Ви берете на себе роль людини Кам'яної доби. Починаючи з архаїчних інструментів, ви збираєте дерево, камінь і золото, щоб досягти вищого рівня знань і побудувати міцніші споруди. Через дефіцит ресурсів ви повинні змагатися за обмежену кількість місць на дошці, які їх виробляють, а також збирати їжу, щоб нагодувати своє зростаюче плем’я. Завдяки старанності та проникливості ви можете прокласти свій шлях через перші дні зафіксованої історії та побудувати основу людської цивілізації. Тип: єврогейм, сімейна, економічна, розташування міплів
Видавництво: Feelindigo (Україна), Z-Man (США)
Кількість гравців: від 2 до 4 гравців
Час гри: від 45 до 60 хвилин
Вік: від 10 років
Мова: мовонезалежна
Ознайомитися з правилами настільної гри Кам'яна доба можна тут
Настільна гра Кам’яна Доба (Stone Age) — це економічна стратегія на виживання для компанії від двох до чотирьох гравців. Вони беруть на себе ролі вождів племен, перед якими стоїть завдання якнайкраще розвинути свої племена для їхнього процвітання. Цього можливо досягти шляхом видобутку ресурсів, виготовлення інструментів, побудови хатин та пізнанням культури. Ці процеси є досить трудомісткими, що і створює основну складність у грі.
Перебіг гри: створення цивілізації
Ігровий процес відбувається наступним чином. Перший гравець виставляє одну або кілька своїх фішок мешканців в одну з локацій та передає хід сусідові зліва. Він виконує ті ж дії, і так по колу. Гравці виставляють фішки до тих пір, поки всі жителі не опиняться на полі.
В наступному етапі перший гравець виконує дії у всіх локаціях, де перебувають його мешканці, та передає хід сусіду зліва, який робить те саме. І так далі до тих пір, поки кожен гравець не виконає всі дії. Після цього гравці годують свої племена. Наприкінці раунду учасник із жетоном першого гравця (наймолодший гравець) передає цей жетон сусідові зліва і починається новий раунд.
Кожен раунд складається із трьох фаз, які проходять за порядком:
- Виставити фішки мешканців. Перший гравець виставляє одну або кілька своїх фішок мешканців в одну локацію на свій вибір або на карту/жетон. Після цього він передає хід сусідові зліва, і той робить те саме. Хід передається по колу, і гравці виставляють фішки жителів доти, доки всі мешканці не опиняться на ігровому полі. Коли до гравця знову доходить черга виставляти фішки мешканців, він не може пропускати хід, якщо у нього ще залишилися невиставлені фішки. Гравець не може ставити мешканців у локацію, де вже є його фішки.
- Виконати дії. Гравці за годинниковою стрілкою, кидаючи кубики виконують дії за допомогою всіх своїх фішок мешканців, які знаходяться в локаціях, на картах та жетонах. У свій хід гравець сам визначає порядок, в якому виконуватиме дії (він може відрізнятись від порядку виставлення мешканців). Виконавши дію за допомогою фішки (фішок), учасник повертає їх на свій планшет. Таким чином, наприкінці ходу всі фішки гравця повертаються на планшет. Дії можна виконувати на таких локаціях як Майстерня ремісника, Ферма, Хатина і т.д.
- Нагодувати племена. Спочатку кожен гравець дивиться, на якому розподілі лічильника землеробства знаходиться його маркер і бере із загального запасу відповідну кількість їжі. Потім кожен гравець повертає до загального запасу 1 їжу за кожну фішку мешканця на своєму планшеті. Невикористані жетони їжі залишаються в особистому запасі гравця.
Кінець гри та підрахунок балів
Гра закінчується в двох випадках:
- якщо карт цивілізації вже не вистачає, щоб заповнити всі 4 комірки на початку раунду (гра закінчується негайно та новий раунд не розпочинається)
- якщо спорожніла хоча б одна стопка будівель (поточний раунд дограють до кінця, включаючи годування племен)
Протягом гри учасники отримують переможні бали за жетони будівель. В кінці гри ведеться підрахунок отриманих карт цивілізації. Кожна карта розділена на дві частини.
- У верхній частині показано, що гравець отримує негайно, як тільки отримує картку.
- У нижній частині показано, що гравець отримує при фінальному підрахунку.
Кожен ресурс приносить по 1 балу.
Варто зауважити, що їжа не вважається ресурсом. Перемагає гравець, який здобув найбільшу суму переможних балів.
У разі нічиєї кожен претендент підсумовує номінали своїх жетонів інструментів, додає до нього кількість своїх фішок мешканців та поділ, на якому знаходиться його маркер на лічильнику землеробства. Ця сума відображає рівень розвитку племені. Перемагає гравець із найвищим рівнем розвитку.
Настільна гра Кам'яна Доба — це знахідка для бажаючих зануритись в атмосферу доісторичних часів, коли технології обробки металом ще не існувало і все створювалось із каменю. Тут ви відчуєте усі складнощі виживання того часу. Спробуйте себе у ролі вождя, якому потрібно вміло розвивати своє плем’я.
Комплектація настільної гри «Кам’яна доба (Stone Age)»:
- ігрове поле
- 4 планшети гравців
- 68 дерев’яних фішок ресурсів
- 48 дерев'яних фігурок
- 63 жетони їжі
- 28 плиток будівель
- 24 жетони знарядь
- 36 карт цивілізації
- 1 маркер першого гравця
- 7 кубиків
- 1 чашка для кубиків
Артур (06-08-2024 | 08:20)
Дуже добротне сімейне євро з кубиками, що робить його простішим для входу новачків, незнайомих з хобі. Правила тематично зрозумілі, а компоненти тактильної приємні. Радує різноманіття карт та їх простота в розумінні одразу після того, як ознайомишся з іконографікою. Присутність інших гравців добре відчувається та візуально дуже добре помітно різницю в залежності від кількості гравців. Гра не надто конфліктна і трохи відчувається її поважний вік. Але круто, що нарешті з'явилась українська локалізація
Володимир (19-11-2023 | 10:23)+ Дружелюбність
Компоненти
Недовгі ходи
- Прямолінійність та взаємодія переважно лише через конкуренцію
Доброго дня, Артуре!
Дякуємо вам за чудовий та детальний відгук на одну з самих відомих, та вже класичних сімейних стратегій світу!
Ми теж радіємо, що нарешті Кам'яна доба солов'їною завітала на наші полички ^^
Бажаємо вашому племені розвитку та процвітання!
Класична гра на розміщення робітників.
Дмитро (09-11-2023 | 00:16)Яскрава, легкі правила, цікава тема. Цю гру можна легко рекомендувати як сімейну або на подарунок людям які тільки почали захоплюватися настілками.
Ну а кубіки додають азарту!
+ Легкі правила
Тема
Оформлення
- Немає
Доброго дня, Володмире!
Ви абсолютно праві - Кам'яний вік - чудовий вибір для новачків, що прийшли до величезного Світу Настільних Ігор)!
Бажаємо вам мирного неба і гарного настрою!
Гра шикарна, стала вже класикою серед настільних ігор.
Тетяна (01-11-2023 | 10:44)Дуже простий, та цікавий ігролад із механіками розміщення робочих, менеджменту ресурсів, та собору сетів. Дуже органічно вписані кидки кубиків (пішов на охоту, або на родовище - здобув 1 чи 2, чи 3 ресурса, як пощастить - кам'яна доба все ж таки).
Дуже чекаю на локалізацію доповнення Розкіш Кам'яної Доби!
+ - Прості правила
- Контрольований рандом при здобутті ресурсів
- Мінімум фідлінга, дуже збитий геймплей
- Є можливість підрізати суперників, закриваючи доступ до будівель чи карток, але натоміість втрачаєш дію)
- - Може бути трохи затягнутою та одноманітною
Доброго дня, Дмитре!
Ми так само обожнюємо цю гру, за її стратегічність і рандомність одночасно, а тематика і шкіряний стаканчик - це взагалі кохання:)
Дякуємо за відгук та бажаємо, аби кожна партія приносила купу позитивних емоцій!
Сергій (06-10-2023 | 22:58)Класична чудова економічна гра. Шукала гру, схожу на Катан, і ця гра підійшла ідеально. Для мене Кам'яна доба навіть краща, адже тут кубічний рандом трішки легше контролювати. В Катані ви контролюєте території, які відповідають певним номерам граней кубиків і фактично отримуєте тільки ці ресурси (можливість обміну між гравцями наразі не рахуємо), то в К.Добі ви можете самі вирішити, по які ресурси вам йти і скільки кубиків кидати. Тобто це не вирішить якість кидків, але дасть змогу планувати, що вам зараз потрібніше, в яку локацію піти і скільки кубів взяти. В грі немає обміну ресурсами між гравцями, але це дає змогу більше контролювати ситуацію самостійно. Гра може бути трішки конфліктною, бо ситуація, де потрібну карту чи будівлю заберуть з-під носа, дуже часто трапляється :) І не забувайте своїх помічників годувати! Ой як буде тяжко, якщо цього не робити :)
+ Чудова механіка по збору ресурсів, правдоподібність - необхідність годування свого племені та навіть є можливість і потреба підвищення демографії )
- Відсутність взаємодії між гравцями в плані обміну ресурсами (для кого це важливо)
Доброго дня, Тетяно!
Дякуємо за шикарний відгук до цієї класичної гри, але вже в українській локалізації:)
Вона дійсно має сподобатися тим, хто полюбляє єврогейми, але з долею рандому!
Бажаємо Вам цікавих партій в колі друзів!
Підскажіть будь-ласка, коли будуть відправлені передзамовлення?
Добрий день, Сергію!
Доставка в Україну трохи затримується, тому розсилка ігор відбудеться в кінці жовтня:)
Дякуємо за звернення та бажаємо гарного дня!