Настiльна гра The Castles of Tuscany / Замки Тоскани

2    Відео
код: 6769
 Тоскана… Колиска безлічі митців, не дивно, що вона вражає своєю архітектурою і манить до себе мандрівників з усіх куточків світу. Спробуйте взяти участь в розбудові Тоскани разом з Штефаном Фельдом, творцем вже знайомих вам «Замків Бургундії» в новій грі видавництва Alea, The Castles of Tuscany.

Тип: стратегія, промисловість, виробництво, ренесанс
Видавництво: Ravensburger (Німеччина)
К-сть гравцiв: від 2 до 4 гравців
Час гри: від 45 до 60 хвилин
Вiк: від 10 років
Мова: англійська, мовонезалежна

Ознайомитися з правилами можна тут

В The Castles of Tuscany гравці стають підприємливими дворянами, які прагнуть розширити свої володіння, інвестуючи в сільську місцевість задля видобутку природніх ресурсів.

 

Ігровий процес


 Гра продовжується протягом трьох раундів. Кожен раунд грається однаково. У свій хід ви можете виконати одну з трьох дій:
  • взяти один шестигранний тайл-частину поля з восьми доступних
  • взяти карту
  • розмістити попередньо припасений тайл на карті регіону

 Щоб розмістити тайл, ви повинні мати дві однакові карти того ж кольору, що і тайл, який ви збираєтесь розіграти. Будь-яку картку кольору можна замінити на дві однакові карти іншого кольору або на одного робітника. Кожне розміщення тайла дає вам певний бонус: взяти ще одну карту, отримати жетон робітника, безкоштовно розмістити наступний тайл тощо).

Якщо тайл, який ви щойно розмістили, закрив певну кольорову зону в регіоні, ви отримуєте бонусні бали відповідно до розміру області, яку ви завершили.

Вісім доступних плиток щоразу поновлюються із крайньої лівої з трьох стопок тайлів гравців тим гравцем, який щойно зробив хід. Коли одна зі стопок закінчилася, гравці дограють коло, щоб кожен зробив однакову кількість ходів і завершують раунд. Після цього починається підрахунок балів.

 

Підрахунок балів


 Підрахунок балів ведеться по двох треках навколо голови лева – стилізованої дверної ручки. Зовнішній зелений трек – для балів, які ви заробляєте під час раунду, якщо не вказано інше. Після завершення раунду, гравці додають загальну кількість переможних балів, яку кожен відмітив на зеленому треку, до рахунку на червоному треку.

Після закінчення трьох раундів, переможцем обирається той гравець, який набрав найбільшу кількість балів.


 Спочатку може здатися, що The Castles of Tuscany є продовженням чи навіть заміною гри «Замки Бургундії». Вирішувати, звісно, вам, але на нашу скромну думку, The Castles of Tuscany схожа на полегшену версію свого попередника. Геймплей спрощений, і, відповідно, ви витрачаєте менше часу на приготування до гри, та й за рахунок того, що кількість раундів менша, грається вона трохи швидше в порівнянні з тими ж «Замками Бургундії».


 The Castles of Tuscany – чудовий вибір для знайомства з іграми Штефана Фельда. Легкі правила, проста механіка, але достатньо поворотів, щоб вийшла стратегія, яка задовільнить навіть досвідчених гравців.

Комплектація настільної гри «The Castles of Tuscany»:

  • 8 частин поля (з більш ніж 170-ма елементами)
  • 150 карт
  • 42 дерев'яних елементи
  • правила
Додати відгук

Сергей (20-11-2023 | 17:03)


Стосовно поганої вирубки компонентів у попереднього коментаря - в моїй копії вирубка була ідеальна , ніяких зауважень

Я фанат Замків Бургундії, багато раз грав в цю настільну гру в онлайні (більше 1000 партій), і це моя сама улюблена гра. І я довго думав, чи треба мені в колекцію більш простіша версія улюбленої гри)) Виявилося , що однозначно треба. Замки Тоскани це не клон Бургундії, а самодостатня гра , яка має певні схожі елементи, але дійсно більш швидка і простіша, що не є мінусом, адже поріг входження тут мінімальний. Мені дуже подобається в Тоскані , що перед початком гри гравці самі створюють собі поле для заповнення. Хоч там і не мега круті варіації, але сам факт. Тут механіка дуже проста - одна дія за хід (ну і ще може бути одна додаткова за шахту). І получається є така собі певна гонка, адже до кінця гра таймером слугують три персональні стопки тайлів кожного з гравців, і вам вигідно брати тайли з поля, щоб викласти свій персональний тайл замість нього, що автоматично наближує кінець раунда.

Тут ще цікавий підрахунок переможних балів. Ви отримуєте бали в кінці раунда (всього їх три), і наприклад отримавши 5 балів в першому, ви їх додаєте на треку раунду і на загальному треку балів - тобто тут два треки переможних балів (але ж цей Фельд, завжди щось придумає таке =) В другому раунді ви можете набрати ще 5 очків, але до загального трека ви додасте 5 за перший раунд і 5 за другий. Тобто получається вам вигідно закривати невеликі зони в першому раунді, адже бали за них ви додасте тричі - в кінці першого, другого і третього раунду.

Ще сподобалося оформлення. На мою думку якби замки бургундії були так оформлені - то було б ідеально. Ювілейне видання замків трошки на мій смак перенасичене кольорами. А в Тоскані мені здається чудовий баланс кольорів
+ Якісний єврогейм з простими правилами, але правильним рівнем рандому і стратегічності
- Все таки Замки Бургундії краще :)
Доброго дня, Сергію!
Ми вражені вашим великим, корисним та розгорнутим відгуком. Майстер розклав все по поличках:)
Дякуємо та бажаємо отримувати лише позитивні емоції від ігор!

Анатолій (30-10-2023 | 15:25)


Досить довго вагався "брати" чи ні, оскільки маю "Замки Бургундії", що посідають один з найвищих щаблів в моїй колекції. В результаті "взяв", зіграв 2 партії на 2-х поспіль з різними гравцями. Сказати, що гра сподобалася, це нічого не сказати! На відміну від "Замків" в "Тоскані" лише 1 дія в опонента, відповідно ходи просто мегашвидкі. Також в "Тоскані" я не відчув жодного разу "патову" ситуацію. Наприклад в "Бургундії" часто й густо випадає дубль на кістках і ти вимушений дорогоцінний кубик міняти на 2-х робітників; або ж наприкінці раунду, коли вже майже всі тайли розібрані, а решта, що лишилися тобі просто не потрібні, ти знову вимушений як не обмінювати кубик так продавати товари. Так "Тоскана" легша, не така глибока, але ж це чудово: не потрібно новачкам тлумачити значення майже кожного тайлу, оскільки весь опис в гравця на планшеті, "перед очима". Прикро лише, що погана вирубка !
+ Швидкість партії
Глибина гри
Атсосферність
Легкі правила
- Дуже погана якість вирубки компонентів
Доброго дня, Анатолію!
Щиро дякуємо вам за такий детальний, цікавий та об'ємний відгук!
Бажаємо вам неймовірних та швидких партій в сонячній Тоскані)


   UA | RU

Програма лояльностіМоє замовленняСтатуси проєктівХочу локалізаціюКлуб ІгромагПартнерамОплата і доставкаОбмін та повернення товаруКонтакти

Мій кабінетCписок бажань

м. Київ, вул. Івана Франка, 12(095) 589-03-97(067) 589-03-97(093) 589-03-97 Пн-Пт: 10:00-20:00 | Сб-Нд: 12:00-18:00
  
Знижка 10% на перше
замовлення при реєстраціїЗареєструватись