Фінансова грамотність в настільних іграх

 

Фінансова грамотність — одна з найважливіших навичок, про які не розповідають у школі. Це та річ, яку кожна людина вивчає індивідуально, шляхом спроб й помилок. Таким чином в житті кожен з нас зустрінеться з безліччю речей, що допоможуть у розвитку такого неймовірно потрібного скілу. На цей розвиток впливає геть усе — від обманів на ринках до навіть настільних ігор. Настілки в більш м'якій та ефективній формі можуть сформувати потрібні знання та навички, щоб виховати у людині фінансову грамотність. Пропонуємо розглянути як саме настільні ігри допомагають з фінансовою грамотністю.
 

Карти на руках


У багатьох настільних іграх існують механіки пов'язані з картами, які гравці використовують під час гри. Часто ці картки лімітовані й мають ключову роль у перемозі. Саме тому так важливо грамотно використовувати їх силу, усі ці ігри починаючи зі звичайного дурня, закінчуючи картковими стратегіями можуть навчити як саме потрібно використовувати ресурси(у цьому контексті карти). Якщо брати більш просунуті настільні ігри — гарним варіантом стане настільна гра Маленька факторія. В ній окрім менеджменту ресурсів у вигляді карт, ви також маєте слідкувати за загальним «ринком». Ви будете намагатись побудувати свій рушій, який буде допомагати вам швидко й ефективно заробляти переможні бали. А робити ви це будете шляхом обміну карток. Дешевші картки ви будете використовувати, щоб здобути картки дорогого ґатунку, а дорогі картки можна продати, щоб купити ресурси дешевше. Таким чином у маленькій картковій грі схований потенціал справжньої економічної стратегії. У Маленькій факторії ви будете слідкувати за своїми картками, а також вигадувати, яким саме чином ви будете досягати своєї перемоги. Кожен хід ви будете приймати рішення: обміняти ресурси на щось дороге чи продати й підготуватись до іншого ходу. Усе це допоможе у формуванні навички фінансової грамотності. 

 


Менеджмент ресурсів, та до чого тут пиво?


Якщо занурюватись ще глибше у тему розвитку фінансової грамотності через настільні ігри, то існує цілий пласт настілок, які розкривають тему грамотного використання фінансів та ресурсів. Апогеєм цих ігор є жанр економічних стратегій. Виходячи навіть тільки з назви жанру, можна зрозуміти, що ці ігри в основному сфокусовані на економіці та стратегії. А це саме те, що потрібно для прокачування навички фінансової грамотності. У цих іграх вашою ціллю зазвичай буде отримати найбільшу кількість переможних балів, проте шляхів досягнення цієї мети може бути велика кількість. Пропонуємо вам розглянути приклад економічної стратегії, яка обов'язково зможе вплинути на розвиток фінансової грамотності.

Brass: Бірмінгем. Якщо вас зацікавило до чого взагалі пиво у заголовку, то відповідь досить проста — настільна гра Brass: Бірмінгем. Ця настільна гра на момент написання статті знаходиться на першому місці найбільшого ресурсу по настільним іграм BGG. Й вона там неспроста, ця фантастична економічна стратегія завоювала серця багатьох гравців своїми нестандартними та унікальними ігроладними особливостями. У Брасі ви перенесетесь у часи індустріалізації Англії й візьмете участь у формуванні мануфактур, розбудові морських та залізничних шляхів, а найголовніше — продажі й виготовлені пива. Якщо без жартів, то Брас це доволі комплексна настілка, у якій дуже важлива грамотний розподіл усіх ресурсів, одним з яких будуть гроші. Окрім карток, вугілля, мануфактур і тд. у грі присутні гроші, які використовуються на кожному кроці. Нічого так не вчить розпоряджатись справжніми фінансами, як фінанси у настілці. Адже в них ключ до перемоги. Крім заробітку й витрат грошей у настільній грі Brass: Бірмінгем також присутній банк, з яким ви безпосередньо будете взаємодіяти, якщо відчуєте потребу у позиці.

Окрім виготовлення власних ресурсів(які зможуть використати усі гравці), ви також можете взаємодіяти з ринком. Беручи звідти ресурси й продаючи назад ви та зможете побудувати такі важливі торговельні шляхи, від мануфактури до продажу. Це також суттєво впливає на загальне розуміння економіки. Якщо ви давно хотіли спробувати економічну гру, яка допоможе вам зануритись у тонкощі фінансового менеджменту, обов'язково зверніть свою увагу на Brass: Бірмінгем.

 

Фактор Монополії


Говорячи про фінансову грамотність та настільні ігри важко оминути одну з культових настілок — Монополію. Її ефект на світ настільних ігор важко описати словами, але для нас зараз найважливіше те, що це економічна стратегія. Звичайно, багато людей мають негативні асоціації з Монополією, адже неможливо уявити той біль, від моментального банкрутства, яке сталось через погане число на кубику. Проте, Монополія це настільна гра яка максимально сфокусована на грошах в ній це ваш єдиний та основний ресурс. Це й сприяє вашому розвитку фінансової грамотності, адже це практично єдиний аспект, який гравець напряму контролює. Правильно використовуючи можливості та приймаючи правильні рішення щодо витрат свого бюджету ви зможете перемогти, не без допомоги удачі звичайно. 
Крім цього, монополія та подібні настілки вчать формувати власний капітал та надалі розпоряджатись бюджетом. Після десятка партій в монополію ви не обов'язково станете відомим бізнесменом, проте якісь аспекти розуміння, як працюють різні моделі бюджету зможете отримати. 
 

Настільні ігри справді навчають фінансовій грамотності? 


Відповідь і так і ні, настільні ігри справді можуть допомогти у розвитку цієї навички, а також сформувати певні розуміння в легкій, ігровій формі. Проте фінансова грамотність це комплексна річ, якій важко навчитись, сфокусувавшись тільки на настілках, для цього необхідно читати відповідну літературу, слухати відповідні матеріали та звичайно-ж мати життєвий досвід. Саме він й стане вирішальним у цьому питанні. 

Настільні ігри — різноманітні та можуть справді бути корисними у розвитку великої кількості навичок. Це саме той інструмент, про який кажуть: «Суміщати приємне з корисним». 
 
Інші записи
Левада. Історія створення найкращої сімейної настільної гриЛевада. Історія створення найкращої сімейної настільної гриНастільні ігри з котиками: частина другаНастільні ігри з котиками: частина другаІгромаг на Книжковій країніІгромаг на Книжковій країніЗбір для джедаїв ППОЗбір для джедаїв ППОБлагодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Благодійна ігротека в клубі «Ігромаг»: збір для фонду «Добрі донати»Ігротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагІгротеки березня від клубу настільних ігор ІгромагСередньовіччя в настільних іграхСередньовіччя в настільних іграх14 лютого: що подарувати коханим?14 лютого: що подарувати коханим?Все що потрібно знати про Dungeon and DragonsВсе що потрібно знати про Dungeon and DragonsЗвіт новорічного флешмобуЗвіт новорічного флешмобуІгротеки лютогоІгротеки лютогоГуцульські ігротекиГуцульські ігротекиНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуНастільні ігри про космос: відправляймось у пригодуТОП карткових ігор: для двох чи компаніїТОП карткових ігор: для двох чи компаніїКлуб настільних ігор: розклад на січеньКлуб настільних ігор: розклад на січеньЗ Новим Роком 2024!З Новим Роком 2024!Плани видавництва на 2024 рікПлани видавництва на 2024 рікЗвіт видавництва за рікЗвіт видавництва за рікЗвіт благодійності за рікЗвіт благодійності за рікВітаємо зі святом Різдва Христового!Вітаємо зі святом Різдва Христового!Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Графік роботи на Різдво та Новий рік 2023-2024Розклад пʼятничних ігротек в грудніРозклад пʼятничних ігротек в грудніЯк обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Як обрати найкращі подарунки на Новий рік та Різдво?Ігромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгромаг на Book Weekend та Всі. СвоїІгротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Ігротека в книгарні-кав’ярні «Моя книжкова полиця»Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Поздоровляємо з Днем Збройних Сил України 2023!Запас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівЗапас на зиму з літа: настільні ігри для комфортної гри під час блекаутівНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняНастільні ігри в жанрі детектив: новинки і передзамовленняІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагІгротеки місяця з іграми з Ессену в Клубі ІгромагЯк з’явилась перша настільна гра?Як з’явилась перша настільна гра?


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись