Земля — ґрунт, що підтримує нашу прекрасну планету. За тисячі років еволюції та адаптації флора і фауна виросли і розвинулися в дивовижні форми життя, створюючи симбіотичні екосистеми та довкілля.Тип: карткова стратегія
Видавництво: Ігромаг (Україна), Inside Up Games (Канада)
Кiлькiсть гравцiв: від 1 до 5 гравців
Час гри: від 45 до 90 хвилин
Вiк: від 13 років
Мова: українська
Ознайомитися з правилами настільної гри Земля можна тут
Настав час поринути в це багате середовище і створити дивовижні природні синергії, які відтворюють та екстраполюють дивовижну універсальність та достаток природних ресурсів Землі. Створіть рушій, що самопідтримується зростанням, розширення і постачання, в якому навіть ваші невикористовувані рослини стануть компостом для майбутнього зростання.
Earth — це гра з механікою створення ефективних ланцюжків карт з відкритим світом для 1-5 гравців із простими правилами, але безліччю стратегічних можливостей. Завдяки своєму енциклопедичному характеру та величезній кількості унікальних карт та комбінацій, кожна окрема гра дозволить вам відкрити для себе нові синергії та зв'язки, як це дозволяє нам наш величезний та захоплюючий світ!
Підготовка до гри
Гра починається ще до того, як буде складена стартова рука. Під час підготовки гравці отримають карту острова, клімату та екосистеми. Використовуючи ці двосторонні карти, кожен гравець складає свою стратегію, вибираючи одну сторону карти та кладучи її лицьовою стороною вгору до своєї ігрової зони.
Комбінація цих трьох карт вносить у гру асиметрію, надаючи різні початкові ресурси, бонусні здібності та унікальні цілі для підрахунку балів наприкінці гри.
Перебіг процесу гри
У свій хід активний гравець обирає одну з чотирьох різних дій, отримуючи свої основні переваги, тоді як решта гравців має другорядні переваги. Усі гравці активують будь-які карти на своєму ігровому полі та на своєму столі, які відповідають кольору вибраної дії. Гравці продовжують діяти, облаштовуючи свій острів, сіючи рослини та облаштовуючи ландшафти, щоб залучити невловиму фауну та розблокувати бонуси за різні екосистеми.
Мета гри в «Землю» полягає у отриманні максимально можливої кількості переможних балів. Для цього ви «саджатимете» карти, щоб створити свій власний острів — таблицю з 16 карт, розміщених у сітці 4х4 карти. Гра закінчується в кінці раунду, в якому хтось із гравців першим висаджує свою 16-ту карту, завершуючи тим самим створення свого острова.
Гравці отримають бали за цінність своїх карт Флори та Події, за фішки Приросту та Паростків, розміщені на своїх картах Флори, за карти у себе в Добриві та за бонуси карт Екосистеми, Фауни та Місцевості.
Балансування між зазначеними елементами та створення ефективного двигуна є ключовим для отримання максимальної кількості переможних балів.
У грі є сім різних типів карток:
- карти Флори, Місцевості та Події можуть бути знайдені у колоді Землі;
- карти Острови та Клімату знаходяться на планшетах гравців;
- карти Екосистеми знаходяться як на планшеті Фауни, так і планшетах гравців;
- карти Фауни знаходяться на планшеті Фауни.
У свій хід виберіть 1 із 4 осередків дій, зображених на вашому планшеті зверху. Для позначення свого вибору помістіть жетон активного гравця поверх відповідної дії. Інші гравці можуть помістити свій 5-й жетон Листя на відповідний осередок свого планшета, щоб відзначити зроблений Активним гравцем вибір.
Гравці можуть вибирати ту саму дію, що й попередній гравець, або повторити свою дію, здійснену на попередньому ході. Гра триває з передачею жетону Активного гравця між гравцями за годинниковою стрілкою, поки один із гравців не створить у своїй ігровій зоні табло 4х4.
Фінал гри
Після того, як гравець додав шістнадцяту карту до своєї таблиці 4×4, він отримує бонус за завершення та запускає кінець гри. Усі гравці підраховуватимуть переможні бали, зароблені за проходження екосистем, досягнення цілей фауни, карти компостування, отримання кубів рослин та фішок зростання, значення рослин та ландшафту, а також зіграні події. Перемагає гравець із найбільшою кількістю переможних балів!
Комплектація настільної гри «Земля (UA)» (Earth): - 283 карти Землі
- 145 фішок паростків
- 105 жетонів ґрунту
- 88 фішок стовбурів
- 74 фішок крон
- 25 жетонів-листочків
- 32 карти екосистем
- 23 карти фауни
- 10 карт островів
- 10 карт клімату
- 6 карт для соло-режиму
- 5 планшетів гравців
- 1 жетон активного гравця
- 1 жетон першого гравця
- 1 планшет фауни
- 1 планшет для підрахунку переможних балів
- 1 книга правил
Микола (20-07-2024 | 12:18)
Гра чудова. Трохи нагадує "Крила". Треба десь 2-3 гри, щоб запамʼятати іконографіку (я постійно плутав дію "зіграти карту з руки в компост" та "скинути карту з компосту"). Візуально - дуже приваблива (якісні фото, трава (зелені кубики) та дерева зі стовбурами та кронами). Тримає увагу, ви не зможете думати ні про що інше під час гри (чудово нагода переключити контекст на півтори години).
Тетяна (06-06-2024 | 20:48)+ Кожна гра різна
Гарний соло режим
- Сильно залежить від карт в руці
Гравцям з "аналітичним паралічем" (ті що забагато думають над ходом) краще не грати
Доброго дня, Миколо!
Дякуємо вам за чудовий відгук! Ми так само поринаємо в гру, адже навіть не потрібно довго чекати свого ходу. Постійно маєш заняття та корисні ходи, навіть поки ходять суперники:)
Бажаємо вам створити острів мрії!
Перше, що захоплює і закохує в грі, - тематика. Хтось може вважати її вже "заїздженою", але ми повинні кожен день і кожну мить пам'ятати, як важливо берегти нашу Землю і гра однозначно допоможе в цьому. 1. Її чудове оформлення та безліч красивих фотографій та фактів про комах, тварин і т.д. - щоб ми пам'яли, що все живе, корисне і красиве! 2. Механікою гри є створення своєї екосистеми з флорою та фауною, що теж фокусується на збереженні природи. 3. Компоненти всі чудові, атмосфера краси природи підтримується (для досягнення ще більшого занурення можна ввімкнути на фоні музику лісу, і т.п.). Не всім подобається, що немає ніби-то чогось принципово нового, картковий рушій теж не новий. Але мені, особисто, перш за все гра до вподоби тематикою та дизайном. Гра все рівно цікава, особливо якщо любите економічні стратегії, які ще й несуть важливий екологічний сенс. А хто сумнівається, то завжди можна спробувати в Ігроклубі :)
Артур (18-05-2024 | 13:41)+ Неймовірно красива гра з правильним посилом про екологію та природу, цікава
- Деякі партії можуть бути тривалими, тому для любителів швидких ігор може не підійти
Доброго дня, Тетяно!
Дякуємо за теплі слова та відгук!
Ми от не ніколи не сумнівалися, що цю гру треба мати в колекції, адже минулого року саме Земля була однією з найбажаніших ігор у світі, отримала купу нагород в Європі як найкраще євро, та мала напрочуд популярний кікстартер кампанію до цього! І так - її малювала сама відома українська студія ;)
Бажаємо вам кожного разу створювати затишний, гармонійний та ідеальний острів!
Найголовніша частина цієї гри - тей факт, що вона дарує відчуття створення чогось нового. Це неймовірне задоволення - спостерігати за тим, як перед тобою починають рости різні дерева з кольоровими кронами та заповнюватися ряди трави. А потім гордо оголошувати, що твоя екосистема стала достатньо просунутою, щоб в неї заселилися певні тварини. Але якщо розглядати лише факт сухого ігроладу, то гра відчувається досить репетативною та подекуди затягнутою. До того ж, Земля не пропонує нічого кардинально нового і відчувається як Експедиція Арес зі злегка зміненою тематикою. Ну і бали. Вони даються за кожну дію, тому в кінці буде приємно рахувати тризначні числа та споглядати на сад, який ти створив та на сади своїх опонентів
Артур (22-04-2024 | 15:28)+ Гра дуже схильна до винагородження гравців
- Грі бракує ідентичності
Доброго дня, Артуре!
Дякуємо за цікаву думку про гру. Як на нас, це дійсно шикарне поєднання різних механік, де кожна дія приносить користь та естетичне задоволення, а от даунтайму та затягнутості не відчули. Всього в міру:)
Бажаємо вам створити найгарніший острів на Землі!
Едуард (07-04-2024 | 23:26)Фото до попереднього коментаря.
Додаємо фото та відповідь на ваш попередній коментар:)
Чудова гра. Чимось схожа на Крила, чимось на Новий Ковчег. Складніша за Крила, на мій поглад, але Крила трошки цікавіші, як на мене. Перед Новим Ковчегом величезний плюс - в Землі партії набагато швидші.
Марія (27-02-2024 | 12:29)Величезний простір для реіграбельності за рахунок комбінацій карт островів, кліматів, екосистем та звірів.
Як і завжди, у кожної чудової гри є недолік - стандартна коробка безтолкова. Дуже чекаю органайзеру від TowerRex. Чи є надія, що він з'явиться?
Доброго дня, Едуарде!
Дякуємо вам за ваш гарний огляд, та вашу думку!
Ми також чекаємо, що Tower Rex не забариться презентувати нам усім шикарний та зручний органайзер, куди вміститься уся Земля:)
Гарних вам партій та лагідного клімату на вашому унікальному острові!
Доброго дня, дуже очікуємо на коробки )
Денис (26-10-2023 | 15:41)Доброго дня, Маріє!
Ох, як ми Вас розуміємо! Вже ручки чешуться від того, наскільки хочеться потримати коробочку та зіграти партії в цю шикарну гру. Вже дуже скоро наші з вами бажання здійсняться:)
Бажаємо яскравого сонечка та гарного настрою!
Яка у цій грі взаємодія між гравцями?
Наскільки конфліктна?
Доброго дня, Денисе!
Наша люба локалізація, як і більшість єврегеймів, не дуже конфліктна. Тут можуть бути певні дії, що потрібні іншим гравцям, але ти вихопив її першим згідно своєї стратегії та порядку ходу, або виконав першим ціль, що можливо вплинуло на плани інших гравців. Із взаємодією так само, загалом кожен гравець збирає карти, ресурси для свого планшету, без взаємодії з іншими. Наприклад, вибір твоєї дії має вплив на інших, тобто вони отримуються слабшу ту саму дію. За ігроладом, конфліктністю та взаємодією "Земля" нагадує Тераформування Марса, Новий Ковчег та Крила:)
Дякуємо за звернення та бажаємо цікавезних партій!