ТОП-10 цікавих ігор на папері: розважаємось, доки вчитель не бачить!


 Навіть найстаранніші учні нетерпляче чекають дзвінка з уроку і фрази вчителя: «Заняття закінчено. Запишіть домашнє завдання». Друга за популярністю фраза серед школярів, котра як бальзам на душу: «Я відійду на кілька хвилин. Сидіть тихенько, займайтесь своїми справами. Двері відчинені – я все чую».

 Раніше в таких ситуаціях сусіди по парті діяли за відпрацьованим до автоматизму планом:
  1. Обережно видирали із зошита один або кілька аркушів.
  2. Блискавично відкривали пенали з олівцями й ручками.
  3. Починали старанно малювати ігрове поле. А то й відразу два або три.

 У дітей ХХІ століття кардинально інші інтереси і зовсім інша тактика проведення незапланованої перерви. Щойно вчитель зник з горизонту і з’явилося 10-15 вільних хвилин, в руках учнів відразу опиняються смартфони.

 Телефон завжди у бойовій готовності, а використовується він для ігор, спілкування через месенджери, перевірки своїх сторінок у соціальних мережах, перегляду прикольних відео й зображень, ознайомлення з новими треками Тіни Кароль, Калуш, Бумбокса.

 Чи правильно це? Скоріше ні, аніж так. Вчені давно довели, що постійне перебування перед екраном для дітей закінчується такими негативними моментами:
  • випромінювання впливає на 60-80% структур головного мозку;
  • сповільнюється реакція на різні звукові та світлові сигнали;
  • приблизно на 50% погіршується увага і пам’ять;
  • виникає короткозорість та інші дефекти зору;
  • підвищується стомлюваність, яка іноді досягає критичної позначки.

 А ще, хоч і не завжди, але часто – це порушення психіки та біоритмів, різкі зміни настрою, безсоння. Далеко не всі батьки і вчителі розуміють, що так не має бути.

 Дитяче здоров’я – це не жарти. Проведення дозвілля і навіть десятихвилинні перерви у навчанні повинні бути корисними, а не шкідливими. Саме тому команда «Ігромагу» вирішила згадати минулі часи і спробувати відновити інтерес до ігор на папері.

 На таких іграх виросли покоління. Деякі з них можуть виглядати звичайно і дуже просто, але менш цікавими і корисними вони від цього не стають.

 Отож, перед вами гаряча десятка ігор на аркушах паперу + бонус від нашої компанії: рекомендації щодо настільних ігор, схожих за стилем, геймплеєм, ігровими механіками. Гайда!
 

 

Використовуємо літери та цифри


 Гра «Балда» вважається класикою серед чисельних ігор в слова для 2-4 гравців. У чому її суть і як грати? Тут все просто. Вам потрібно накреслити квадратне поле на аркуші в клітинку (що більше, то краще), в центральному рядку написати будь-яке слово. Далі кожен гравець по черзі додає по одній літері, утворюючи нові слова.

 Що більше букв у вашому слові, то більше балів падає у скарбничку. Кожна літера = 1 бал. Правила свідчать про те, що слова можуть розміщуватися на горизонтальній або вертикальній прямій, а також мати форму ламаної лінії, але тільки під прямим кутом (це обов'язкова умова). Ще одна вимога – не повторювати вже існуючі слова, а вигадувати нові.

 Навіть якщо вам не вдалося виграти, не біда. Ви у будь-якому разі перемогли, тому що розвинули в собі такі навички, як пам’ять і спостережливість, розширили словниковий запас, продемонстрували ерудицію.

 


 «Кат» або «Шибениця» – гра на двох і більше учасників, де потрібно вгадувати слово, загадане одним з гравців. Найчастіше як слова використовуються іменники в однині. На папері малюють квадратики або лінії під кожну літеру, можуть позначатися перша і остання букви. Решту потрібно вгадати.

 Відповідно до правил, на аркуші паперу також зображують шибеницю, куди за кожну помилку гравець додає частину тіла чоловічка (голову, тулуб, дві руки, дві ноги). Якщо слово вгадано до того, як цілий чоловічок опиниться у петлі, це перемога. Якщо домальована остання ніжка, але слово залишається загадкою, тоді поразка.

 Тепер ви знаєте, як грати в «Шибеницю», і у вас є гарна можливість провести вільний час з максимальною користю. Як мінімум, ви ознайомитесь з новими словниковими словами, котрі не часто використовуються при щоденному спілкуванні.

 


 Набридли літери? Давайте жонглювати цифрами, граючись в «Долоньки» на папері. Підготовка займає кілька хвилин. Крок перший: кожен з двох гравців малює долоню на аркуші із зошита в клітинку. Можна імпровізувати, але краще обвести свою. Крок другий: не виходячи за межі малюнка написати цифри – від 1 до … (тут вже як домовитесь). Розташування має бути хаотичним, щоб супернику було складніше.

 Далі ви обмінюєтесь підготовленими аркушами, і починається гра. Перший гравець називає конкретну цифру, а другий швидко шукає її на своєму аркуші. Доки йде процес пошуку, учасник, який загадував цифру, хрестиками відмічає вільні клітинки навколо долоні. Він зупиняється лише після того, як цифра буде знайдена. Після цього хід переходить до іншого гравця. Перемагає той, хто першим замалює хрестиками усі вільні клітини.

 За грою час пролітає дуже швидко. При цьому вона відмінно тренує увагу і концентрацію. А якщо дитина тільки починає пізнавати ази арифметики, це ще й ефективне додаткове заняття в ігровій формі.

 

 

Рекомендації команди «Ігромагу»


 В продовження теми цифр рекомендуємо дедуктивну настільну гру «Зламай код». Вона розрахована на 2-4 гравців і займає приблизно 15 хвилин. Виграти просто: достатньо "зламати" код опонента, задаючи йому питання з карток. Але відповіді на питання не гарантують перемогу. Тут потрібно і інтуїцію підключити, і методом виключення скористатись, і про уважність не забути.

 

 Для великої компанії (від 3 до 8 осіб) ідеально підходить гра «Геометрія уяви», мета якої – розвинути фантазію до максимальної межі. Як грати? Вам потрібно створювати зображення із різноманітних візерунків і знаків, пояснюючи таким чином слова. Яких тільки слів і словосполучень в цій грі немає: імена відомих особистостей, назви художніх творів і музичних композицій, поняття з різних культур і багато іншого.

 

 Ще одна цікава карткова гра «7 на 9» з дуже простими і зрозумілими правилами. У неї можуть грати від 2 до 4 учасників, а сам процес триває не більше 10-15 хвилин. Головне завдання кожного гравця – позбутися від усіх своїх карток. Все зав’язано на цифрах, а найкращі ваші помічники – блискавична реакція, вміння максимально точно додавати і віднімати, щире бажання перемогти.

 

Настав час задіяти тактичне мислення


 Важко знайти учня (незалежно від віку), котрий хоча б раз у своєму житті не грав у «Хрестики-нулики». Для цієї гри навіть папір не потрібен: поле 3х3 клітинки можна намалювати пальцем на запітнілому склі, крейдою на шкільній дошці, палицею на піску спортивного майданчика. Варіантів дійсно багато, а правила – однакові.

 Перед тим, як грати у «Хрестики-нулики», потрібно вирішити, хто ставить хрестики, а хто – нулики. Далі по черзі заповнюєте порожні клітинки. Якщо вдалося створити лінію з трьох однакових символів, значить ви перемогли. Ця лінія може проходити горизонтально, вертикально, а також по діагоналі.

 Щоб завжди вигравати, треба виробити певну тактику і робити лише правильні кроки. Більше можливостей у того гравця, котрий робить перший хід і відразу ж займає центральну частину поля. Грати можна нескінченно – доки не набридне.

 


 «Хрестики-нулики» на трьох організувати навряд чи вийде, але удосконалити ігрове поле ніхто не забороняє. Для просунутих гравців існує хрестоподібне поле, яке малюють на звичайному аркуші в клітинку.

 Правила гри такі: ви по черзі створюєте вертикальні та горизонтальні лінії на бічних гранях клітин, і щойно у результаті вашого ходу утворюється повністю обведена клітинка, ви захоплюєте її хрестиком або нуликом. Як невеликий бонус отримаєте можливість ходити ще раз. Щоб виграти, потрібно захопити якомога більше простору.

 Така гра – це не просто сісти й креслити лінії. Це прояв тактичних навичок і здатність не здійснювати банальних помилок.

 


 Якщо ви уважні, вмієте швидко вмикати логічне мислення і легко передбачаєте думки інших людей, значить гра «Крапки» вам точно підійде. Потрібно лише взяти аркуш у клітинку і намалювати на папері поле 20х20 або більше. Ручки, олівці або фломастери повинні бути різного кольору.

 Ваше завдання – захопити якомога більше крапок суперника, розташованих в куточках клітин. Оточуються крапки лініями, довжина яких не перевищує одну клітинку. Лінії проводять вертикально, горизонтально або по діагоналі.

 Щоб грати максимально ефективно, важливо дотримуватися основних правил: брати в полон лише чужі крапки; всередині оточення не вести жодних активних дій; хто захопив крапки, ходить ще раз. Фінал – це коли на полі не залишилося вільного простору. Хто більше крапок захопив, той і переміг.

 

Рекомендації команди «Ігромагу»


 Залюбки граєте в прості та швидкі головоломки? Тоді радимо гру «Йотта», правила якої чимось нагадують класичне доміно. В колоді 66 карт із зображеннями, що відрізняються числом, формою, кольором. Карти поєднуються між собою за однаковими параметрами. Кінець гри настає відразу ж, щойно колода повністю зникає зі столу і один з учасників викладає на поле останню карту. Кількість гравців: від двох до чотирьох.

 

 У карткову гру «Throw, Throw Burrito» можна грати удвох, але краще – вшістьох. Триває вона приблизно 15 хвилин. Суть полягає в тому, щоб обмінюватися картами і збирати однакові зображення. Але справжні веселощі починаються в той час, коли розігрується карта «Буріто». Бій супроводжується справжнім азартом і запалом, тому для вечірки у колі друзів іншого варіанту й шукати не треба.

 

Воюйте, боріться, перемагайте


 Як то кажуть, війна – найбільша помилка людства. Але «Морського бою» на папері це не стосується. Тут потрібно вигравати, не шкодуючи сил і використовуючи професійні навички адмірала. Всі військові дії відбуваються на аркуші в клітинку, а саме на полі розміром 10х10. Кожна клітинка має свої координати, які допомагають робити прицільні постріли.

 Перед тим, як грати в «Морський бій», потрібно розумно розташувати кораблі. Їх, до речі, чотири різновиди: один чотирипалубний, два трипалубні, три двопалубні, чотири однопалубні. Про те, скільки кораблів поставити, знають всі, а ось схеми, що дійсно працюють, використовуються не завжди.

 Стосовно єдино правильної стратегії гравці сперечаються й сьогодні, бо скільки людей – стільки й думок. Хоча деякі класичні секрети все ж є. Наприклад, великі кораблі краще розміщувати в одній половині поля, а однопалубні – в іншій. Ще можна намалювати кораблі так, щоб їх не зачепили постріли по діагоналі. Третій спосіб – розташування повз берегів, тобто центральна частина поля залишається вільною. Якщо у вас є своя стратегія, впроваджуйте її сміливо.

 


 Втомилися від морських битв? Переходьте до наземної м’ясорубки – пограйте в «Танчики» на папері. Візьміть для цього чистий аркуш формату А4 і зігніть його навпіл. Ліва частина – одне ігрове поле, права частина – поле іншого гравця. На кожній частині аркуша має бути по 7-10 танків, розташованих у довільному порядку.

 Учасники військового процесу по черзі наносять удари по ворогу. Це робиться кульковою ручкою. Правильно так: намалювати більш-менш велику крапку на своєму полі, зігнути аркуш і потерти ручкою чи іншим предметом, щоб залишився відбиток крапки на полі збройних сил протиборчої сторони. Часткове попадання – це поранення, точне попадання – стовідсоткова ліквідація танка. Завжди перемагає той, хто першим розстріляв армію суперника.

 Як грати в «Танки», тепер ви знаєте. Залишилося розробити стратегію – і в бій. Якщо ви хочете розвинути в собі тактичне мислення, це оптимальний варіант.

 

Рекомендації команди «Ігромагу»


Серед величезної кількості веселих компанійських ігор зверніть увагу на настолку «Володар Токіо» – з дуже простими правилами. Кожному гравцю роздається фігурка з картону і персональний планшет. Всі дії відбуваються шляхом кидання й перекидання гральних кубиків. Ілюстрації виконані в стилі коміксів – яскраві, мальовничі, такі, що дійсно запам’ятовуються. За столом можуть перебувати від 2 до 6 гравців, триває гра 20-40 хвилин.

 

 А ось для прихильників стратегій є класна настільна гра «Маленький світ», де події відбуваються серед пагорбів, лісів, річок та рівнин. У Small World правила елементарні: ви керуєте однією з фентезійних рас і захоплюєте нові території. Перемагає той, у кого більше монет. Битися за багатства, раси і землі можуть від 2 до 5 учасників. Середня тривалість гри становить 1-1,5 години.

 

Займайтесь спортом


 Свого часу легендарний британський футболіст Філ Вуснам сказав цікаву фразу: «Правила футболу надзвичайно прості: якщо м’яч рухається, штовхни його; якщо не рухається, штовхни, щоб рухався». Але що робити, якщо ви шаленієте від цього спорту, але немає м’яча під рукою або можливості кинути все й вибігти на поле? Пограйте у футбол на папері.

 Що це таке і як в нього грати, запитаєте ви? Відповідаємо. Вам потрібно взяти аркуш в клітинку і накреслити футбольне поле розміром 16 на 12 клітин, розмістивши з кожного протилежного боку ворота на 6 клітинок. Гра починається в центрі поля. Кожен гравець по черзі б’є м’яч: малює лінію на 3 гранях клітини по прямій або по кривій (по горизонталі, вертикалі, діагоналі).

 Другий гравець починає свою лінію з того місця, де закінчується лінія першого гравця. Перетинати лінії не можна. Якщо ходити нікуди, готуйтесь до штрафного: це пряма лінія на 6 клітинок, для якої немає ніяких перешкод. Мета гри – загнати умовного м’яча у ворота.

 


 Ще одна гра, котра розвиває і швидкість мислення, і змагальний дух – «Змійка» на папері. Зробіть квадратне ігрове поле розміром 7 на 7 клітинок. Дві сусідні сторони намалюйте одним кольором, а інші дві сторони – іншим кольором. Для цього краще використовувати кольорові кулькові ручки, олівці або фломастери.

 Ігровий процес має кілька особливостей. По-перше, вам потрібно поставити по одній крапці свого кольору у довільних місцях. По-друге, починайте по черзі малювати лінії розміром в одну клітинку. По-третє, лінія повинна вийти цілісною, ламаною, але вона не повинна перетинати лінію суперника. По діагоналі ходити забороняється.

 Програє той гравець, якому більше нікуди ходити, і він опиняється в глухому куті. Бажано заздалегідь продумати маршрут руху змійки, щоб і вільного місця більше захопити, і супернику напаскудити.

 

Рекомендації команди «Ігромагу»


Вирішили влаштувати справжнє спортивне змагання у великій компанії (до 10 осіб)? Просто покладіть на стіл гру «UNO», і кілька годин веселого й захоплюючого дозвілля гарантовано. Зазвичай з правилами гри «УНО» не виникає ніяких труднощів. На старті кожен гравець отримує на руки 7 карт і намагається якнайшвидше позбутися їх. Скидати карти потрібно за номіналом або за кольором. Якщо нічого спільного немає, допоможе колода. Також у грі на вас чекають сюрпризи. Скільки карт у класичному варіанті? 108. Які є різновиди гри? «Кідс», «Зоо», «H2O», «Junior», «Deluxe» та інші.

 

 Існує ще одна схожа карткова гра для всієї родини – «Phase 10». Прихильникам абстрактних настолок вона підходить ідеально. Якщо в «УНО» потрібно швидше скинути всі карти, то тут ваша мета – позбутися від непотрібних карт і зібрати потрібні. Вам доведеться пройти 10 фаз, зібравши правильні комбінації і заробивши мінімум штрафних балів. Правила гри Phase 10 говорять про те, що можна збирати картки, враховуючи числа, колір, номінал. В колоді є бонуси, а які саме – дізнаєтесь за гральним столом.

 


 На цьому ми закінчуємо нашу розповідь про захоплюючі ігри на папері і не менш цікаві настільні ігри схожого жанру. Сподіваємося, тепер розваги на смартфонах тимчасово відійдуть на другий план, і учні будуть проводити вільний час з максимальною користю.

 До речі, зовсім скоро ми розповімо про те, які настільні ігри ідеально підходять учням, котрі нерідко залишаються у школі після уроків. Дамо поради стосовно того, як школярам провести вечір весело, цікаво та без неприємних сюрпризів. Слідкуйте за новинами у блозі «Ігромагу».
Інші записи
Ігромаг на Книжковій країніІгромаг на Книжковій країніЗбір для джедаїв ППОЗбір для джедаїв ППОБлагодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Благодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Ігротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагІгротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагСередньовіччя в настільних іграхСередньовіччя в настільних іграх14 лютого: що подарувати коханим?14 лютого: що подарувати коханим?Все що потрібно знати про Dungeon and DragonsВсе що потрібно знати про Dungeon and DragonsЗвіт новорічного флешмобуЗвіт новорічного флешмобуІгротеки лютогоІгротеки лютогоГуцульські ігротекиГуцульські ігротекиНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуТОП карткових ігор: для двох чи компаніїТОП карткових ігор: для двох чи компаніїКлуб настільних ігор: розклад на січеньКлуб настільних ігор: розклад на січеньЗ Новим Роком 2024!З Новим Роком 2024!Плани видавництва на 2024 рікПлани видавництва на 2024 рікЗвіт видавництва за рікЗвіт видавництва за рікЗвіт благодійності за рікЗвіт благодійності за рікВітаємо зі святом Різдва Христового!Вітаємо зі святом Різдва Христового!Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Розклад пʼятничних ігротек в грудніРозклад пʼятничних ігротек в грудніЯк обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Як обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Ігромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Запас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівЗапас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагФінансова грамотність в настільних іграхФінансова грамотність в настільних іграхЯк з’явилась перша настільна гра?Як з’явилась перша настільна гра?Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись