З моменту відкриття закону про періодичність хімічних елементів Менделєєвим минуло 150 років. На честь цієї знаменної події в 2019 році світ побачила настільна гра Periodic: A Game of The Elements, яка створена Genius Games, видавництвом, що популяризує ігри про фізичні і хімічні процеси в простій і цікавій формі.Тип: розвиваюча настільна гра, збір сетів
Видавець: Ігромаг (Україна), Genius Games (США)
Тривалість гри: 40
Кількість гравців: 2-5
Вік: 10+
Мова: українська
Ознайомитися з правилами можна тут
Periodic: Гра елементів (Periodic: A Game of The Elements) - це українська локалізація чудової стратегії, в якій учасникам треба буде пересуватися по таблиці Менделєєва і збирати сети з її елементів.
Як ви вже здогадалися, ігрове поле
Periodic є всім відомою періодичною системою, хімічні елементи якої поділяються на різні групи за своїми сімействами і властивостями. А картами цілей є різні сполуки існуючих елементів.
На початку партії всі гравці отримують найнеобхідніше для досліджень: кубики досліджень обраного кольору, фішки мікроскопів, які розміщуються на карти сімейств елементів, фішки колб, які відображають переміщення гравців по ігровому полю, диски, які вирушають на трек наукових досліджень, і невелику кількість токенів енергії. Крім того, кожному учаснику дістаються три секретні карти наукових задач, що приносять додаткові переможні бали наприкінці гри.
У свій хід гравець може виконати одну з двох дій: переміститися по полю кілька разів, витрачаючи енергію, або ж переміститися один раз, забравши всю накопичену енергію в комірці цього переміщення.
Обравши першу дію, гравець може витратити одну одиницю енергії, поставивши її на комірку періодичної властивості, щоб мати змогу переміщувати колбу. Всього таких правил переміщення в грі чотири. І, хоча вони мають наукове пояснення, сформулювати їх можна доволі просто:
- Перемістити фішку колби ліворуч або праворуч на відстань до п'яти клітинок відповідно до атомного числа елемента;
- Перемістити фішку вгору і/або праворуч на відстань до п'яти клітинок;
- Перемістити фішку вниз і/або ліворуч на відстань до п'яти клітинок;
- Перемістити фішку вниз і/або праворуч на відстань до п'яти клітинок;
- Перемістити фішку вгору і/або ліворуч на відстань до п'яти клітинок.
Елемент, на якому опиниться колба, вважається дослідженим. Гравець закриває своїм кубиком цю речовину на картці мети. Кожне наступне переміщення в цей же хід буде коштувати гравцеві вже не одну, а дві одиниці енергії.
Як тільки всі елементи на картці мети виявляються закриті кубиками одного гравця, учасник наукової гонки забирає її собі. Чужі кубики з неї повертаються власникам з бонусними балами за спільне дослідження.
Розмістивши колбу в кінці ходу на групу властивостей елементів, яка знаходиться наступною, після тієї на якій стоїть мікроскоп, гравець може перемістити його на іншу карту сімейств, таким чином просунувшись по треку наукових досліджень. А в кінці партії науковий прогрес нарівні з отриманими картами цілей приносить переможні бали.
Periodic: Гра елементів (Periodic: A Game of The Elements) - це весела і динамічна гра з незвичайною науковою тематикою, яка потішить всіх школярів, які вивчають хімію, а також змусить їх батьків пригадати курс цього предмета!
Комплектація настільної гри «Periodic: Гра елементів (Periodic: A Game of The Elements)»:
- 32 карти цілей:
- 9 зелених;
- 9 синіх;
- 7 фіолетових;
- 7 рожевих.
- 8 карт сімейств елементів (по 1 карті для кожного сімейства)
- 12 карт наукових задач
- 11 фішок цілей:
- 2 зелені;
- 3 сині;
- 3 фіолетові;
- 3 рожеві.
- 28 жетонів лабораторії:
- 12 номіналом 3 ПБ;
- 10 номіналом 5 ПБ;
- 6 номіналом 15 ПБ.
- Компоненти гравців:
- 30 маркерів дослідження (по 6 маркерів кожного кольору для кожного гравця);
- 5 фішок колб Ерленмеєра (по одній кожного кольору для кожного гравця);
- 5 фішок мікроскопів (по одній кожного кольору для кожного гравця);
- 5 дисків (по одному кожного кольору для кожного гравця).
- 12 жетонів нагород:
- 3 «+ 3 клітинки»;
- 3 «Безкоштовна властивість»;
- 3 «Перейти до…»;
- 3 «Заберіть 2 енергії».
- 24 жетони енергії
- 1 Ігрове поле
- Правила
- Буклет наукових аспектів гри
Якщо Вам сподобалася ця гра, ми рекомендуємо поглянути на «
Вірус», а також на «
Мікросвіт: Біологія клітини».
Катерина (07-05-2024 | 12:28)
Альона (02-10-2023 | 16:23)Геніальна гра!) Коли син почав в школі знайомитися з елементами, то вирішали купити Періодік. Не для того щоб до дому перенести школу, а навпаки, щоб гра була в школі) Щоб наука асоціювалась з чимось веселим та цікавим. Щоб нові слова пізнавали граючись)
Дуже цікава гра для дорослих. Дуже корисна для школярів) грати на періодичної системі елементів - це оригінальне рішення)
+ Корисна
Пізнавальна
Цікава
Тактільна
Гарна
Яскрава
- Треба час на підготовку до гри
Треба багато місця
Доброго дня, Катерино!
Дякуємо за вашу круту ініціативу та, що поділились з нами таким чудовим досвідом навчання в грі!
Бажаємо вам відкрити ще чимало наукових таємниць:)
Вистачило тільки одного погляду для виникнення між нами справжньої хімії. Серце здійснює шалені стрибки, щоб якнайшвидше дістатися омріяної цілі - зібрати необхідні елементи, які зроблять сплав наших стосунків більш міцним. Іноді дістатися елементів легко, іноді для цього треба витратити багато енергії. Але воно того варте.
Ольга (02-01-2023 | 09:13)Насправді дуже цікава гра. Часто, коли хочеться в щось зіграти і не знаємо у що, обираємо Періодік. Бігаємо по таблиці елементів, виконуємо завдання. Іноді допомагаємо одне одному, іноді робимо все, щоб конкурент програв.
Гарне ігрове поле. Дуже класні компоненти. Ви на висоті
+ +
- -
Доброго дня, Альоно!
Дякуємо вам за такий розгорнутий відгук на цю чудову й пізнавальну сімейну стратегію)
Придбала гру ще пару років тому на передзамовленні локалізації, але чомусь вона не дуже зайшла, пару разів зіграли та відклали, а тут молодша донька (найвідданіша моя партнерка з настолок) доросла до 10 років, вирішили ще разочок спробувати і тут вже ми зацінили гру по повній. Класний і доволі простий геймплей, в якому однак потрібно враховувати одразу всю ситуацію на полі у себе і у суперників. Інколи інші гравці можуть наламати заробляння балів, а інколи можна "наслідити" на різних наукових задачах і, не виконуючи їх повністю, також непогано підзаробити на жетонах лабораторій) Однозначно крутезна гра, хоча і знайшла місце в наших серденьках не одразу)
Роман (08-05-2021 | 01:32)+ цікава, простий геймплей, доволі швидка, локалізація просто фантастично крутезна!
- спершу складнувати розбіратися з правилами
Вітаємо, Ольго!
Ми дуже втішені, що гра вам сподобалася, хай і не одразу :)
Гарних вам партій!
Крута стратегія з зануренням у світ хімії. Легко розібратися з правилами
Вікторія (15-07-2020 | 23:35)- постійно програю дітям )))
Доброго дня. Романе!
Дякуємо Вам за відгук, адже саме з такою метою гра була створена, легко і граючи, занурювати у багатогранний світ хімії.
Бажаємо вдалих партій!
Коли хочеться позмагатися наввипередки, завжди сідаємо грати в "Періодику" :) Крім того, ця гра дуже гарно виглядає і кожного разу відчуваєш себе крутим, стильним хіміком :))) ????????????????
Роман (12-02-2020 | 19:49)Дякуємо за відгук! :)
Чудовий варіант навіть для шкіл, аби в легкій ігровій формі провести серію вступних уроків в курс шкільної програми з хімії, що для багатьох учнів може стати поворотним моментом в успішності з цього предмету.
+ Хороша якість компонентів
- Не виявлено
Згодні з Вами :)