Вы берете на себе роль человека Каменного века. Начиная с архаических инструментов, вы собираете дерево, камень и золото, чтобы достичь высочайшего уровня знаний и построить более крепкие сооружения. Из-за дефицита ресурсов вы должны соревноваться за ограниченное количество мест на доске, а также собирать пищу, чтобы накормить свое растущее племя. Вы можете проложить свой путь через первые дни зафиксированной истории и построить основу человеческой цивилизации.Тип: еврогейм, семейная, экономичная, расположение миплов
Издатель: Feelindigo (Украина), Z-Man (США)
Кол-во игроков: от 2 до 4 игроков
Время игры: от 45 до 60 минут
Возраст: от 10 лет
Язык: языконезависимая
Ознакомиться с правилами можно здесь
Настольная игра Каменный Век (Stone Age) – это экономическая стратегия на выживание для компании от двух до четырех игроков. Они берут на себя роли вождей племен, перед которыми стоит задача наилучшим образом развить свои племена для их процветания. Этого можно добиться путем извлечения ресурсов, изготовления инструментов, постройки хижин и познанием культуры. Эти процессы достаточно трудоемки, что и создает основную сложность в игре.

Ход игры: создание цивилизации
Игровой процесс проходит следующим образом. Первый игрок выставляет одну или несколько своих фишек жителей в одну из локаций и передает ход соседу слева. Он выполняет те же действия и так по кругу. Игроки выставляют фишки до тех пор пока все жители не окажутся на поле.
На следующем этапе первый игрок выполняет действия во всех локациях, где находятся его жители, и передает ход соседу слева, который делает то же самое. И так далее до тех пор, пока каждый игрок не выполнит все действия. После этого игроки кормят свои племена. В конце раунда участник с жетоном первого игрока (самый молодой игрок) передает этот жетон соседу слева и начинается новый раунд.

Каждый раунд состоит из трех фаз, проходящих по порядку:
- Выставить фишки обитателей. Первый игрок выставляет одну или несколько своих фишек жителей в одну локацию по своему выбору или на карту/жетон. После этого он передает ход соседу слева, и тот делает то же самое. Ход передается по кругу, и игроки выставляют фишки жителей, пока все жители не окажутся на игровом поле. Когда до игрока снова приходит черед выставлять фишки жителей, он не может пропускать ход, если у него еще остались не выставленные фишки. Игрок не может ставить жителей в локацию, где уже есть его фишки.
- Выполнить действия. Игроки по часовой стрелке, бросая кубики, выполняют действия с помощью всех своих фишек находящихся в локациях жителей на картах и жетонах. В свой ход игрок сам определяет порядок, в котором будет выполнять действия (он может отличаться от порядка выставления жителей). Выполнив действие с помощью фишки (фишек), участник возвращает ее на свой планшет. Таким образом, к концу хода все фишки игрока возвращаются на планшет. Действия можно выполнять на таких локациях как Мастерская ремесленника, Ферма, Хижина и т.д.
- Накормить племена. Сначала каждый игрок смотрит, на каком распределении счетчика земледелия находится его маркер и берет из общего запаса соответствующее количество еды. Затем каждый игрок возвращает в общий запас 1 еду за каждую фишку жителя на своем планшете. Неиспользованные жетоны еды остаются в личном запасе игрока.

Конец игры и подсчет баллов
Игра доходит до конца в двух случаях:
- если карт цивилизации уже не хватает, чтобы заполнить все 4 ячейки в начале раунда (игра заканчивается немедленно и новый раунд не начинается)
- если опустела хотя бы одна стопка построек (текущий раунд доиграют до конца, включая кормление племен)
В течение игры участники получают победные баллы за жетоны построек. В конце игры ведется подсчет полученных карт цивилизации. Каждая карта разделена на две части.
- В верхней части показано, что игрок получает немедленно, как только получает карту.
- В нижней части показано, что игрок получает при финальном подсчете.
Каждый ресурс приносит по 1 баллу.
Следует отметить, что еда не считается ресурсом. Побеждает игрок, получивший наибольшую сумму победных баллов.
В случае ничьей каждый претендент суммирует номиналы своих жетонов инструментов, добавляет к нему количество своих фишек и разделение, на котором находится его маркер на счетчике земледелия. Эта сумма отражает уровень развития племени. Побеждает игрок с самым высоким уровнем развития.

Настольная игра Каменный Век — это находка для желающих погрузиться в атмосферу доисторических времен, когда технологии обработки металлом еще не существовало и все создавалось из камня. Здесь вы ощутите все сложности выживания того времени. Испытайте себя в роли вождя, которому нужно умело развивать свое племя.
Комплектация настольной игры «Каменный век (Stone Age)»:
- игровое поле
- 4 планшета игроков
- 68 деревянных фишек ресурсов
- 48 деревянных фигурок
- 63 жетона еды
- 28 плиток зданий
- 24 жетона орудий
- 36 карт цивилизации
- 1 маркер первого игрока
- 7 кубиков
- 1 чашка для кубиков
Юлія (06-03-2025 | 08:58)
Я люблю настільні ігри, де треба будувати, планувати і трохи ризикувати, і "Кам’яна доба" ідеально поєднує всі ці елементи. У ній ти керуєш племенем, збираєш ресурси, будуєш хатини і намагаєшся розвивати своє поселення. Звучить просто, але кожен хід доводиться добре продумувати!
Олексій (15-10-2024 | 21:07)Особливо мені подобається механіка розподілу робітників – іноді треба ризикнути, відправивши більше людей на пошуки ресурсів, а іноді навпаки, думати стратегічно і будувати важливі споруди. А ще тут є кубики, які додають трохи азарту – наче ніколи не знаєш, чи твої мисливці принесуть багато їжі, чи повернуться майже з порожніми руками.
Гра чудово виглядає – дерев’яні фігурки, красиве поле, приємна атмосфера. А ще вона швидко освоюється, тому легко затягнути в партію друзів або сім’ю.
Доброго дня, Юліє!
Дякуємо вам за такий неймовірний та насичений відгук на цю вже суперкласичну та відому гру з механікою виставлення робітників та незмінним шкіряним стаканчиком для кубів)
Бажаємо вашому племені розвитку та процвітання!

Максим (04-10-2024 | 21:40)"Кам'яна доба" дуже сподобалася! Наявність безлічі реалістичних компонентів робить її привабливою як для дітей, так і дорослих.
Мені було приємно, що наша молодша дочка могла практично повноцінно брати участь у партії (звісно, про розуміння переможної стратегії п'ятирічною дитиною мови не йде, але візуально вона була на рівні з нами). Вона діяла виключно за власною ініціативою, що додавало їй почуття паритетності, рівності з іншими членами сім'ї!
Гра логічно побудована, її механіка збігається з тематикою - "вранці" розставляємо працівників на локації, потім "працюємо" ними, заробляючи ресурси або їжу, "ввечері" годуємо і так далі.
У грі є кілька переможних стратегій, тому рівень реіграбельності досить високий. Окрім цього, у грі є багато моментів для жартів. Отже, я вважаю, що гарний настрій під час партії вам гарантовано!
+ Чудове оформлення, якісні компоненти, інтуїтивно зрозумілі правила.
Доброго дня, Олексію!
Кам'яна доба дійсно чудовий варіант для знайомства з механікою розміщення робітників, як для дорослих, так і для дітей, нескладні правила та логічність можливих дій дозволяють швидко влитись у гру та отримувати задоволення від процесу!
Дякуємо вам за відгук та бажаємо, щоб ваше плем'я завжди було нагодоване :)
Ця гра — то такий собі олдскул серед настолок. Ти будуєш своє плем’я в Кам’яній добі, збираєш ресурси, розвиваєш поселення і змагаєшся за перемогу. Усе досить класично: кидаєш кубики, щоб здобувати ресурси, а потім використовуєш їх для розбудови свого племені. Але тут є нюанс — дизайн трохи застарілий, особливо якщо порівнювати з новішими іграми. Та незважаючи на це, грати все одно цікаво, бо тут багато тактики і стратегії. Плюс, є кайф від того, як росте твоє село і плем'я з кожним ходом.
Артур (06-08-2024 | 08:20)Навіть з трохи застарілим виглядом, це все одно кайфова стратегія.
+ Простий, але глибокий геймплей — легко вчитися, важко стати профі.
Постійно треба вирішувати, куди спрямувати ресурси, що додає інтересу.
Є відчуття розвитку і прогресу, яке радує.
Добре працює як для 2, так і для 4 гравців.
- Дизайн реально трохи олдскульний, хочеться чогось свіжішого.
Іноді кубики можуть зіпсувати твої плани, якщо не пощастить.
Деякі ходи можуть бути трохи передбачуваними, якщо грати часто.
Доброго дня, Максиме!
Звісно - Кам'яна доба - це вже легендарна гра, яка вже міцно увійшла в зал слави настільних ігор і разом з Каркасоном є майже в кожної другої німецької сім'ї!
Азарт, планування та прості правила - запорука успіху цього красеня!
Бажаємо вашому племені розвитку та успіху!
Дуже добротне сімейне євро з кубиками, що робить його простішим для входу новачків, незнайомих з хобі. Правила тематично зрозумілі, а компоненти тактильної приємні. Радує різноманіття карт та їх простота в розумінні одразу після того, як ознайомишся з іконографікою. Присутність інших гравців добре відчувається та візуально дуже добре помітно різницю в залежності від кількості гравців. Гра не надто конфліктна і трохи відчувається її поважний вік. Але круто, що нарешті з'явилась українська локалізація
Володимир (19-11-2023 | 10:23)+ Дружелюбність
Компоненти
Недовгі ходи
- Прямолінійність та взаємодія переважно лише через конкуренцію
Доброго дня, Артуре!
Дякуємо вам за чудовий та детальний відгук на одну з самих відомих, та вже класичних сімейних стратегій світу!
Ми теж радіємо, що нарешті Кам'яна доба солов'їною завітала на наші полички ^^
Бажаємо вашому племені розвитку та процвітання!
Класична гра на розміщення робітників.
Дмитро (09-11-2023 | 00:16)Яскрава, легкі правила, цікава тема. Цю гру можна легко рекомендувати як сімейну або на подарунок людям які тільки почали захоплюватися настілками.
Ну а кубіки додають азарту!
+ Легкі правила
Тема
Оформлення
- Немає
Доброго дня, Володмире!
Ви абсолютно праві - Кам'яний вік - чудовий вибір для новачків, що прийшли до величезного Світу Настільних Ігор)!
Бажаємо вам мирного неба і гарного настрою!
Гра шикарна, стала вже класикою серед настільних ігор.
Тетяна (01-11-2023 | 10:44)Дуже простий, та цікавий ігролад із механіками розміщення робочих, менеджменту ресурсів, та собору сетів. Дуже органічно вписані кидки кубиків (пішов на охоту, або на родовище - здобув 1 чи 2, чи 3 ресурса, як пощастить - кам'яна доба все ж таки).
Дуже чекаю на локалізацію доповнення Розкіш Кам'яної Доби!
+ - Прості правила
- Контрольований рандом при здобутті ресурсів
- Мінімум фідлінга, дуже збитий геймплей
- Є можливість підрізати суперників, закриваючи доступ до будівель чи карток, але натоміість втрачаєш дію)
- - Може бути трохи затягнутою та одноманітною
Доброго дня, Дмитре!
Ми так само обожнюємо цю гру, за її стратегічність і рандомність одночасно, а тематика і шкіряний стаканчик - це взагалі кохання:)
Дякуємо за відгук та бажаємо, аби кожна партія приносила купу позитивних емоцій!
Класична чудова економічна гра. Шукала гру, схожу на Катан, і ця гра підійшла ідеально. Для мене Кам'яна доба навіть краща, адже тут кубічний рандом трішки легше контролювати. В Катані ви контролюєте території, які відповідають певним номерам граней кубиків і фактично отримуєте тільки ці ресурси (можливість обміну між гравцями наразі не рахуємо), то в К.Добі ви можете самі вирішити, по які ресурси вам йти і скільки кубиків кидати. Тобто це не вирішить якість кидків, але дасть змогу планувати, що вам зараз потрібніше, в яку локацію піти і скільки кубів взяти. В грі немає обміну ресурсами між гравцями, але це дає змогу більше контролювати ситуацію самостійно. Гра може бути трішки конфліктною, бо ситуація, де потрібну карту чи будівлю заберуть з-під носа, дуже часто трапляється :) І не забувайте своїх помічників годувати! Ой як буде тяжко, якщо цього не робити :)
+ Чудова механіка по збору ресурсів, правдоподібність - необхідність годування свого племені та навіть є можливість і потреба підвищення демографії )
- Відсутність взаємодії між гравцями в плані обміну ресурсами (для кого це важливо)
Доброго дня, Тетяно!
Дякуємо за шикарний відгук до цієї класичної гри, але вже в українській локалізації:)
Вона дійсно має сподобатися тим, хто полюбляє єврогейми, але з долею рандому!
Бажаємо Вам цікавих партій в колі друзів!