отримати додаткову вигоду. Чи можливі конфліктні ситуації? Так, але сперечайтеся помірно і без фанатизму.
 
 Середня тривалість незвичайних облицювальних робіт – 30-45 хвилин. Одночасно цим можуть займатися від 2 до 4 осіб. А мінімальний вік учасників – 8 років.
 

Настільна гра «7 Чудес: Дуель» – залишиться лише один

 

 
 Як ми бачимо з назви, «7 Чудес: Дуель» – це не просто гра, це змагання двох людей. Ви – лідер цілої цивілізації, і вам потрібно розвивати її протягом трьох епох. Як це робити? Заробляти монети, здійснювати наукові відкриття, облаштовувати населені пункти, формувати і підтримувати у бойовій готовності армію. До перемоги можна прийти трьома способами: обійти опонента у науковому плані, налякати його сильною армією або ж за балами.
 
 Напрямків для розвитку цивілізації і прогресу дуже багато. Це землеробство, економіка, архітектура, теологія, філософія, урбанізм. До ваших послуг – велика сировинна база: глина, камінь, дерево, скло, папірус. Є карти гільдій будівельників, учених, лихварів, судновласників, торговців, суддів, тактиків.
 
 І звичайно ж Чудеса світу: статуя Зевса, піраміди, Сфінкс, храм Артеміди, Олександрійський маяк, Великий цирк і багато-багато іншого. Запевняємо вас, що ви не просто приємно проведете час, але й обов’язково дізнаєтеся щось нове.
 

Гра «Крила» – мрія будь-якого орнітолога

 

 
 Без перебільшення скажемо, що «Крила» – це найкраща настільна гра про птахів. Вона реально розвиває мозок, причому у максимально ненав’язливій ігровій формі. Приблизно за годину ви дізнаєтеся багато цікавого про різні види пернатих, зможете їх селити, годувати, створювати для них комфортні умови проживання.
 
 Всі дії відбуваються на персональних планшетах (у заповідниках). Є спеціальна годівниця, авіарій, численні жетони корму, фігурки яєць, різнокольорові фішки, інші компоненти. Одним словом, у коробці ви знайдете все, що потрібно для організації комфортного і цікавого ігрового процесу.
 
 Вік гравців тут практично не має значення: від 10 років і хоч до 100. Якщо в даний момент компанія відсутня, можна пограти одному. Але цікавіше, звичайно ж, вчотирьох або навіть вп’ятьох. Насправді, це гра для всієї родини.
 

«Тераформування Марса»: слідом за Ілоном Маском

 

 
 На Червоній планеті немає життя? Помиляєтеся. І настільна гра «Тераформування Марса» гарно це демонструє. Тут все у ваших руках: змінюйте температуру, підвищуйте рівень кисню, розбавляйте пісок та гори морями й океанами. Трансформуйте планету так, як вам хочеться, але при цьому не забувайте про комфорт для мешканців та захист навколишнього середовища.
 
 Робити це не так і важко, як здається. Досить заповнити карту Марса оптимальним набором жетонів. Це своєрідні фішки озеленення, океану, міст. Щойно температура, рівень кисню і кількість океанів досягають потрібних значень, настає етап підрахунку балів. Ми не відкриємо Америку, якщо скажемо, що перемагає той, у кого їх більше.
 
 За жанром – це стратегія, в яку може грати, як одна людина, так і 5 учасників. Мінімальний вік – 10 років. Триває ігровий процес до 120 хвилин.
 

Розслабляємося, веселимося, забуваємо про все з сучасними настільними іграми

    
 Ми уважно вивчили запити покупців за 2020 рік і додали до списку ще дві настільні ігри, огляд яких буде вам цікавий. Чому ми так впевнені? Секрет простий: це настолки для веселих компаній і вони завжди в моді. Наполегливо рекомендуємо обзавестися однією з них на новорічні свята.
 
 Уявіть, у вас повна хата гостей: застілля, тости, спілкування, поздоровлення, подарунки. Все добре, але ж і про культурно-розважальну програму потрібно подумати. А щоб не ламати голову, необхідно лише дістати дві невеликі коробочки:
 
 • гра «Кодові імена: Гра слів» підійде тим, хто любить командні битви;
 • гру «Діксіт» із задоволенням візьмуть ті, хто полюбляє фантазувати.
 
 Зрозуміло, є маса інших варіантів, але це найкрутіші настільні ігри з категорії «Просто повеселитися, пореготати і не думати ні про що». Ми на 100% впевнені, що хтось із гостей обов’язково попросить позичити одну з цих ігор і з вашого дозволу жадібно забере її додому.
 

Розвиваємо асоціативне мислення з грою «Кодові імена: Гра слів»

 

 
 Перше, що потрібно зробити у грі «Кодові імена: Гра слів», – це поділитися на 2 команди з однаковою кількістю учасників (по два, три або чотири). Другий крок – попередити всіх, що буде не тільки весело, але й загадково. Третя умова – доїсти все, що не доїли, бо з повним ротом спілкуватися незручно.
 
 Суть гри у наступному: капітани кожної команди користуються спеціальними картами-ключами і дають підказки гравцям. А їм зі свого боку потрібно вгадати кодові імена. Серед карток є агенти, мирні жителі, подвійний агент і вбивця. Що швидше ви знайдете всіх своїх агентів, то краще.
 
 Кожна партія триває не більше 15 хвилин. Після її завершення можна не лише капітана змінити, але й переметнутися до іншого табору. Адже стара гра закінчилася і починається нова. І вона стовідсотково почнеться.
 

Дружно фантазуємо, граючи у «Діксіт»

 

 
 Настільна гра «Діксіт» чимось схожа на попередню гру. Але там все заточене під шпигунські пристрасті, а тут – під чарівні казкові сюжети. Брати участь в ігровому процесі можуть від 3 до 6 гравців, один з яких відразу ж приміряє роль оповідача. Йому потрібно вибрати одну зі своїх карт і словами, фразами або жестами підказати, що на ній зображено.
 
 Далі учасники беруть карту зі своєї колекції, яка, на їхню думку, найбільш точно асоціюється з підказкою. Карти перемішуються, і всі шукають карту оповідача (крім самого власника, зрозуміло). В результаті розподіляються бали, а фішки-кролики спритно переміщаються ігровим полем. Переможе той, хто першим опиниться на фініші.
 
 Час гри становить від півгодини до години. Мінімальний вік учасників цієї захоплюючої подорожі – 8 років. Хоча, якщо знайдуться молодші мандрівники в світ фантазії, будь ласка. Нехай грають, ми нікому не розповімо.
 

Епілог

 
 Отже, перед вами дійсно шикарні настільні ігри, рейтинг яких у цьому році вже змінюватися не буде. Можливо, у 2021 році список виявиться зовсім іншим – все залежить від вас. Грайте у настільні ігри, експериментуйте з жанрами, шукайте свої безпрограшні варіанти і не забувайте ділитися з нами своїми враженнями.
 
 Хочете прямо зараз поповнити свою колекцію настолок одним із чемпіонів 2020 або ж зробити комусь класний новорічний подарунок? Просто пробіжіться ще раз списком:
 
 1. Класичні стратегії: «Каркассон», «Колонізатори», «Пандемія», «Цитаделі».
 2. Ігри для прокачування мозку: «Азул», «7 Чудес: Дуель», «Крила», «Тераформування Марса».
 3. Розваги для великої веселої компанії: «Кодові імена: Гра слів», «Діксіт».
 
 І маленька порада наостанок. Щоб добре грати, потрібно багато тренуватись. Це стосується не лише професійних видів спорту. Для настільних ігор таке правило теж важливе. Тренуйтесь, грайте, живіть собі на втіху.
 
 
Інші записи
Ігромаг на Книжковій країніІгромаг на Книжковій країніЗбір для джедаїв ППОЗбір для джедаїв ППОБлагодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Благодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Ігротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагІгротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагСередньовіччя в настільних іграхСередньовіччя в настільних іграх14 лютого: що подарувати коханим?14 лютого: що подарувати коханим?Все що потрібно знати про Dungeon and DragonsВсе що потрібно знати про Dungeon and DragonsЗвіт новорічного флешмобуЗвіт новорічного флешмобуІгротеки лютогоІгротеки лютогоГуцульські ігротекиГуцульські ігротекиНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуТОП карткових ігор: для двох чи компаніїТОП карткових ігор: для двох чи компаніїКлуб настільних ігор: розклад на січеньКлуб настільних ігор: розклад на січеньЗ Новим Роком 2024!З Новим Роком 2024!Плани видавництва на 2024 рікПлани видавництва на 2024 рікЗвіт видавництва за рікЗвіт видавництва за рікЗвіт благодійності за рікЗвіт благодійності за рікВітаємо зі святом Різдва Христового!Вітаємо зі святом Різдва Христового!Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Розклад пʼятничних ігротек в грудніРозклад пʼятничних ігротек в грудніЯк обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Як обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Ігромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Запас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівЗапас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагФінансова грамотність в настільних іграхФінансова грамотність в настільних іграхЯк з’явилась перша настільна гра?Як з’явилась перша настільна гра?Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись