Настільна гра «Карти конфлікту»: майже ніяких правил і цілий океан веселощів
Друзі, давайте на хвилинку уявімо ситуацію. Ви — студенти Українського національного університету з настільних ігор імені І.М. Ігромагова. Як завжди зайшли до аудиторії, і викладач починає заняття з опитування на тему: «Роль і значення гри “Карти конфлікту” в організації дозвілля сучасної молоді».
Завдання наступне: однією фразою описати суть настільної гри, щоб відразу влучити в десятку. Відповіді студентів не змусили себе чекати:
— Жорсткий гумор, — відповідає, піднявши руку, Микола Петров.
— Веселий тролінг, — впевнено додала сусідка по парті Світлана Іванова.
— Помірний сарказм, — голосно викрикнув з гальорки Семен Кошкін.
Кожен студент, звичайно ж, отримав відмінну оцінку. Адже «Карти конфлікту» — це дійсно і жорсткий гумор («Сміхопанорама» відпочиває), і веселий тролінг (але, зрозуміло, без образ, сварок і бійок), і помірний сарказм, який ніколи не втрачає своєї актуальності.
Тут гравці адекватно реагують на жарти про маленькі груди або чиюсь нетрадиційну сексуальну орієнтацію, не червоніють від слова «оргія», нормально сприймають розмови щодо іграшок для дорослих. А ще за ігровим столом нерідко розгортаються дискусії з питань расизму, фемінізму, рабства.
Етично-моральні норми і правила етикету грають другорядну роль. А ось брудним жартам і відвертому стьобу ми впевнено кажемо: «ТАК!».
Правил мало, але вони є
Головний компонент гри — це колода карт з унікальними написами: питаннями та відповідями. Набір складається із 90 карт чорного кольору і 460 карт білого кольору. Всього: 550 штук. А це, на хвилинку, більше півтисячі! Для комфортної гри компанія повинна складатися з 4-12 учасників. Чим більше гравців, тим краще.
Схема гри проста як п’ять копійок:
- Кожен гравець відразу ж отримує на руки 10 білих карт.
- Далі обирається один з учасників, котрий буде «Картковим бро» на раунд.
- «Картковий бро» дістає з колоди чорну карту і зачитує напис.
- Інші гравці обирають зі своїх карт ту, яка здається їм найбільш підходящою для продовження фрази або більш оригінальної відповіді на поставлене запитання.
- Ведучий збирає усі білі картки та зачитує написи повністю (з чорної картки + з білої).
- У кого з учасників варіант найбільш оригінальний та смішний, той і перемагає в раунді. Щасливчика обирає «Картковий бро». Переможцю дістається чорна карта вартістю 1 бал.
- Перед початком другого раунду кожен гравець витягує з колоди по одній білій карті, щоб загальна кількість знову рівнялася десяти.
- Картки білого кольору, які вже використані, можна повернути назад до колоди, поклавши їх під низ. Вони ще знадобляться.
У кожному раунді обирається новий «Картковий бро». Як саме, вирішуйте самостійно: за годинниковою стрілкою або проти годинникової стрілки, за віком, за зростом, за датою народження, за будь-яким іншим критерієм — хоч за кількістю грошей у гаманці.
Унікальна карта — «Візьми 2»
Зверніть увагу на те, що у грі зустрічаються чорні картки з написом: «Візьми 2». Що це означає? Якщо вона випадає, гравцям потрібно обирати не одну, а відразу дві карти, створюючи виграшну комбінацію як відповідь на чорну карту.
У цьому випадку важливо розмістити білі карти у правильній послідовності. Ту картку, котру потрібно прочитати в першу чергу, кладіть під другу карту і давайте «Картковому бро». Якщо цього не зробити, результат може бути не таким, на який ви сподівалися.
І ще один момент
Ці правила — не панацея. Є бажання їх змінити? Обговоріть з друзями і сміливо змінюйте. Вирішили щось модифікувати? Заручіться підтримкою всіх гравців і швидше впроваджуйте.
Наприклад, у «Карти конфлікту» можна грати і без «Карткового бро». У такому випадку віддавати голоси за найбільш вдалий варіант будуть всі учасники гри. Хто набере більше голосів, той і переможе в турі. Так навіть веселіше!
Більш детально з правилами гри можна ознайомитися за посиланням.