Політична сфера діяльності завжди славилась своєю підступністю. Та настільна гра За короля (і за мене) вдало обігрує цю особливість. Вона відтворює атмосферу придворної боротьби, де рівень напруження зростає з кожною партією. Перед кожним гравцем стоїть завдання піднести своїх міністрів якомога вище в місцевій ієрархії та водночас опустити довіру до суперників до мінімуму. Переможець гри здобуває почесне звання головного радника короля! Тип: карткова, сімейна, для компанії
Видавництво: Games7Days (Україна), IELLO (Франция)
К-сть гравцiв: від 2 до 5 гравців
Час гри: ~ 30 хвилин
Вiк: від 10 років
Мова: українська
Ознайомитися з правилами можна тут
Здобудь повагу та нову посаду!
Гра За короля (і за мене) досить швидка і комплексна, через що її не можна назвати звичайним філером. Ігровий процес складається з двох фаз: розподілу впливу та здобуття поваги.

Фаза розподілу впливу
Гравці ходять по черзі, поки не закінчиться колода, та стають радниками відповідно. Завданням Радника є розподіл карток колоди між собою, іншими гравцями та спільним стосом прихильності. Хід кожного гравця складається з трьох кроків:
- Розподіл карток. Радник витягує по 1 карті з колоди, не показуючи її гравцям, та кладе її в одну із трьох зон: перед собою, посередині стола або поруч із полем уряду. У кожної зони є свій ліміт. Перед тим, як брати наступну карту, потрібно викласти в одну із зон попередню. Змінювати рішення та переміщати карту не можна.
- Вибір карток у центрі. Кожен з опонентів, розпочинаючи з гравця, що знаходиться ліворуч від Радника, і рухаючись в напрямку годинникової стрілки, вибирає одну з карток колоди посередині столу і додає її до своєї особистої колоди долілиць.
- Зміна Радника. Колода передається гравцеві ліворуч. Він стає новим Радником та розпочинає нове коло першої фази.
Якщо колода закінчилася, гравці переходять до Фази здобуття поваги.
Фаза здобуття поваги
На початку фази спільний стос прихильності перемішується та кладеться долілиць на середину стола. Фаза триває кілька раундів, поки не закінчиться стос. Кожен учасник бере в руку особисту колоду та виконує наступні кроки:
- Перший гравець відкриває верхню картку стосу прихильності й кладе її посередині стола.
- По черзі за годинниковою стрілкою, гравці підвищують ставки або пасують.
- Той, хто виграє картку, сплачує загальну ставку, яку він зробив, і бере картку в руку. Якщо всі гравці пасують і жоден не робить ставку, карта скидується.


Хто ж стане головним радником короля?!
Підрахунок переможних балів та визначення переможця відбувається наступним чином:
- Гравці сумують значення своїх карток уряду для кожного кольору окремо. Учасник із найбільшою сумою бере тайл чільної посади відповідного кольору. У разі нічиєї тайл отримує гравець, який має картку цього кольору з літерою “А” (або найближчою до неї літерою в алфавітному порядку).
- Гравець із другою найбільшою сумою бере тайл другорядної посади відповідного кольору, якщо такий є. Якщо кілька гравців претендують на 2 місце, нічия розв’язується у спосіб описаний у попередньому пункті.
- Учасники підраховують свої переможні бали, додавши повагу на всіх тайлах чільних і другорядних посад, які вони отримали. Головним радником короля стає гравець із найбільшою кількістю балів.


Настільна гра За короля (і за мене) покликана звеселити та урізноманітнити Ваше ігрове дозвілля, створивши місце для блефу і домовленостей, постійної взаємодії та низки хитрощів. Тому поспішайте, адже королівство чекає саме на Вас!
Комплектація настільної гри «За Короля (і за Мене)»:
- поле уряду
- 5 тайлів дворян
- 36 тайлів посад
- 1 планшет уряду
- 108 карток
- 54 картки уряду
- 15 карток короля
- 39 карток золота
- правила гри
Альона (02-10-2023 | 00:47)
Гра зацікавила своєю зовнішністю: цікаві арти, класні карти, неймовірні тайли посад та дворян, двостороннє ігрове поле уряду, одна сторона якого розрахована на 2-4 гравців, а інша - на п'ятьох. І все це вміщується в дуже зручний органайзер. Правила... Правила прочитали. Ну ніби все ок. Але все одно, поки не почали грати, не розуміли їх до кінця. Фази, розігрування, аукціони... Але коли зрозуміли.
Хід гри складається з двох фаз - розподіл впливу і здобуття поваги. Під час першої фази витягаємо карти і розподіляємо їх між гравцями та стосом прихильності. Карти витягаємо по черзі і дуууууже добре думаємо, що, кому і як краще дати, які посади зменшити або збільшити, аби гарантовано виграти потім. Рандом справа непередбачувана, тому може таке статися, що суперникам ти віддаси карти кращі, ніж собі. Але нічого. Ще є шанси все наздогнати.
+ В другій фазі ми торгуємось за карти із стосу прихильності, щоб придбати собі саме ті кольори, які необхідні для перемоги.
Ну що сказати? Коли подобається, тоді подобається. Взаємодія, конфлікт, стратегія, рандом. Є все, щоб бути дуже офігенською грою.
Доброго дня, Альоно!
Ми повністю погоджуємося з вами!
Бажаємо вам керівних посад при дворі)