У недалекому майбутньому, на околицях галактики, поза межами нагляду людства, 4 корпорації ведуть криваві бої за контроль над видобутком рубіума — виключно ефективного джерела енергії, від якого залежить розвиток передових технологій. Занадто вигідно, щоб ділитись з конкурентами.Тип: варгейм, стратегія, війна
Видавець: Ігромаг (Україна), Fantasy Flight Games (США)
Кількість гравців: 2-4
Час гри: 90 хв
Вік: 12+
Мова: українська
Ознайомитися з правилами настільної гри Nexus Ops можна тут
Увага! Локалізація Nexus Ops - це оновлена версія гри 2005 року. В цій версії:
- Оновлені ілюстрації!
- Якісніші мініатюри!
- Новий режим кооперативу
Nexus Ops – це динамічний науково-фантастичний варгейм для 2-4 гравців, у якому війська людей та приборканих ними місцевих створінь безжально вбиватимуть конкурентів у спробі монополізувати видобуток рубіума.
То як грати у Nexus Ops?
На початку партії, відповідно до кількості гравців, з шестигранних плиток викладається щоразу унікальне ігрове поле. Поверх цих плиток розташовуються жетони досліджень, на яких гравців чекають нові шахти та бійці. Ігрова мапа складається з різноманітного ландшафту: грибоподібних лісів, кристалічних гір, озер лави та кам'яних пусток, а також початкових баз кожної корпорації та центрального Моноліту. Загони певного типу більш ефективні в одній місцевості та менш ефективні – в іншій. Ба більше, деяка місцевість взагалі недоступна гуманоїдним арміям. Всього у грі 6 видів загонів, кожний зі своїми особливостями, й грамотний вибір складу армії на додачу – це вже половина перемоги.
Перший гравець отримує рубіума на 8 одиниць, а кожний наступний – на 3 більше за попереднього. Рубіум – універсальна валюта цієї гри. Видобуваючи його з контрольованих шахт, гравці витрачатимуть його на купівлю нових загонів.
Мета гри – першим отримати 12 переможних балів. Переможні бали можна заробити у свій хід за перемогу у битві та/або за виконання секретних місій. При цьому під час однієї битви можна виконати лише одну картку місії «бій», а ось місій «мета» у свій хід можна виконати будь-яку кількість.
Крім того, гра завершується й у випадку, коли один з гравців повністю вибуває з гри, тобто на полі не залишається жодного його загону і йому не вистачає рубіуму на купівлю бодай одного нового загону, навіть якщо він продасть карти з руки. У цьому разі переможцем стає гравець з найбільшою кількістю переможних балів.
Гравці ходять по черзі. Учасник, що виконує хід, вважається активним гравцем. Він послідовно проходить через наступні фази:
- Фаза розміщення – наймає та розміщує будь-яку кількість загонів, а також розігрує картки підтримки з відміткою цієї фази.
- Фаза руху – може перемістити кожний свій загін один раз.
- Фаза дослідження – перегортає горілиць жетони дослідження на плитках зі своїми загонами.
- Фаза бою – проводить бої в поборюваних територіях зі своїми військами.
- Фаза добування ресурсів – отримує рубіум з шахт, які контролюють його загони, здатні видобувати рубіум.
- Фаза набору карток – отримує одну картку секретної місії. Якщо контролює Моноліт, додатково бере 2 карти підтримки.
Під час бою розігрується по одній атаці від найсильніших загонів – рубіумних драконів – до найслабших, тобто людей. Гравці кидають кубики та порівнюють результат з бойовою силою загону. За кожне влучання противник змушений прибрати загін на свій вибір. Якщо захисник програє, то отримує карту підтримки, а переможець отримує 1 переможний бал та може розіграти одну з карт місій. У разі перемоги захисника, ніхто нічого не отримує.
Це основні правила класичної версії гри, але її краса у тому, що існує певний ряд додаткових правил, які можна використовувати у тих чи інших поєднаннях, щоб модифікувати ігролад. Ці альтернативні правила пришвидшують або сповільнюють партію, змінюють здібності загонів, перетворюють секретні місії на загальнодоступні, підвищують важливість контролю Моноліта або замінюють його на непередбачуваний та небезпечний Вихор, впроваджують командний режим тощо.
І без того реграбельна гра стає ще різноманітнішою, змушуючи гравців відмовлятись від старих стратегій та шукати нові.
То чому варто купити Nexus Ops?
Nexus Ops – це військова стратегія, в якій немає обхідних шляхів до перемоги. Це – по-справжньому чесна бійка: «м’ясо» починається відразу, а перемогу в партії отримує гравець, який проведе найбільше успішних боїв. Ігролад динамічний та азартний, а правила доволі прості – у грі немає нічого зайвого, і її лаконічність підкорює серця. Якщо ж ви шукаєте більш комплексну та складну стратегію, Ігромаг радить звернути увагу на настільну гру
«Дюна. Війна за Арракіс», де проходить не менш запекла боротьба за видобуток прянощів, необхідних для космічних подорожей.
Комплектація настільної гри «Nexus Ops (UA)»:
- 164 пластикові мініатюрки
- 16 частин ігрового поля
- 4 пам'ятки гравця
- 8 кубиків
- 1 гекс Моноліту
- правила гри
- 90 карт
- 98 жетонів
У цього товару немає відгуків. Станьте першим, хто залишив відгук про цей товар!