Каталог
Тип: варгейм, на блеф, дипломатия, стратегия
Издательство: Rozum (Украина), CMON Global Limited
Количество игроков: от 3 до 5 игроков
Время игры: 90-120 минут
Возраст: 14+
Язык: украинский
Ознакомится с правилами можно здесь
Утреннее солнце — настольная игра, которая погружает вас во времена феодальной Японии, страдающей от огней гражданской войны. Пять самых могущественных домов любыми методами пытаются установить власть над всей Японией. Для этого даймё, а так называют великих лидеров этих домов, используют все доступные методы, начиная от дипломатии, заканчивая военным делом. Однако никто не забывает и о чести, ведь она также играет важную роль в установлении власти над островом. Утреннее солнце — многогранная игра, которая комбинирует множество аспектов хорошего варгейма: дипломатические хитрости, интересная боевая система, большой простор для блефа и различных стратегий, а к верху все это приправляется красивым дизайном и качественными миниатюрами.
Геймплей настольной игры Утреннее солнце комплексный, но невероятно интересный. Партия в эту настолку длится 4 раунда, которые в игре называются сезонами. Игроки начинают с весны, а заканчивают зимой. Каждый сезон в свою очередь делится на фазы:
Все эти фазы будут повторяться, однако еще одной важной составляющей является дипломатия. В отличие от образования альянсов, обычную дипломатию вы можете использовать в любой момент. Кроме того, установленные договоренности можно легко нарушать, ведь это просто договоренность на словах. Этот аспект позволяет создать невероятную атмосферу интриг и хитрости и открывает большое поле для блефа.
Честь для больших домов также является невероятно важной составляющей игры. Кроме того, что это важный атмосферный аспект, она также играет большую игровую роль, ведь все ничьи решаются в пользу игрока с большей честью. Честь можно получить различными путями, начиная от самоубийства (сэпуку) воинов во время битвы, заканчивая воспеваниями павших бойцов.
Утреннее солнце это невероятно интересная и многогранная игра, механики которой невозможно описать в одном обзоре. Игра предлагает очень большой арсенал интересных механик и невероятный дизайн игровых элементов. Качественные разнообразные миниатюры удивят даже самых ценителей НРИ и варгеймов. Утреннее солнце - это сокровище для всех фанатов дипломатических игр и варгеймов.
Павло (03-06-2024 | 02:18)
Грали сьогодні дві партії в «це» в 5-ьох. Результат: 1 задоволений(власник), одному нормально(переможець), іншим - гра повний жах. Ми з дівчиною дуже любимо ігри на контроль території, але це вперше, що гра під кінець вже бісила. Головним мінусом я вважаю, що механіки натягнуті на глобус. Банально, ви не можете зробити сіпуку, бо у вас менше грошей ніж у іншого. Ви не можете просто здохнути, бо автор сказав ай-ай-ай плати за смерть грошима. Це постійно у нас всіх викликало питання, як так? Грошовий аукціон за те що випустити собі киші, це максимальне збочення автора. Гра дуже анбалансна, почав не так - будеш статистом на 2 години. Граєте в 5-х і почали 5-им, будете класти на одну карту політичних наказів менше, а перші дві пори всього 1, коли інші встигнуть по 2. Картки на ринку або нулячі або геймченджер. Шкала честі, яка вирішує насправді все, абсолютно не чесна, я вважаю її взагалі повним провалом в цій грі. Було багато моментів, щоб підняти собі честь, ти маєш мати вищу честь ніж у суперника, коло замкнулося))) Дипломатія така собі, до гри Престолів, як до неба рачки. Момент з будівництвом фортець де завгодно, мене взагалі вибісив. Як автор це взагалі уявляв: сидить феодал у провінції Едо всі йому служать, гроші несуть, і такий заснув, а вранці вже фортеця ворога стоїть за 1 день, хоча туди навіть люди не прийшли, по серед степу широкого на тобі, і починають звідтілля вилазити справжні бойовї волоцюги. Ніндзі на байдарках вночі приплили з колодами і бах=бах на тобі замок з частоколом. А розвідка, а саботаж будівництва, да банально навіть дипломатія - заплати за те, що может тут побудувати цю фортецю. Карта зради - це взагалі крах, замінити будь яких!!! вояк і де завгодно, хоча б механіку підкупу за гроші вписали. Роніни і скид монет… роніни чи то термінатори не вбиєні, чи то феодал так себе не поважає, що приймає назад зганблених ронінів. Механіка розіграшу ронінів, якась не логічна. Я розумію, що правилами пояснити все можна і поставити в рамки, але ну камон, де логіка? Ось вам ситуація. Ви хочете зробити самовбиство, бо бачете що програєте, хочете собі підняти честь і отримати 1 переможне очко, але що відбувається. Інші чуваки противника на полі бою такі, дістають мечі і ріжуть себе. Ви «а єм шокінг ю ноу» - перемога! Найн! Далі не зрозуміло ХТО вас бере в полон, духи певно чи сосна на лузі, а далі прибігають роніни суперника, як орда бах-бах і перемагають і він отримує плитку території не перебуваючи там. Ок… упустимо цей жах з полоном «прив’язали буші до сосни косами». Ви перемагаєте в іншому бою, там так само роніни суперника, але вони не
Альона (02-05-2024 | 18:47)+ дохнуть… вони типу прибігли на поле, такі подивилися «ну нахер» і повернулися до господарі в культурі де честь головне))) І такого дуже багато. Потім чому їх я маю скидати, якщо я вже їх наняв, нехай втрачав кожного битвах, і як вони встигають на всі битва по всіх островах? Духо-телепорт? Не вистачає графічних елементів для інтуітивного сприйнятя гри, або хоча б кожному гравцю бланку основних дій і пояснень карт. Складати цю гру назад в коробку - ще той квест, в трьох 25 хвилин пакували.
Я знаю, що автор гри розробив «Кров та Лють», одна з улюблених моїх ігор, де якраз у нього сам сенс, концепт, міфологію вдалося поєднати, воно все логічно, але тут таке враження, що «Кров та Лють» натягнули на «Битву за Рокуган», і пішло все не так.
З плюсів: сподобалась тема «поети імперії» - очки за померлих, так тут в’яжеться тема, що ти заплатив письменникам, щоб вони написали легенди про померлих воїнів. Концепція ряду політичних наказів, але реалізація на 5-х не дуже. Фігурки авже ж БАЛДЬОЖ
Доброго дня, Павло!
Дякуємо вам за такий вир емоцій та вражень!
На колір та смак товариш не всяк)
Радимо вам дати ще один шанс грі, яка за версією порталу BoardGameGeek майже увійшла в сотню кращих ігор світу та має рейтинг 7.8 з 10
Чи ви можете спробувати пограти з відвідувачами нашого клубу, де, можливо, вам відкриються нові нюанси та стратегії)
Бажаємо вам чудового дня та партій!
Японія. Пори року. Чайна церемонія, дипломатія та війна. Роніни і монстри. Це все про цю гру. Вона вражає. Вражає усім - ігрове поле, ігролад, компоненти, ширми, монети та фігурки воїнів. А найбільше приголомшують фігурки чудовиськ. Вони - це витвір мистецтва. Такі великі, шикарні, детальні, страшні і водночас гарні. Правила легкі і зрозумілі. На картах та плитках все детально розписано, тож звертатись до правил під час гри необхідності майже не було. Стіл потрібен великий, адже ігрове поле величезне. Підготовка до гри та збір після займають трошки часу. Але воно того варте. Органайзер для фігурок у коробці зручний.
Дмитрий (20-12-2023 | 00:28)Отже, розглянемо хід гри. Вона триває чотири раунди - пори року. Кожна пора року складається з наступних фаз - підготовка пори року, чайна церемонія, фази політики та війни, кінець пори року. В першій фазі ми готуємось до війни, отримуємо сезонний дохід, відпускаємо полонених, за що отримуємо додаткові монети. Під час проведення чайної церемонії ми формуємо (або ні) альянси на цю пору року, які дозволяють отримати певні бонуси. Під час фази політики ми розігруємо накази, які дозволяють розмістити війська у провінціях та підготуватися до війни. Під час фази війни ми беремо участь у битвах за спірні провінції. Коли приходить зима, гра добігає кінця.
І така ця гра крута, що однозначно потрапляє в топ наших улюблениць. Дипломатія, зради, битви... Кожен крок під час гри потребує хорошого планування. З ким вступити в альянс, який наказ зараз краще розіграти, коли і кого перемістити, де розмістити фортецю, а куди поставити щойно придбаного чудовиська. Війна також потребує гарної стратегії: на які ж воєнні переваги краще поставити, щоб гарантовано виграти, або хоча б отримати якийсь зиск. Спробувати узяти в полон супротивника, а чи зробити сеппуку, заробивши таким чином 1 ПО та 1 честь за кожного вбитого воїна. Чи, можливо, обрати якусь перевагу, що тобі нічого не дасть, проте цим ти перешкодиш противнику скористатись нею. Кожна битва - це азарт. Кожна партія - це унікальна суміш дружби та суперництва. Хіба може бути щось краще?
Доброго дня, Альоно!
Ми так раді, що ця відома стратегія на контроль території та активні перемовини сподобалась і вам!)
Бажаємо вам гарних альянсів)
Ігор (14-12-2023 | 13:55)Дуже цікава гра, де території треба не охороняти, а шукати нові=).
Іноді, краще зробити сепуку, а ніж полягти в нерівному бою. А тим часом, хтось співатиме пісні та складатиме вірші про полеглих у битві, та отримає чимало очок).
Тримати союз - це виклик! Іноді, краще бути насамоті або вчасно зрадити, будь то союзника чи ворога...
З великим задоволенням я повернуся в часи феодальної Японії, де святині Камі зовсім поруч з чудовиськами Оні....
Доброго дня, Дмитре!
Щиро дякуємо вам за такий чудовий відгук!
Бажаємо, щоб усі ваші мрії здійснились!)
Для тих хто вагається що до цієї гри коротко до чого потрібно бути готовим:
(Думка людини, із 5тьма зіграними сесіями)
Гра специфічна, кожен сам за себе, але деколи приходиться утворювати союз і в деяких випадках відчувається кривий баланс. У грі багато гарних фігурок, правила прості, но відчувається дечим пустою. (це мабуть тільки моє враження)
Коли друг придбав собі дану гру, я брав участь у її розпаковці. (це жах)
Зіп пакетів для карт/жетонів/плиток взагалі не має, усі одноразові, та і місця для їх розміщення дуже не має.
Розпаковуючи запамятовуйте процес бо зібрати потім буде проблематично.
При збиранні усе в коробку, бажання розкладати наново не виникає (збирати довше а ніж грати)
+ Гарні фігурки
- Потребує органайзера
Доброго дня, Ігоре!
Дякуємо за вашу думку, та хотіли б трошки допомогти:
щоб такі ігри швиденько та комфортно розкладались на столі та збирались назад у коробочку радимо використовувати доцільний органайзер ;)