Настільна гра Everdell


1-4

13+

40-80
Eng
В чарівній долині Еверделл, нижче гілок високих дерев, серед блукаючих джерел і низин, процвітає і розвивається цивілізація лісових істот. Відтоді, як знаменитий мандрівник Коррін Евертель багато років тому знайшов невідоме королівство, його жителі процвітали під захистом Могутнього і Вічнозеленого дерева...

Тип: фентезійна карткова економічна стратегія з розміщенням працівників та драфтом, пригоди
Видавець: Starling Games (США)
Тривалість гри: 40-80
Кількість гравців: 1-4
Вік: 13+
Мова: англійська

Ознайомитися з правилами  можна тут

 

Що це за гра?

 
«Everdell (Еверделл)» - це чудова настільна стратегія для 1-4 чоловік, в якій кожному гравцеві належить очолити цивілізацію лісових жителів і допомогти їй побудувати затишне поселення. Протягом чотирьох сезонів необхідно збирати ресурси, виконувати цілі, зводити будівлі і залучати нових жителів, щоб до кінця зими заробити якомога більше переможних очок.
 

 

Розкажіть, як в неї грати?

 
 На початку гри розкладіть на столі велике і неймовірно красиве ігрове поле, на якому зображена зелена галявина, оточена лісом і струмком, що протікає біля величезного дерева. До речі про дерево - перед грою його потрібно зібрати. Це велика картонна модель, на гілках якої зберігаються карти цілей, а також міпли робочих, які вступають в гру на початку кожного сезону. Потім гравці можуть вибрати собі підопічних. До ваших послуг їжачки, білочки, черепашки і зайчики. Згрубша, всі вони відрізняються тільки кольором і формою і не впливають на гру, тому обирайте собі до смаку. В залежності від кількості гравців, розмістіть в лісі випадкові карти дій, роздайте гравцям карти із загальної колоди істот та споруд, а також по 2 міпли робочих обраного кольору. На березі струмка покладіть в відведені місця токени ресурсів - гілки, смолу, камені і ягоди, а на центральній галявині розмістіть 8 верхніх карт з колоди будівель та істот.
 

 
 У свій хід гравець може або помістити робочого на поле дії та отримати карти чи ресурси, або зіграти карту з руки чи із загального запасу в центрі галявини. Існують карти двох типів - будівлі і персонажі. Як правило, вартість будівлі потрібно оплачувати гілками, смолою і камінням, в той час як персонажів можна купити за ягоди. Однак, кожен з персонажів мріє жити в певному будиночку, і якщо ця споруда вже збудована у вашій ігровій зоні, то персонажа можна взяти безкоштовно! Наприклад, якщо у вас побудована шахта, то крота можна купити НЕ оплачуючи його вартість в ягодах.
 

 
 Безумовно, кожна карта має унікальні властивості, тому саме механіка комбінування карт - це серце Еверделла. Починається гра в кінці зими, а закінчується пізно восени. На початку кожного сезону гравці отримують додаткових робітників, яких беруть з відповідних секцій на гілках дерева, а також заробляють зазначені там бонуси.
 

 
 Крім того, по ходу гри потрібно стежити за додатковими цілями - як за картами на дереві, так і за жетонами, які знаходяться по інший бік джерела. Всі вони приносять додаткові переможні бали тому, хто перший зуміє виконати необхідні вимоги, і відправить туди одного зі своїх робітників.
 

 
 Гра також передбачає соло режим з кількома рівнями складності, в якому ви будете змагатися з хитрим гризуном Рагвортом.
 

 

А як взагалі враження?

 
 Від цієї гри ми в захваті. В першу чергу хочеться відзначити прекрасне мультяшне оформлення і атмосферу. Незважаючи на звичайну механіку розподілу робочих, збір ресурсів і перетворення всього цього в переможні бали, Everdell (Еверделл) відчувається як справжня казка з шалено красивими ілюстраціями. По друге – реіграбельність. Мало того що в кожної партії у вас будуть унікальні дії і цілі на ігровому полі, так ще й присутні широкі можливості комбінацій карт, яких в грі – 120 штук! Завдяки сеттінгу і нескладним правилам, в Еверделл буде цікаво грати як дорослим, так і дітям; як новачкам, так і досвідченим настольщикам. Everdell – це повернення в дитинство за ігровим столом! Не проґавте цю можливість!
 

 

Комплектація гри «Everdell»:

– ігрове поле
 – казкове дерево
 – 20 камінчиків
 – 30 ягід
 – 30 гілок
 – 25 шматочків смоли
 – 4 базових тайла подій
 – 16 карт особливих подій
 – 11 лісових тайлів
 – 24 робочі (по 6 кожного кольору)
 – 128 карт істот і споруд (48 унікальних карт)
 – 30 жетонів переможних балів
 – 20 жетонів "використано"
 – 8-гранний кубик
 – переможна карта
 – правила