Правила гри Крила

92    Відео
код: 5969

Настільна гра «Крила»: про птахів з азартом і особливою цікавістю

 
Вважаєте орнітологію — однієї з найбільш цікавих і корисних наук? Хочете від ніг до голови зануритися у захоплюючий і дуже різноманітний світ птахів? Давно мріяли стати справжнім знавцем або просто спостерігачем за птахами? Тоді ця гра про колекціонування пернатих створена спеціально для вас.

Елізабет Харгрейв з командою креативних художників попрацювала на славу, і результат не змусив себе довго чекати. Сьогодні настільна гра «Крила» користується популярністю в багатьох країнах світу, включаючи Україну.

Якщо у двох словах описати суть ігрового процесу, то виглядає це приблизно так: ви стаєте власником природного заповідника та робите все можливе для того, щоб він процвітав. Поповнюйте колекцію рідкісних пернатих, вирішуйте поставлені завдання і заробляйте бали.

Що саме потрібно робити?

  1. Розміщувати різні види птахів у комфортних ареалах.
  2. Отримувати цінний і корисний атрибут — пташині яйця.
  3. Здобувати корм для птахів у спеціальній годівниці.
  4. Розводити якомога більше унікальних пташок, тим самим збільшуючи свою колекцію.
  5. Втілювати в життя не лише стандартні, але й секретні завдання.
 
Ваш заповідник виявився найуспішнішим? Значить, ви обійшли всіх опонентів і перемогли!
 

З чого складається гра

 
У комплекті ви не знайдете нічого зайвого — тут усе на своїх місцях і в потрібній кількості. Відкриваючи коробку, ви побачите:
 
  • жетон першого гравця;
  • 8 жетонів цілей;
  • 103 жетони корму;
  • 40 фішок дій (дерев’яних);
  • 5 кубиків;
  • 75 фігурок яєць;
  • 26 карт бонусів;
  • 170 карт птахів;
  • блокнот для підрахунку балів;
  • годівницю;
  • 5 заповідників;
  • авіарій (великий вольєр для пернатих);
  • планшет цілей;
  • правила і додаток.
 

Правильна підготовка — запорука успіху!

 
Підготовчі заходи складаються з двох окремих етапів. Перший — це загальна підготовка, другий — конкретно підготовка гравців. Кожен з них має свої тонкощі й особливості.
 

ЗАГАЛЬНА ПІДГОТОВКА

 
  1. Перемішайте карти із зображенням птахів, залиште колоду біля авіарію і викладіть туди 3 карти лицьовою стороною вгору.
  2. Усі фігурки яєць і жетони корму складіть в одне місце, щоб вони були доступні кожному гравцеві.
  3. Візьміть кубики і киньте їх всередину годівниці.
  4. Визначіться з метою гри і розмістіть планшет цілей відповідною стороною вгору. Блакитна сторона призначена для новачків (мінімальне суперництво, 1 бал за кожен цільовий об’єкт). Зелена сторона — для класичної гри (більш жорстка конкуренція, 3 призових місця для кожної цілі).
  5. Перемішайте двосторонні жетони цілей, помістіть по одному жетону в порожні клітини планшета цілей. Решта жетонів поверніть до коробки.
  6. Ретельно перемішайте колоду з картами бонусів і залиште її на поверхні ігрового столу.
 

ПІДГОТОВКА ГРАВЦІВ

 
  1. Кожному з гравців потрібно взяти заповідник, 5 жетонів корму (по одному кожного виду), 5 будь-яких карт птахів, 2 бонусні карти, 8 одноколірних фішок дій.
  2. На руках повинно бути до 5 карт птахів і за кожну потрібно скинути 1 жетон корму. Яку кількість карт залишати, вирішуйте самі. Кориснішими є карти з коричневими властивостями.
  3. Вибравши одну карту бонусу, потрібно скидати іншу. При прийнятті рішення, якого птаха залишити, це особливо важливо.
  4. Жетон першого гравця передається тому, хто починає гру. Вибирають його жеребом або за домовленістю.
 

Детальніше про саму гру

 
Весь ігровий процес триває 4 раунди. Ходять гравці по черзі і, як правило, за годинниковою стрілкою. Робити це можна до тих пір, доки всі не використають доступні фішки.
 

ЯКИМ ЧИНОМ ПРОХОДИТЬ ГРА

 
За один хід гравець виконує лише одну дію, котра відображається у лівій частині заповідника:
 
  • зіграти з руки карту птахів;
  • отримати корм і активувати властивості лісових пернатих;
  • покласти яйця і активувати властивості жителів степу;
  • взяти карти птахів і активувати властивості болотних птахів.
 
Щоб поселити пташку (зіграти карту з руки), досить розмістити фішку дії в заповіднику над відповідною колонкою. Розміщення такої карти супроводжується певними витратами (корм, яйця). Є карти з написом: «При розіграші». Скористайтеся цим.

Дії «Отримайте корм», «Покладіть яйця», «Візьміть карти» виконуються в 3 етапи:

  1. Вибрати ареал у заповіднику, розмістити фішку дії в крайній лівій чарунці (вільній) і отримати нагороду.
  2. Перемістити фішку дії з правої частини в ліву, при необхідності застосовуючи коричневі властивості.
  3. Провести фішку дії з пункту А в пункт Б (в ліву частину заповідника) і залишити її на своєму місці.
 

ЗАКІНЧЕННЯ РАУНДУ

 
Раунд завершується за умови, що всі учасники ігрового процесу розмістили всі свої фішки дії. Порядок реалізації задуманого наступний:
 
  • позбудьтеся від фішок дії в заповіднику;
  • підрахуйте зароблені бали;
  • скиньте відкриті карти птахів, замініть їх новими з колоди;
  • віддайте жетон першого гравця наступному щасливчику (за годинниковою стрілкою).
 
Результат на планшеті цілей найзручніше відзначати однією з фішок дії. Кількість таких фішок зменшується на одну з кожним раундом. У першому раунді доступно 8 ходів, у другому раунді — 7 ходів, у третьому — 6, у четвертому — 5.
 

ФІНАЛ ГРИ

 
Після четвертого раунду гра закінчується. Вам залишається лише зробити відповідні записи у блокноті для підрахунку балів. Щоб дізнатися, хто переміг, пробіжіться за наступними пунктами:
  • бали за карти птахів із заповідника;
  • бали за бонусні карти;
  • бали за цілі раундів;
  • по одному балу за кожне яйце, жетон корму, карту під картою пташки.
 
Чим більше балів ви набрали, тим краще — значить, у вас є всі шанси стати успішним власником заповідника і переможцем гри. Якщо у декількох учасників однакова кількість балів, перемагає той, хто зумів зберегти більше жетонів корму.
 

Поговоримо про головне — про дії

 

Дія №1: граємо карту пташки з руки

 
На кожній карті прописані вимоги щодо типу корму і ареалу. Їх і вартість розіграшу в яйцях потрібно обов’язково враховувати при бажанні зіграти карту з руки. Зіграти можна лише в тому випадку, якщо вам під силу її повністю оплатити.

Щоб успішно пройти цей етап, керуйтеся простим, але дуже важливим алгоритмом:

  1. Виберіть карту і розмістіть фішку дії над тією колонкою, де оселиться птах. Якщо з оплатою виникли проблеми, можна скинути яйця іншого птаха. У 2-3 колонки мешканець може бути розміщений за одне скинуте яйце, у 4-5 колонки — за 2 яйця.
  2. Правильно використовуйте різновиди кормів, яких, до речі, 5: гризуни, риба, безхребетні, фрукти і зерна. Деякі птахи їдять будь-який корм, про що зазначено на карті. Іноді птахам не потрібен корм для поселення. Граючи карту з руки, можна скидати 2 інших жетони замість одного, якого немає.
  3. Розмістіть карту пташки у боковій незайнятої клітці зліва в потрібному ареалі, яких 3: болото, степ, ліс. Якщо птах універсальний, розміщуйте його на свій розсуд. Але в кожному ареалі має жити не більше 5 пернатих.
  4. Застосовуйте властивість карти «При розіграші». Рожеві та коричневі властивості на даному етапі втрачають актуальність.
 
ВАЖЛИВО! При дії «Зіграйте птаха» деякі пташки не активуються.
 

Дія №2: отримуємо корм і активуємо властивості лісових птахів

 
Поселити нових птахів у заповіднику можна при наявності корму. За допомогою спеціального кубика в годівниці ви визначаєте тип корму і періодично поповнюєте запаси. Щоб отримати корм, потрібно зробити наступне:
 
  1. Розмістити фішку дії на крайню вільну клітинку зліва в ряду «Отримайте корм», вибрати стільки кубиків, скільки вказано в клітці, отримати потрібну кількість жетонів корму. Далі кубик вилучається з годівниці і кладеться на стіл (1 жетон = 1 кубик). Жетони корму залиште біля заповідника, від інших гравців їх приховувати не потрібно. Якщо на межі кубика випадає подвійне значення корму, обирайте один.
  2. Взяти додатковий корм можна тоді, коли фішка дії виявилася на клітці з бонусним обміном карти на корм. Скидається тільки 1 карта, і ця дія не є обов’язковою.
  3. Активувати коричневі властивості карт лісових птахів справа наліво. Це також робиться за бажанням. Досить завершити хід і поставити фішку дії на початок ряду «Отримайте корм».
 
ВАЖЛИВО! Годівниця не може бути порожньою. Як тільки це сталося, знову киньте в неї 5 кубиків. Обмежень щодо запасів корму немає.
 

Дія №3: кладемо яйця і активуємо властивості степових птахів

 
Дія «Зіграти пташку» частково оплачується яйцями, а також вони враховуються під час підрахунку фінальних балів. Відповідно, зайвими вони точно не будуть. Щоб їх покласти, зробіть так:
 
  1. Отримайте певну кількість яєць при розміщенні фішки дії на вільну крайню клітинку зліва в ряду «Покладіть яйця». Розміщуючи фігурки яєць на карту пташки, враховуйте максимальний розмір кладки (зайві яйця скидаються). Яйця залишаються на своєму місці хоч всю гру — рівно до того моменту, доки ви не вирішите їх прибрати. Кілька яєць можна розділити між різними птахами. Якщо запаси фігурок закінчилися, замініть їх чимось іншим.
  2. Візьміть бонусні яйця, поставивши фішку дії на клітину з додатковим обміном корму на яйце. Пам’ятайте, що 1 жетон їжі = 1 яйце. Робиться це виключно за бажанням гравця.
  3. Активуйте коричневі властивості степових птахів справа наліво, якщо є така необхідність. Хід завершується, коли ви розміщуєте фішку на початку ряду «Покладіть яйце».
 
ВАЖЛИВО! У грі присутні 4 різновиди гнізд: наземне, дупло, чаша, платформа. Нестандартні гнізда позначаються зірочкою, і вони вважаються універсальними.
 

Дія №4: беремо карти птахів і активуємо властивості болотних пернатих

 
Таким чином ви приманює нових жителів свого заповідника. В цьому напрямку працюють і карти з колоди, і карти з авіарію. Щоб взяти карти, потрібно зробити кілька кроків:
 
  1. Розмістити фішку дії на незайняту клітинку зліва в ряду «Візьміть карти птахів» і взяти карти. Обмеження тут відсутні.
  2. Обзаведіться додатковою карткою, поставивши фішку дії на клітинку з бонусним обміном яйця на карту. 1 яйце = 1 карта. Це необов’язковий крок, його можна і не робити.
  3. Активувати коричневі властивості болотних птахів в порядку справа наліво. Робиться це за бажанням. Після завершення ходу розмістіть фішку в початок ряду «Візьміть карти».
 
ВАЖЛИВО! Не потрібно поповнювати авіарій миттєво, це можна зробити і після завершення ходу. Якщо в колоді птахів більше немає карт, сформуйте нову колоду зі скинутий карт, ретельно їх перемішавши. По завершенню кожного раунду варто скидати карти із авіарію і замінювати їх трьома новими.
 

Вивчіть властивості птахів

 
За властивостями всі птахи у настільній грі «Крила» діляться на 3 групи: коричневі властивості, рожеві і безбарвні. І ось у чому їх відмінності.

КОРИЧНЕВІ ВЛАСТИВОСТІ. Вони активуються у порядку справа наліво в тому випадку, коли використовується відповідний ареал. Ви зможете запасати жетони корму, передавати їх птахам і заробляти на них бали в кінці гри. На картах вказані різні позначення. Наприклад, є символ хижого птаха або пернатих, схильних до формування зграї. Важлива особливість — розмах крил. За нею легко відрізняти характеристики одного птаха від характеристик іншого.

РОЖЕВІ ВЛАСТИВОСТІ. Ними можна користуватися навіть під час ходу суперника, але робіть це не більше одного разу між двома своїми ходами. Щодо суті дії і способу активації бажано заздалегідь повідомити іншим учасникам гри. Опоненти зобов’язані нагадувати про те, що у когось має спрацювати рожева дія.

БЕЗБАРВНІ ВЛАСТИВОСТІ. Вони доступні гравцям лише під час розіграшу карти птаха. Повторного застосування у них немає. На жаль, такі правила.

Раунд закінчився. Що далі?

 
Усі гравці з нетерпінням чекають завершення раунду з однієї простої причини: настає довгоочікуваний етап підрахунку балів. Про успіхи учасники повідомляють через планшет цілей. Врахуйте той факт, що він двосторонній — кожна сторона має свої правила підрахунку балів.

ЗЕЛЕНИЙ ПЛАНШЕТ. Відзначайте призові місця, підрахувавши у кінці раунду кількість цільових об’єктів. Якщо у вас рівна кількість балів, розміщуйте фішки на оспорюване місце, а нагороду за наступні скасовуйте. В наявності повинен бути мінімум один цільовий об’єкт, щоб отримати необхідні бали.

БЛАКИТНИЙ ПЛАНШЕТ. Вказуйте на цій стороні кількість цільових об’єктів — від 0 до 5. Коли раунд закінчиться, підведіть підсумки. За один об’єкт надається один бал, але в загальній сумі їх повинно вийти не більше п’яти. Результати відзначаються фішками дії. Якщо цільового об’єкта немає, розмістіть фішку на позначці нуль.

Більш детально з правилами гри можна ознайомитися за посиланням українською чи англійською мовою. Також тут ви можете заванатажити блокнот для запису переможних балыв.

2499грн.

   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись