Настільна гра Spartacus: A Game of Blood & Treachery


3-4

17+

120-180
Eng
 Як би ми не ставилися до історії, заперечувати здобутки Римської імперії не можна. А ри-мляни завжди вважали себе вищими за інші народи і вели рабовласницький спосіб життя. А ба-жання «хліба та видовищ» і привели до виникнення гладіаторських шкіл. Місць, де рабів-гладіаторів вчили вбивати на потіху своїх поневолювачів-римлян. Для римського Дому перемога гладіаторів його школи на арені – ще один засіб отримання впливу і вивищення свого дому над рештою. Та непросто здобути перемогу, коли інтриги твоїх супротивників ніяк не дадуть перепочити.

Тип: тематична, на кубиках, на ставки, хабарі, торгівля
Видавець: Gale Force Nine (США)
Тривалість гри: від 2 до 3 годин
Кількість гравців: від 3 до 4
Вік: 17+
Мова: англійська

Ознайомитися з правилами можна тут.


 Spartacus: A Game of Blood and Treachery – оновлена версія гри, що була створена за мотивами по-пулярного в ті часи однойменного серіалу Starz. Ви візьмете на себе роль Домінуса, глави одного з чотирьох Домів у стародавньому римському місті Капуя, і будете змагатися за прихильність Риму. Ви будете змушені плести інтриги, поєднувати політичні схеми і битви на піщаній арені, керувати господарством, заробляти золото та захищатися від інтриг суперників, щоб підвищити славу і статус свого Дому.
 

 

Фази гри.


 Кожен ігровий раунд ви будете проходити три фази:
  • Фаза інтриги. Ви будете тягнути карти інтриги і розігрувати їх по черзі. Карти інтриги є в двох категоріях: карти схеми (дозволяють виконувати дії, як корисні для себе, так і підступні для суперників) і карти реакції (дозволяють обмежити або знищити ефект схеми суперника). Також є карти охорони, які забезпечать захист вашого Дому від інтриг.
  • Фаза ринку. Цю фазу можна розділити на 3 частини: відкритий ринок, де гравці вільно торгують ресурсами, аукціон Спартака, де можна робити ставки на карти гладіаторів, рабів і зброї, та додаткова ставка, де переможець отримає контроль над фазою арени і очко впливу.
  • Фаза арени. Гравець-організатор запрошує двох інших гравців по одному для участі в бою. Гравець може відмовитися, втративши очко впливу. А якщо погодиться – повинен виставити свого бійця на Арену.
 Далі відбувається битва, яка включає в себе серію стратегічних кидків кубиків, що визначатимуть силу атаки, захисту і швидкості. Кількість кубиків визначає кількість очків здоров’я гладіатора. Найвищі результати кидків кубиків кожного кольору порівнюються. Важливо пам’ятати, що кубик атаки має мати значення щонайменше «3», щоб він міг завдати удару. Якщо значення кубика суперника менше, він втрачає кубик. Якщо гравець втрачає всі кубики, його гравець зазнає поразки, доля гладі-атора вирішується як в Стародавньому Римі імператором – опущений великий палець донизу – вирок для гладіатора. А переможець отримує 1 очко впливу.

Ще одним аспектом бою на арені є ставки. Ставки можна робити не лише на переможця, а й на спосіб, у який гравець переможе. Наприклад, якщо гравець повністю «зносить» суперника серією кидків з високим результатом, виграш подвоюється.

Щоб стати переможцем в грі, вашому Дому треба стати найвпливовішим в Капуї, отримавши 12 очок впливу.

 

Для кого гра?


 З огляду на те, що тематика Spartacus: A Game of Blood and Treachery – гладіаторські бої, насильницький вид спорту, гра, справді, підійде не всім категоріям гравців. Та не варто забувати, що ці події також частина історії, яка давно пройдена, і всі висновки давно зроблені. Тож ця гра – це просто гра. Азартна, інтригуюча, підступна, вона заставлятиме гравців красти, зраджувати, труїти, шантажувати, давати хабарі, платити золотом за підтримку. І лиш ви вирішуватимете, чи спробувати виграти чес-но, як людина слова, чи піти легшим шляхом, шляхом інтриг і зрад.

Якщо вам подобається творити інтриги – обов’язково спробуйте гру «7 Чудес: Міста», та «7 Чудес: Дуель».

Комплектація настільної гри «Spartacus: A Game of Blood & Treachery»:

  • 1 ігрове поле Арени
  • 1 поле для ставок
  • 4 пластикові мініатюри
  • 1 книга правил
  • 62 карти ринку
  • 104 карти інтриг
  • 148 жетонів
  • 26 кубиків​