Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Обговорення настільних ігор
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Kessler »

upd

соло режим пока не осилил, даже вооружившись двумя рулбуками на англ. и на укр.)

может кто играл с Автомой, то оставлю пару вопросов:

каждое действие Автомы с открытым бонусом удваивается? т.е. имея два действия постройки - она получает четыре?

что делать с Церквями? если Автома не может построить церковь / она пропускает это здание или пропускает этот ход?

в общем вернусь к этому на свежую голову)
на бгг отличная поддержка по вопросам, осталось всё прочитать))
Востаннє редагувалось 19 травня 2020 22:44 користувачем Kessler, всього редагувалось 2 разів.
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Kessler »

Meerple писав:А уже раздают? Даже не звонили ещё.
мне по предзаказу отправили вчера, не звонили / пришло смс с реквизитами доплаты и потом сообщение что выслали на НП.
Serhious
Єврогеймер
Повідомлень: 313
З нами з: 20 серпня 2014 10:08

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Serhious »

Meerple писав:А уже раздают? Даже не звонили ещё.
Перевірте папку зі спамом ;)
Аватар користувача
Meerple
Адепт
Повідомлень: 858
З нами з: 20 серпня 2012 11:45

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Meerple »

Serhious писав:
Meerple писав:А уже раздают? Даже не звонили ещё.
Перевірте папку зі спамом ;)
Спасибо, там и нашёл :mrgreen:
Подожду, пока будет самовывоз из Игромага.
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Kessler »

Тилового бомбардування пост:
(державною мовою, для того, щоб було зрозуміліше цільовій аудиторії)

Отже, зігравши декілька партій в Рюрика (і отримавши масу задоволення) пішов я подивитися як сприймають цю гру на BGG. 7.8 балів... ннну добре, за що критикують, цікаво?) Прогорнувши декілька «четвірок» з аргументами «мені складно» і «тема Русі не розкрита» я натрапив на пару «одиничок», де користувачі (зі знайомими нікнеймами) гнівно кричать про “Kyiv, not Kiev”.

Шановні, в мене питання до вас. Чи справді ви вважаєте доцільним плювати в чужу кропітку працю, що популяризує вашу власну історію та культуру, через «норми транслітерації»? Зайшовши на англомовну вікіпедію я не побачив у статті про Київську Русь ні одного слова “Kyiv”. Всюди пишеться “Kievan” і “Kiev”. Замість того, щоб псувати рейтинг грі, в котрій ми бачимо:
- географічно вірну карту Київської Русі (Чернігів не на півдні)
- історично вірні постаті без «клюкви» (нікакіх Іванов і прочєґо)
- монети з автентичним дизайном, ба, навіть тризубом (замість якогось лева чи корони)
- навіть невеликі абзаци про князів та історію тих часів у правилах
- зрештою, сама ГРА - досить непогана, чи не так?
(хоча, наприклад, автор одного з відгуків гордо заявляє, що не бекав і не буде - то звідки ж його знати, яка вона?)
...може треба свою ідеологічну агресію перенести на офіційні джерела, з яких розробники беруть інформацію? Так, у головного розробника слов‘янські ім‘я та прізвище. Так, можливо, він російськомовний. Але все одно - гра розроблялася в США з 2016-17 років. Транслітерація сучасного міста «Kyiv» була затверджена в США на офіційному рівні (в черговий раз в червні 2019 року), власне рейтинги «одинички» з‘явилися восени того ж року. Ця транслітерація і досі не всюди використувається навіть офіційними друкованими виданнями. До транслітерації Київської Русі взагалі, здається, нікому немає діла (див. вікі). Але ні, нехай весь світ знає! Погана гра - написано не так, як оце зараз треба писати. Конструктивно.

Так, це важливий момент, і я сам пишу Kyiv, тому що знаю це і, на мою думку, це вірно. Але тоді давайте будемо послідовними і виставимо українській локалізації «одиничку», бо Полоцьк офіційно пишеться «Полацк». Дякую за увагу.

PS кожна «десятка» проти кожної вашої «одинички» в середньому дає рейтинг «5.5» цій грі. Так тримати. Зробимо так, щоб ігри з оригінальною тематикою про нашу історію та культуру не стали популярними.
Аватар користувача
zawwah
Адепт
Повідомлень: 694
З нами з: 19 січня 2017 13:54
Звідки: Одесса

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення zawwah »

Попереднiй доповiдач має рацiю. =)
Це яскравий приклад "токсичного патрiотизму", який руйнує, а не створює.
олегos
Єврогеймер
Повідомлень: 266
З нами з: 16 березня 2020 19:15

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення олегos »

хоть кеслер то еще явление, но тут он прав чертяка. поганить хорошую игру из-за транслитерации... по мне молодец автор, взял и забацал отличныи геимплеи по тематике истории украины. сегодня же лупану 10чку, потому как все в неи хорошо.
Razda4a
Амерітрешер
Повідомлень: 160
З нами з: 14 січня 2019 15:27
Звідки: Днепр

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Razda4a »

Пiдтримую Kessler'a

Ставити грi найгiршу оцiнку тiльки тому, що у словi зробили помилку?! Тим паче вже є версiя вiд Iгромагу, там все добре.
Аватар користувача
KinslayeR
Адепт
Повідомлень: 816
З нами з: 05 вересня 2011 15:09
Звідки: Львів

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення KinslayeR »

Razda4a писав:Пiдтримую Kessler'a

Ставити грi найгiршу оцiнку тiльки тому, що у словi зробили помилку?! Тим паче вже є версiя вiд Iгромагу, там все добре.
Це не помилка в слові, а свідома позиція автора гри. Ще під час кампанії на Кіку він відписував, що йому чхати, як там тепер НА Україні правильно писати Київ. Він буде писати так, як йому хочеться. Я уже мовчу про пару ватних постів у нього в ФБ (частину навіть потер, коли накинулись).
І нехай я буду "токсичним патріотом", але навіть саму геніальну гру від такого автора я не підтримаю.
Razda4a
Амерітрешер
Повідомлень: 160
З нами з: 14 січня 2019 15:27
Звідки: Днепр

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Razda4a »

KinslayeR писав:
Razda4a писав:Пiдтримую Kessler'a

Ставити грi найгiршу оцiнку тiльки тому, що у словi зробили помилку?! Тим паче вже є версiя вiд Iгромагу, там все добре.
Це не помилка в слові, а свідома позиція автора гри. Ще під час кампанії на Кіку він відписував, що йому чхати, як там тепер НА Україні правильно писати Київ. Він буде писати так, як йому хочеться. Я уже мовчу про пару ватних постів у нього в ФБ (частину навіть потер, коли накинулись).
І нехай я буду "токсичним патріотом", але навіть саму геніальну гру від такого автора я не підтримаю.
Це вже якесь упереджене ставлення ... Скажiть ви грали в Rurik: Dawn of Kiev ?
Аватар користувача
KinslayeR
Адепт
Повідомлень: 816
З нами з: 05 вересня 2011 15:09
Звідки: Львів

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення KinslayeR »

Так, упередженне. Я ж це й пояснив останнім реченням. Що якою б геніальною гра не була, у мене упереджене ставлення до неї через автора і підтримувати таку гру я не буду.
Це моя "токсична" позиція.
Razda4a
Амерітрешер
Повідомлень: 160
З нами з: 14 січня 2019 15:27
Звідки: Днепр

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Razda4a »

А ви не думали, що своєю оцiнкою можете збити людей з пантелику... I добре, якби ця оцiнка була справжньою.
Аватар користувача
KinslayeR
Адепт
Повідомлень: 816
З нами з: 05 вересня 2011 15:09
Звідки: Львів

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення KinslayeR »

Це й намагаюсь зробити, щоб не несли гроші ТАКИМ авторам.
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Kessler »

KinslayeR писав:Ще під час кампанії на Кіку він відписував, що йому чхати, як там тепер НА Україні правильно писати Київ. Він буде писати так, як йому хочеться. Я уже мовчу про пару ватних постів у нього в ФБ (частину навіть потер, коли накинулись).
Судячи з використання «в/на» - це писалося не англійською мовою, тому не буду переглядати коменти на кікстартері. Чи можна це десь побачити?
Kessler
Адепт
Повідомлень: 749
З нами з: 25 травня 2018 13:35

Re: Rurik: Dawn of Kiev Board Game

Повідомлення Kessler »

І мені тепер цікаво знати, що ви думаєте з приводу того, що Ігромаг локалізував гру ТАКОГО автора і тим самим збільшив його прибуток з продажу цього проекту? Які дії ви вважаєте доцільними в такому випадку і які методи боротьби плануєте використати?
Востаннє редагувалось 21 травня 2020 15:44 користувачем Kessler, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум по настільним іграм”