Чому варто грати в настільні ігри з дідусем та бабусею?
Настільні ігри супроводжують наше життя з самого дитинства, і частіше за все провідниками у цей світ фантазій стають наші батьки або родичі. Старше покоління завжди шанобливо ставилось до такого веселого та корисного способу проводити вільний час. Та, на жаль, останнім часом панує думка, що лише у колі друзів можна по-справжньому насолодитись якісним ігровим процесом. Ця стаття має за мету розвіяти такого роду міф шляхом висвітлення причин чому справді варто розділяти цей процес з вашими бабусею та дідусем.
Настільні ігри — ключ до зближення
Найкраща річ, яка може зближувати людей – це спілкування. Якщо ви маєте проблеми або відчуваєте прогалини під час ваших розмов із дідусем та бабусею, тоді цікаві настільні ігри стануть вашим рятівником. Граючи, ви маєте змогу обговорювати та розмовляти з ними на різні теми, що допоможе позбутись відчуття різниці поколінь та поліпшити спілкування. Також настільна гра – це неймовірний спосіб підвищення настрою. Ви забуваєте про повсякденні проблеми та радієте часу, проведеному разом. В свою чергу покращується загальне самопочуття за рахунок вироблення гормонів щастя та радості (серотонін та ендорфіни) в організмі. Тому, влаштовуючи сімейні вечори за веселими партіями, ви неодмінно зможете зблизитись з рідними. В пригоді можуть стати класичні та прості варіанти настільних ігор. В їх список входять шашки, шахи, доміно, «СуперФермер», «Dobble», «Швидерця» та інші.
Наступною перевагою є розвиток моторики та когнітивних навичок. Ваші дідусь та бабуся потребують регулярних мозкових навантажень, які допоможуть підтримувати їхню гнучкість мозку та рухову активність. Ігрові процеси зміцнюють старі та створюють нові нейронні зв’язки, що позитивно впливає на аналітичні здібності та логічне мислення. Таким чином, звичайні ігри зменшують ризики виникнення захворювань нервової системи, на зразок деменції та хвороби Альцгеймера, що подовжує тривалість життя. Для підтримки когнітивних навичок чудово підходять настільні ігри, що розвивають стратегічне мислення. Вони вимагають конкретного плану дій для того, аби досягти успіху. Звісно ж, не варто пропонувати ігри із занадто складними правилами та довгими партіями, хоча все залежить від вподобань та здібностей людини. Зробити вдалий вибір гри ви можете на нашому сайті у розділі «Стратегії».
Радісно та з користю
Розглядаючи вплив ігрових процесів на літніх людей, варто виділити колосальний ефект на розвиток пам’яті, уваги та уяви. Кожна гра націлена на розвиток однієї чи іншої навички, що з часом безперечно її вдосконалює. Наприклад, в «The Magic Labyrinth» (Магічний Лабіринт) гравці відправляються до стін чарівного лабіринту, де вони повинні проявити всю свою кмітливість і згадати заняття тренування пам'яті для того, щоб не заблукати в пастці з коридорів, розвилок і тупиків.
Сенс гри «Кодові Імена» полягає у тому, щоб розгадувати секретні шифри, будувати містки між словами та краще пізнавати інших гравців, застосовуючи свою увагу. Такі ігри як «Dixit» » та «Імаджинаріум» націлені на розвиток уяви та фантазії гравців, загадуючи асоціації одне одному. Якщо ви вирішите купити настільні ігри, подумайте, що саме ви бажаєте розвинути в собі, аби сповна поринути у світ насолоди та пригод.
Підсумувавши, можна з впевненістю сказати, що регулярні ігрові партії з вашими дорогими дідусем та бабусею мають ряд переваг, включаючи покращення спілкування, підвищення настрою, розвиток моторики та когнітивних навичок, стимулювання пам’яті, уваги та уяви, а також вдосконалення стратегічних вмінь. Тож хутчіш обирайте гру у нашому каталозі та проводьте корисні вечори із рідними!